بررسی تخصصی

CES 2023: BMW از نمونه اولیه خود رونمایی کرد که ظاهراً برای رقابت با خودروی اپل آماده شده است

BMW امروز در نمایشگاه CES از سدان اسپرت الکتریکی i Vision Dee رونمایی کرد، یک خودروی مفهومی که ظاهراً برای رقابت با خودروی الکتریکی اپل که مدت‌ها شایعه شده بود، قرار گرفته است.

بی ام و آی ویژن دی
i Vision Dee از برخی فناوری‌های تشخیص صدای آمازون استفاده می‌کند، اما در درجه اول رویکرد نرم‌افزاری خود BMW را به خودروهای نسل بعدی با ویژگی‌هایی که برای مقابله پیشگیرانه با شرکت‌های فناوری مانند اپل طراحی شده‌اند که ظاهراً در آستانه ورود به صنعت خودرو هستند، به نمایش می‌گذارد. BMW از سال 2019 به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای میلیون‌ها خودروی خود ارائه کرده است و در آینده می‌گوید بر حفاظت از داده‌ها، هدایت توسعه‌دهندگان و یکپارچه‌سازی دیجیتالی یکپارچه تمرکز دارد.

در i Vision Dee، رانندگان می‌توانند با استفاده از «لغزنده واقعیت ترکیبی» روی داشبورد از بین پنج سطح مختلف اطلاعات، از جمله نشانه‌های جهت‌گیری واقعیت افزوده و اعلان‌های رسانه‌های اجتماعی، انتخاب کنند. کل شیشه جلو به عنوان یک صفحه نمایش بزرگ عمل می کند. دستیار صوتی نسل بعدی BMW که دی نام دارد، می تواند کمک راننده، شناسایی هویت راننده، باز کردن خودکار درها و موارد دیگر را ارائه کند.

bmw i ویژن دی داخلی


همچنین دارای 240 قطعه رنگ جوهر الکترونیکی با کنترل فردی است که می تواند کل رنگ و الگوهای نمایش خودرو را تغییر دهد. i Vision Dee به زودی در سال 2025 به عنوان بخشی از راه اندازی پلتفرم خودرویی مبتنی بر نرم افزار گسترده تر در دسترس خواهد بود.

در پی اعلام، بلومبرگ اشاره کرد که چگونه به نظر می رسد i Vision Dee برای رقابت با خودروی الکتریکی آینده اپل تنظیم شده است و می تواند نشانه های ملموسی از انواع ویژگی هایی که از آن انتظار می رود در زمان معرفی نهایی ارائه دهد.

صدها گزارش روشنگر در مورد برنامه های خودروی اپل وجود دارد، اما آخرین اطلاعات از بلومبرگ ادعا می کند که این شرکت اخیراً برنامه های اولیه خود را کاهش داده و قیمت پیشنهادی 120000 دلاری خود را کاهش داده است و جاه طلبی برای یک وسیله نقلیه خودران کامل بدون فرمان یا پدال و طراحی داخلی متمرکز بر صندلی های مشترک را از بین برده است.

اکنون انتظار می رود این خودرو با قیمتی کمتر از 100000 دلار، طراحی بسیار معمولی تری با قابلیت های خودران محدود داشته باشد. این می تواند خودروی برقی اپل را به عنوان رقیب بسیار مستقیم تری نسبت به مدل S تسلا نسبت به آنچه قبلا تصور می شد قرار دهد.

اکنون انتظار می‌رود این خودرو در سال 2026 عرضه شود، اما ممکن است در سال 2025 معرفی شود، به خصوص که برای مدتی قبل از عرضه عمومی برای مصرف‌کنندگان، نیاز به تایید رگولاتوری و آزمایش‌های گسترده دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا