بررسی تخصصی

مدیران اپل در مورد ویژگی‌های بهداشتی جدید watchOS 9 مانند تاریخچه AFib و ردیابی مراحل خواب شما بحث کردند.

پس از سخنرانی هفته گذشته WWDC 2022، معاون بهداشت اپل، دکتر سامبول دسای، رئیس عملیات جف ویلیامز، و معاون فناوری های تناسب اندام جی بلهنیک با آنها صحبت کردند. TechCrunchDarrell Etherington در مورد ویژگی های سلامتی جدید اضافه شده در watchOS 9.

تاریخچه watchos 9 afib
به گفته اپل، یکی از ویژگی‌های سلامتی جدید اپل واچ، AFib History است که به افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی اجازه می‌دهد تا تخمینی از تعداد دفعات ابتلای قلبشان به این نوع آریتمی را مشاهده کنند. اپل می گوید این ویژگی برای افراد 22 ساله یا بالاتر که فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده شده اند در نظر گرفته شده است.

دسای گفت که ویژگی AFib History پس از تأیید اعتبار در یک مطالعه بالینی، مجوز FDA را در ایالات متحده دریافت کرد.

دسای گفت: «همانطور که جف به آن اشاره کرد، هر کاری که ما در سلامت انجام می‌دهیم مبتنی بر علم است و تاریخچه AFib در یک مطالعه بالینی تأیید شد، شرکت‌کنندگانی که هم اپل واچ و هم یک دستگاه مرجع تأیید شده توسط FDA را پوشیده بودند.» در آن مطالعه، میانگین تفاوت در اندازه‌گیری‌های هفتگی بین دو دستگاه در واقع کمتر از 1 درصد است.

ویلیامز گفت که ویژگی AFib History زمانی می تواند مفید باشد که بیمار یک درمان فرسایشی برای فیبریلاسیون دهلیزی مزمن دریافت می کند، اما درمان در اولین تلاش ناموفق بوده و بیمار همچنان فیبریلاسیون دهلیزی را تجربه می کند.

به گفته اپل، AFib History در حال حاضر در همه کشورها یا مناطق تایید نشده است، بنابراین در دسترس بودن این ویژگی در زمان راه اندازی محدود خواهد بود.

با شروع watchOS 9، اپل واچ ردیابی مرحله خواب را نیز ارائه می‌کند، که به شما امکان می‌دهد میزان زمان را در REM، هسته یا خواب عمیق و همچنین زمانی که ممکن است از خواب بیدار شده باشید، مشاهده کنید. (اپل به چیزی که معمولاً به عنوان “خواب سبک” به عنوان “خواب اصلی” شناخته می شود، اشاره می کند.)

ردیابی مرحله خواب ساعت 9


“قبل از مراحل خواب، ما واقعاً روی کمک به افراد برای رسیدن به اهداف مدت خواب خود متمرکز بودیم، زیرا این بسیار مهم است – این ثبات – اما ما می‌خواستیم کمی جلوتر برویم و علم را بررسی کنیم و اطلاعات بیشتری در مورد خواب به کاربران ارائه دهیم. چرخه، گفت: دسای. بنابراین با استفاده از سیگنال‌های شتاب‌سنج اپل واچ و حسگر ضربان قلب، کاربران اکنون می‌توانند مراحل خواب خود را در حالی که در REM، هسته و خواب عمیق هستند، ببینند.

در watchOS 9، برنامه Workout اطلاعات بیشتری از جمله نمایش معیارهایی مانند حلقه‌های فعالیت، مناطق ضربان قلب، قدرت و ارتفاع را نشان می‌دهد، اما Blahnik اطمینان داد که این برنامه برای «هم برای ورزشکاران مبتدی و هم برای ورزشکاران پیشرفته» مناسب است.

بحث کامل را می‌توانید در اینجا بخوانید TechCrunch. WatchOS 9 در حال حاضر در مرحله بتا برای توسعه دهندگان است و در ماه سپتامبر برای همه کاربران منتشر خواهد شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا