بررسی تخصصی

Apple ‘ردیابی حضور و غیاب کارکنان’ در سرکوب کار از راه دور

طبق گفته Zoë Schiffer از Platformer، اپل حضور کارکنان خود را در دفاتر با استفاده از سوابق نشان ردیابی می کند تا مطمئن شود که حداقل سه بار در هفته وارد دفاتر می شوند.

پارک سیب در شب 1
از آوریل 2022، کارمندان اپل به عنوان بخشی از یک استراتژی بازگشت تدریجی پس از همه‌گیری، با کارکنانی که باید حداقل سه روز در هفته از دفتر کار کنند، بر اساس خط مشی کاری ترکیبی در خانه/دفتر کار می‌کنند.

کارمندان موظفند روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه در دفتر حضور داشته باشند و اکثر آنها می توانند در روزهای چهارشنبه و جمعه از راه دور کار کنند. با این حال، به نظر می رسد که اپل این استراتژی را دوچندان کرده است زیرا به دنبال راه هایی در سراسر شرکت برای کاهش هزینه ها است.

در یک پست شیفر در توییتر گفت که اپل اکنون به طور فعال حضور حضوری را با استفاده از سوابق نشان ردیابی می کند و اگر سه بار در هفته به کارمندان مراجعه نکنند “اخطارهای تشدید کننده” می دهد.

به گفته شیفر، برخی از دفاتر اپل حتی به کارکنان هشدار داده‌اند که عدم رعایت این قوانین می‌تواند منجر به خاتمه کار شود، اگرچه به نظر نمی‌رسد که این یک سیاست کل شرکت باشد.

توسعه به دنبال گزارش اخیر توسط بلومبرگمارک گورمن که در آن چندین تدابیر کاهش هزینه را که اخیراً توسط اپل تصویب شده است، تشریح کرد، از جمله اینکه مدیران در مورد حضور و غیاب در دفتر «مثل همیشه سختگیر شدند»، و برخی از کارکنان معتقدند که این امر منادی اخراج کارمندان اپل است که رعایت نمی کنند. مورد نیاز

در همین راستا، گورمن همپوشانی در فروشگاه‌های خرده‌فروشی را گزارش کرده است، به‌طوری‌که اپل نگاه دقیق‌تری به حضور و غیاب در محل کار و ساعات کاری داشته است و این شرکت «زمان بیماری ویژه» خود را برای زمان‌های از دست رفته به دلیل کووید کنار گذاشته و از کارکنان می‌خواهد از بیماران عادی خود استفاده کنند. زمان در عوض

بر اساس این گزارش، اپل همیشه هنگام خروج کارمندان پست‌های خود را پر نمی‌کند، و پیشنهاد می‌کند که سرکوب کارکنانی که الزامات کار حضوری را برآورده نمی‌کنند، حداقل بخشی از یک جنبه از استراتژی گسترده‌تر آن برای کاهش هزینه‌ها و در عین حال اجتناب از این نوع است. اخراج های گسترده ای که اخیراً برای سایر غول های فناوری از جمله متا، مایکروسافت، گوگل و آمازون رخ داده است.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا