بررسی تخصصی

اپل پشتیبانی از ورود بدون رمز عبور را در وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها گسترش می‌دهد

اپل، گوگل و مایکروسافت امروز برنامه‌های خود را برای گسترش پشتیبانی از استاندارد ورود بدون رمز عبور ایجاد شده توسط FIDO Alliance و کنسرسیوم وب جهانی (W3C) اعلام کردند و نوید یک فرآیند ورود سریع‌تر، آسان‌تر و ایمن‌تر را دادند.

اپل پشتیبانی از ورود بدون رمز عبور را در وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها گسترش می‌دهد
بر اساس این اعلامیه، قابلیت‌های مبتنی بر استانداردهای توسعه‌یافته به وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها این امکان را می‌دهد که گزینه ورود بدون رمز عبور سرتاسری را ارائه دهند. به جای وارد کردن رمز عبور، کاربران از طریق همان اقدامی که هر روز چندین بار برای باز کردن قفل دستگاه خود انجام می دهند، وارد سیستم می شوند، مانند Face ID در آیفون.

رویکرد جدید در مقایسه با گذرواژه‌ها و فناوری‌های چندعاملی قدیمی، مانند رمزهای عبور یک‌بارمصرف ارسال شده از طریق پیامک، «به‌طور اساسی امن‌تر» توصیف می‌شود.

اپل، گوگل و مایکروسافت در حال حاضر از استانداردهای FIDO Alliance در سراسر پلتفرم‌های خود پشتیبانی می‌کنند، اما پشتیبانی گسترده دو قابلیت جدید را برای ورود بدون رمز عبور یکپارچه‌تر و ایمن‌تر به کاربران ارائه می‌دهد، همانطور که در اطلاعیه ذکر شده است:

1. به کاربران اجازه دهید بدون نیاز به ثبت نام مجدد هر حساب، به طور خودکار به اعتبارنامه ورود به سیستم FIDO (که برخی از آن به عنوان “کلید عبور” نامیده می شود) در بسیاری از دستگاه های خود، حتی دستگاه های جدید، دسترسی داشته باشند.
2. کاربران را قادر می سازد تا از احراز هویت FIDO در دستگاه تلفن همراه خود برای ورود به برنامه یا وب سایت در یک دستگاه نزدیک، صرف نظر از پلتفرم سیستم عامل یا مرورگری که در حال اجرا هستند، استفاده کنند.

در این اطلاعیه آمده است که انتظار می‌رود این قابلیت‌های جدید در سال آینده در پلتفرم‌های اپل، گوگل و مایکروسافت در دسترس قرار گیرند.

همکاری با صنعت برای ایجاد روش‌های ورود به سیستم جدید و ایمن‌تر که محافظت بهتری ارائه می‌دهند و آسیب‌پذیری‌های رمز عبور را از بین می‌برند، در تعهد ما به ساخت محصولاتی که حداکثر امنیت و تجربه کاربری شفاف را ارائه می‌دهند، مرکزی است – همه با هدف حفظ کاربران. کرت نایت، مدیر ارشد بازاریابی محصولات پلتفرم اپل در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: اطلاعات شخصی امن است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا