بررسی تخصصی

راهنمای خرید اپل واچ سری 8 در مقابل سری 9: 10+ ارتقا در مقایسه

اپل واچ سری 9 جایگزین اپل واچ سری 8 در سری ساعت های هوشمند اپل می شود، بنابراین دو نسل متوالی ساعت های هوشمند چقدر متفاوت هستند؟

ویژگی راهنمای خریداران اپل واچ سری 8 در مقابل سری 9
در سال 2022، اپل از اپل واچ سری 8 رونمایی کرد و ویژگی هایی مانند سنجش دمای بدن و تشخیص تصادف را معرفی کرد. اپل واچ سری 8 اکنون توسط اپل متوقف شده است و به عنوان مدل های قدیمی، قیمت ها در نمایندگی های فروش شخص ثالث در حال کاهش است. به این ترتیب، برخی از مشتریان ممکن است در حال بررسی این موضوع باشند که آیا به سری 8 با تخفیف یا آخرین سری 9 ارتقاء دهند.

اپل واچ سری 8 و سری 9 اکثریت قریب به اتفاق ویژگی های خود را به اشتراک می گذارند، بنابراین آیا باید برای صرفه جویی در هزینه، خرید یا چسبیدن به سری 8 را در نظر بگیرید؟ این تفکیک همچنین راهی برای مشاهده تمام تفاوت‌هایی است که اپل واچ جدید روی میز آورده است.

اپل واچ سری 8 اپل واچ سری 9
صفحه نمایش رتینا با روشنایی تا 1000 نیت صفحه نمایش رتینا با روشنایی تا 2000 نیت
صفحه نمایش می تواند در اتاق های تاریک و در شب کم نور شود (تا 1 نیت روشنایی)
برای توقف تایمر، پخش و توقف موسیقی، به تعویق انداختن زنگ هشدار، پاسخ دادن به تماس تلفنی و پایان دادن به آن، عکس گرفتن با کنترل از راه دور دوربین، باز کردن Smart Stack، و پیمایش در میان ویجت‌های موجود در پشته، همه اینها بدون لمس نمایشگر، دو ضربه سریع بزنید.
تراشه S8 (بر اساس تراشه A13 Bionic) تراشه S9 (بر اساس تراشه A15 Bionic: 60٪ ترانزیستور بیشتر، 30٪ سریعتر)
موتور عصبی موتور عصبی 4 هسته ای (تا دو برابر سریعتر)
سیری در ابر از طریق اتصال به اینترنت پردازش می شود سیری برای درخواست‌هایی که نیازی به اطلاعات از اینترنت ندارند، روی دستگاه پردازش می‌کند و در نتیجه پاسخ‌های سریع‌تر و مطمئن‌تر می‌شود.
سیری می تواند به داده های سلامتی و تناسب اندام دسترسی داشته باشد
دیکته 25٪ دیکته دقیق تر
تراشه اولترا واید باند نسل اول نسل دوم تراشه Ultra Wideband
جستجوی دقیق برای مدل‌های آیفون 15، ارائه مسافت و جهت، و همچنین راهنمایی بصری، لمسی و صوتی برای آیفون نابجا
ادغام هوم پاد: زمانی که کاربر به فاصله چهار متری هوم پاد در حال بازی برسد، اپل واچ Now Playing را برای کنترل پخش راه اندازی می کند. اگر چیزی پخش نمی‌شود، پیشنهادات رسانه‌ای در بالای Smart Stack ظاهر می‌شوند.
فضای ذخیره سازی 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی 64 گیگابایت
مدل‌های آلومینیومی موجود در رنگ‌های Starlight، Midnight، نقره‌ای و (محصول) قرمز مدل‌های آلومینیومی موجود در رنگ‌های Starlight، Midnight، نقره‌ای، (محصول) قرمز و صورتی

به طور کلی، اپل واچ سری 9 یک ارتقاء بسیار جزئی نسبت به سری 8 است و تراشه S9، Double Tap و Precision Finding برای مدل‌های iPhone 15 مهم‌ترین تغییرات آن هستند. در نتیجه، توصیه به ارتقاء بسیار دشوار است.

اکثر کاربران اپل واچ سری 8 نمی‌توانند ارتقاء به سری 9 را توجیه کنند، اما برخی از مشتریانی که از دستگاه‌های قدیمی‌تر می‌آیند همچنان می‌توانند دلیل خوبی برای ترجیح آخرین مدل داشته باشند، یعنی کسانی که به شدت از هوم پاد استفاده می‌کنند، قصد خرید آیفون دارند. مدل 15‌ و می‌تواند از قابلیت جستجوی دقیق استفاده کند، به فضای ذخیره‌سازی اضافی برای رسانه‌های دانلود شده نیاز دارد، یا فکر می‌کند استفاده از یک دست با ژست Double Tap مفید خواهد بود.

اپل واچ سری 9 بسیار شبیه به سری 8 است، بنابراین بیشتر مشتریانی که مدل قدیمی اپل واچ دارند و به دنبال ارتقا هستند، ممکن است ترجیح دهند به دنبال اپل واچ سری 8 با تخفیف باشند. اگر بتوان سری 8 را با قیمت بسیار پایین‌تری پیدا کرد، برای اکثر کاربرانی که مدل‌های قدیمی‌تری دارند، خرید خوبی باقی می‌ماند. برای درک اینکه سری 8 چگونه در برابر نسل قبلی خود قرار می گیرد، به راهنمای خریداران دیگر ما در سال گذشته مراجعه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا