بررسی تخصصی

شکایت مالکان نمایشگر استودیو اپل از صدای وزوز بالا که احتمالاً ناشی از تداخل الکتریکی است

برخی از دارندگان نمایشگر استودیو اپل به انجمن‌های آنلاین شکایت کرده‌اند که مانیتورهایشان صدای وزوز با صدای بلندی تولید می‌کنند که به نظر می‌رسد از بالای صفحه یا پشت آن منتشر می‌شود و ممکن است ناشی از تداخل الکتریکی باشد.

صفحه نمایش استودیو اپل آبی
شکایت هایی وجود دارد توییترردیت و انجمن پشتیبانی اپل که قدمت آن به ژوئن و اخیراً در MacRumors انجمن ها، در مورد این موضوع، که به شکل های مختلف به عنوان “وزوز الکتریکی” و “زنگ مداوم” توصیف می شود که “بلند”، “بالا” و “بسیار آزاردهنده” است.

چندین مالک دریافته اند که صدا مربوط به فن نیست و تنها زمانی اتفاق می افتد که یک مک بوک پرو یا آی پد به صفحه نمایش استودیو وصل شود. برخی همچنین خاطرنشان کرده‌اند که شدت و شدت صدا بسته به زمان روز می‌تواند متفاوت باشد، که نشان می‌دهد ممکن است مشکل محافظ الکتریکی دلیل این خطا باشد.

از عضو انجمن پشتیبانی اپل رایان رابرتز:

من صدای وزوز بسیار آزاردهنده‌ای را با نمایشگر استودیو خود تجربه می‌کنم، با دیگران در توییتر صحبت کرده‌ام که آنها نیز این مشکل را دارند و از پشتیبانی اپل در مورد کیس برخوردار بودم، اما هیچ چیزی حل نشد.

[…]

این صدای فن ها نیست، صدایی متمایز (و بسیار آزاردهنده) است که از قسمت پشتی نمایشگر، تقریباً در جایی که منبع تغذیه قرار دارد، منتشر می شود.

“من 90 درصد مطمئن هستم که صفحه نمایش تداخل را از جایی دریافت می کند و آن را تقویت می کند، شاید از طریق مدار برق خانه، اما نمی توانم مطمئن باشم. شخصی که با او صحبت کردم معتقد است که PSU محافظ ضعیفی دارد، اما من نمی دانم که آیا چنین است یا خیر. درست است.”

برخی از کاربران پیشنهاد کرده‌اند که نمایشگر اپل استودیو تداخل شارژرهای خودروهای الکتریکی را دریافت می‌کند. در شرایطی که MacRumors خواننده Indominus، آنها منبع تداخل را به دیمرهای نور Lutron Caseta که در خانه آنها نصب شده است، ردیابی کردند.

زمانی که دیمر روشن می‌شود، صدای وزوز از ASD شروع می‌شود. دیمرها حتی روی قطع‌کننده ASD من نیستند. تنها چیزی که می‌توانم به آن فکر کنم این است که دیمرها صدای الکتریکی ایجاد می‌کنند که در حال انتشار است. پانل الکتریکی که سپس به ASD منتشر می شود.

حالا این یک چیز است که دیمرها صدای الکتریکی ایجاد می کنند. اما این یک چیز دیگر است که فقط ASD به این نویز واکنش نشان می دهد. من این صدای برق را از هیچ چیز دیگری در خانه من نمی شنوم. به نظر می رسد مشکل از منبع تغذیه ASD باشد. این که آیا مشکل از صفحه نمایش خاصی است که من دارم یا انتخاب اجزای طراحی منبع تغذیه ASD، نمی دانم.

MacRumors reader uller6 تجربه مشابهی را نقل کرد:

“متاسفانه من همین مشکل را داشتم. من چند ساعتی را با پشتیبانی/مهندسی اپل با تلفن گذراندم، و دقیقاً به همان نتیجه ای رسیدیم که شما انجام دادید: ASD در برابر نویز خط RF کثیف که از طریق برق پخش می شود محافظت ضعیفی دارد. مدار کنترل فن را تامین می‌کند و یک وزوز شنیدنی ایجاد می‌کند. در مورد من، استفاده از تهویه مطبوع روی مدار دیگری باعث شد که ASD با صدای بلند وزوز کند. من در نهایت نمایشگرم را پس دادم و دیگری خریداری نکردم.”

برخی دیگر از کاربران می گویند که فیلترهای برق را برای حل این مشکل امتحان کرده اند، اما فایده ای نداشته و برخی نیز یک یا چند واحد جایگزین از اپل دریافت کرده اند که به طور مشابه تحت تأثیر قرار گرفته اند.

هنوز مشخص نیست که این مشکل چقدر گسترده است، اما به نظر می رسد اپل از مشکلی که برخی از دارندگان استودیو نمایشگر را تحت تاثیر قرار می دهد آگاه است، اگرچه هنوز راه حلی برای آن پیدا نشده است. شایان ذکر است که این یک مشکل جداگانه استودیو نمایشگر به مشکل گسترده اسپیکر است که اپل در نهایت با به‌روزرسانی سیستم عامل آن را برطرف کرد. آیا متوجه شده اید که نمایشگر به تداخل الکتریکی بیش از حد حساس است؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا