بررسی تخصصی

اپل پس از ممنوعیت تجاری ایالات متحده علیه تامین کنندگان چینی، تراشه های حافظه آیفون را به سامسونگ می برد.

اپل پیش از اعمال کنترل های صادراتی ایالات متحده بر یکی از برترین سازندگان چیپ فلش NAND چین، برای حافظه مورد استفاده در آیفون ها به سامسونگ مراجعه خواهد کرد. دیجی تایمز.

Screen Shot 1 6 - اپل پس از ممنوعیت تجاری ایالات متحده علیه تامین کنندگان چینی، تراشه های حافظه آیفون را به سامسونگ می برد.
اپل در ابتدا قصد داشت تراشه‌های حافظه فلش 128 لایه 3 بعدی NAND را از یانگ تسه Memory Technologies (YMTC) برای استفاده در آیفون‌های فروخته شده در بازار چین در اوایل سال جاری خریداری کند و در نهایت تا 40 درصد از تراشه‌های مورد نیاز را خریداری کند. همه آیفون ها

با این حال، ماه گذشته زمانی که YMTC و 30 نهاد چینی دیگر به فهرست «تأیید نشده» شرکت‌هایی که مقامات آمریکایی قادر به بازرسی آن‌ها نبوده‌اند، این برنامه‌ها به حالت تعلیق درآمد و انتظار می‌رود که عرضه‌کننده در اوایل دسامبر برای تجارت در لیست سیاه قرار گیرد. محدودیت های.

شرکت‌های آمریکایی از اشتراک‌گذاری هرگونه طرح، فناوری، اسناد یا مشخصات با شرکت‌های موجود در فهرست تایید نشده بدون مجوز ممنوع هستند. شرکت هایی که نتوانند اطلاعات لازم را ظرف 60 روز ارائه دهند، می توانند به لیست سیاه کنترل صادرات ایالات متحده اضافه شوند. YMTC همچنین توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده بررسی می شود که آیا با فروش تراشه ها به هوآوی که قبلاً در لیست سیاه قرار دارد، کنترل صادرات واشنگتن را نقض کرده است.

به گفته منابع زنجیره تامین ذکر شده در این گزارش، در نتیجه محدودیت ها، اپل اکنون از سامسونگ الکترونیک به عنوان تامین کننده جایگزین از سال 2023 استفاده خواهد کرد.

سامسونگ که مدت هاست تامین کننده اصلی تراشه های DRAM برای آیفون ها بوده است، قرار است سال آینده عرضه فلش NAND برای دستگاه های iOS را از کارخانه خود در کارخانه Xian چین آغاز کند، که اکنون 40 درصد از کل ظرفیت فلش 3 بعدی NAND فروشنده کره ای را شامل می شود که از 128 عدد متغیر است. منابع گفتند تا 176 لایه.

برخلاف رقبای خود، سامسونگ در پاسخ به تقاضای ضعیف بازار فلش NAND، کاهش تولید را اعمال نکرده است، که احتمالا تا حدودی به دلیل ورودش به زنجیره تامین اپل است. علاوه بر این، تصور می‌شود که تولیدکننده کره‌ای قادر به کاهش قیمت و افزایش تولید باشد، که رقابت‌پذیری آن را بیشتر تقویت کرده است.

گلکسی اس 23 اولترا با دوربین 200 مگاپیکسلی سامسونگ ماه ها پس از آیفون 14 پرو با دوربین 48 مگاپیکسلی عرضه می شود
>

کنترل‌های صادراتی بر چین که توسط دولت بایدن تحمیل شد، تلاشی برای کند کردن پیشرفت‌های فنی و نظامی این کشور از طریق قطع عرضه پکن از تراشه‌های نیمه‌رسانای خاصی است که در هر نقطه از جهان با تجهیزات آمریکایی ساخته می‌شوند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا