بررسی تخصصی

تیم کوک، جانی آیو و لورن پاول جابز در کنفرانس کد 2022 به استیو جابز فکر می کنند

تیم کوک، مدیر عامل اپل، جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل، و لورن پاول جابز، بنیانگذار امرسون کالکتیو، در پانلی در آخرین حضور در کنفرانس کد کارا سویشر در پانلی شرکت می کنند تا در مورد استیو جابز و تأثیر او بر فناوری، فرهنگ و فراتر از آن صحبت کنند.

کد باهم کوک ive powell jobs
پاول جابز در پاسخ به سوالی از سویشر در مورد اینکه به عقیده آنها جابز در مورد وضعیت کنونی جهان چه فکری می کند، اظهار داشت که از قطب بندی که به طور فزاینده ای بر گفتمان مسلط می شود خوشحال نبود.

من می گویم نه تنها دوقطبی شدن، نه تنها این واقعیت که مردم واقعاً در خانواده ها و جوامع و کشور ما به هم می خورند، بلکه فقط اینکه او کشور ما را بسیار دوست داشت.

او کالیفرنیا را خیلی دوست داشت، اما کشور ما را دوست داشت. او ایده آمریکا را دوست داشت. او آنچه را که به افراد و جوامع اجازه می داد به آن تبدیل شوند را دوست داشت. او بی بند و باری آن را دوست داشت. او آزادی‌ها و آزادی‌های شخصی و همچنین ارتباط و مسئولیت در قبال یکدیگر را دوست داشت.

برای او بسیار مهم بود که بتواند چیزی را به تجربه بشری بازگرداند و فکر می‌کنم او در این مورد ساکت نخواهد بود.

در مورد موضوع حریم خصوصی کاربر، کوک در مورد چگونگی تعیین استانداردهای جابز برای اپل توضیح داد:

استیو واقعاً در روزهای اولیه اهمیت حریم خصوصی را در شرکت ریشه دوانید و هر سال که از آن زمان می گذرد تنها رشد کرده است. فکر می‌کنم در D8 بود که او در مورد حریم خصوصی اینجا صحبت کرد، در سال 2010 فکر می‌کنم اینطور بود، و آن را به این زبان شیوا و ساده بیان کرد.

این به معنای درخواست اجازه از مردم، درخواست مکرر از آنها است، و این در قلب نگاه ما به حریم خصوصی بوده است. و بنابراین می دانید، ما معتقدیم که حریم خصوصی یک حق اساسی بشر است، و ما جهانی را می بینیم که در آن حریم خصوصی در پشت سر قرار می گیرد، و شما در همه جا از این نوع نظارت دارید، که این دنیایی است که در آن مردم شروع به انجام کارهای کمتر می کنند. بی فکر. آنها شروع به تغییر رفتار خود می کنند زیرا می دانند که تحت نظر هستند. و این دنیایی نیست که هیچ یک از ما بخواهیم در آن زندگی کنیم.

فکر می‌کنم او این را دید، و آن را خوب دید، و من دلایل زیادی دارم که باور کنم او در دعواهای خوب در طول راه، استدلال خوبی ارائه می‌کرد.

آیو کمی در مورد مراقبت در طراحی و اینکه چگونه او و استیو اعتقاد داشتند که حتی از کوچکترین جزئیات مراقبت می کنند، صحبت کرد زیرا این کار درستی بود.

من فکر می‌کنم درک بی‌احتیاطی آسان‌تر است، یعنی بی‌توجهی به مردم است. بی دقتی برای من فقط دیدن مردم به عنوان یک جریان درآمد بالقوه است، نه دلیلی برای تلاش بی حد و حصر برای ابراز عشق و قدردانی خود از بقیه گونه ها.

بنابراین برای ما در طراحی خود، فکر می کنم مراقبت اغلب احساس می شود، و لزوما دیده نمی شود. و من فکر می کنم، و می دانم که این چیزی است که فکر می کنم ما سه نفر به شدت نسبت به این نوع مراقبت احساس می کنیم، یعنی منظورم این است که استیو در مورد نجار صحبت می کند، کابینت سازی که پشت کشو را تمام می کند، و این است که شما فراتر از اینکه آیا چیزی واقعاً به طور عمومی دیده می شود، اذیت می شوید.

شما این کار را نمی کنید زیرا منافع اقتصادی وجود دارد. شما این کار را انجام می دهید زیرا این تصمیم اخلاقی درستی است و به نظر من، به ویژه به عنوان یک طراح، این تصمیم درست است. من فکر می‌کنم اغلب اوقات در چیزهای بسیار کوچک و آرام مانند نگرانی در مورد نحوه بسته‌بندی یک کابل است.

آره، من خیلی نگران این موضوع هستم. و استیو نیز در مورد آن بسیار نوشت. و من فکر می‌کنم زمانی که بعدازظهر یکشنبه در آنجا قرار می‌گیرید و نگران کابل برقی هستید که به صورت زیگزاگ بسته‌بندی شده است و می‌خواهید آن بند سیمی کوچک را هنگامی که در آنجا قرار می‌گیرید آن را بردارید، این دغدغه است. بعدازظهر یکشنبه نگرانی در مورد این موضوع واقعاً خوب نیست.

تنها دلیل، فکر می‌کنم شما کاملاً آگاه هستید که دلیل حضور شما در آنجا این است که فکر می‌کنم گونه‌های ما لایق بهتری هستند.

موضوعات بحث اضافی شامل دیدگاه استیو در مورد پیدایش خلقت، ساختار او برای اپل که تا امروز پابرجاست، اعتقاد او به اینکه اپل باید فناوری های اولیه خود را داشته باشد و موارد دیگر بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا