بررسی تخصصی

گزارش: تیم کوک، مدیر عامل اپل، علی رغم هشدار طراحان، دستور عرضه هدست را صادر کرد.

مدیر عامل اپل، تیم کوک، در کنار جف ویلیامز، مدیر عملیات، در تلاش برای عرضه نسل اول هدست واقعیت ترکیبی در سال جاری، برخلاف میل تیم طراحی شرکت، شرکت کرد. فایننشال تایمز گزارش ها.

زمان عرضه هدست واقعیت مختلط ظاهراً دلیلی برای مشاجره قابل توجه در اپل بوده است. تیم طراحی صنعتی این شرکت هشدار داد که دستگاه‌های این رده هنوز برای عرضه آماده نشده‌اند و می‌خواهند تا زمانی که یک محصول سبک وزن عینک AR چند سال بعد به بلوغ رسیده باشد، به تعویق بیفتد. از سوی دیگر، تیم عملیات اپل می خواست نسخه اولیه این محصول را در قالب یک هدست عینک اسکی متمرکز بر واقعیت مجازی عرضه کند که به کاربران امکان تماشای ویدیوهای سه بعدی، انجام تمرینات تعاملی یا برقراری تماس FaceTime با آواتارهای مجازی را می دهد.

تیم کوک، که پیش از مدیرعامل شدن به عنوان مدیر عملیات اپل خدمت می کرد، ظاهراً در کنار جف ویلیامز قرار گرفت و مخالفت های طراحان اپل را رد کرد و برای عرضه زودهنگام با یک محصول محدودتر فشار آورد. صحبت کردن با فایننشال تایمزمهندسان سابق اپل که روی این دستگاه کار می کردند “فشار عظیم برای ارسال” را توصیف کردند.

پس از خروج جانی آیو، مدیر طراحی اپل در سال 2019، تیم طراحی اپل اکنون مستقیماً به ویلیامز گزارش می دهد. در حالی که طراحی، محصولات اپل را تحت رهبری استیو جابز هدایت می کرد، کارمندان متوجه شده اند که عملیات به طور فزاینده ای بر توسعه محصول تحت رهبری کوک کنترل می شود. یکی از مهندسان سابق گفت که بهترین بخش کار در اپل ابداع راه حل های مهندسی برای برآورده کردن “نیازهای دیوانه کننده” تیم طراحی است، اما ظاهراً در سال های اخیر تغییر کرده است.

طبق گزارش ها، هدست اپل هفت سال است که در حال توسعه فعال بوده است، یعنی دو برابر بیشتر از آیفون اصلی قبل از عرضه. به نظر می رسد که این دستگاه مستقیماً به میراث تیم کوک گره خورده است، زیرا اولین پلت فرم محاسباتی جدید اپل به طور کامل تحت رهبری او توسعه یافته است.

این شرکت همچنان انتظار دارد که تنها حدود یک میلیون دستگاه از این هدست را در اولین سال فروش خود با قیمت حدود 3000 دلار بفروشد. با این وجود، ظاهراً اپل در حال آماده سازی یک “تلاش بازاریابی” برای این محصول در اواخر سال جاری است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا