بررسی تخصصی

کمیسیونر FCC از اپل و گوگل خواست تا TikTok را به دلیل شیوه‌های داده‌های “مخفی” ممنوع کنند

کمیسیون ارتباطات فدرال از اپل و گوگل خواسته است تا TikTok را به دلیل “الگوی شیوه های داده های مخفیانه” از فروشگاه های برنامه خود حذف کنند. TechCrunch.

کمیسیونر FCC از اپل و گوگل خواست تا TikTok را به دلیل شیوه‌های داده‌های “مخفی” ممنوع کنند
گفته می‌شود که برندان کار، کمیسیونر FCC، روز سه‌شنبه به اپل و گوگل نامه نوشت تا این درخواست را ارائه کند، که پس از یک اخبار BuzzFeed گزارش هفته گذشته مدعی شد که کارکنان TikTok در چین به داده های کاربران آمریکایی دسترسی داشته اند، علیرغم اظهارات این شرکت که خلاف آن را نشان می دهد.

همانطور که می‌دانید TikTok برنامه‌ای است که از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن شما در دسترس میلیون‌ها آمریکایی است، و مجموعه‌ای از داده‌های حساس در مورد آن کاربران آمریکایی را جمع‌آوری می‌کند. کار در نامه ای خطاب به ساندار پیچای و تیم کوک گفت: حزب چین و قانون چین ملزم به رعایت خواسته های نظارتی جمهوری خلق چین است.

واضح است که TikTok خطر امنیت ملی غیرقابل قبولی را به دلیل جمع آوری گسترده داده های آن با دسترسی ظاهراً کنترل نشده پکن به آن داده های حساس به همراه دارد.

TikTok در طول تاریخ به نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی داده‌ها پاسخ داده است و قول داده است که داده‌های کاربران در ایالات متحده در ایالات متحده ذخیره می‌شود، نه چین، جایی که شرکت مادر برنامه ByteDance در آن قرار دارد. با این حال، با توجه به اخبار BuzzFeed، کارکنان TikTok در چین تا ژانویه 2022 به داده های کاربران ایالات متحده دسترسی داشتند. این ادعا با شهادت یکی از مدیران TikTok تحت سوگند در جلسه استماع سنا در اکتبر 2021 مبنی بر اینکه یک “تیم امنیتی مشهور جهان و مستقر در ایالات متحده” تصمیم می گیرد که چه کسی دریافت کند در تضاد است. دسترسی به داده های کاربران آمریکایی

TikTok در پاسخ به این گزارش اعلام کرد که تمام داده های کاربران ایالات متحده را به سرورهای Oracle واقع در این کشور منتقل می کند. این شرکت گفت که از سرورهای مستقر در ایالات متحده و سنگاپور خود برای پشتیبان گیری استفاده می کند، اما در آینده انتظار دارد “داده های خصوصی کاربران آمریکایی را از مراکز داده خودمان حذف کند و به طور کامل به سرورهای ابری Oracle واقع در ایالات متحده منتقل شود.”

این شرکت افزود: “ما همچنین در راستای این کار تغییرات عملیاتی ایجاد می کنیم – از جمله دپارتمان جدیدی که اخیراً با رهبری مستقر در ایالات متحده برای مدیریت اطلاعات کاربران ایالات متحده برای TikTok ایجاد کرده ایم.”

شیوه‌های داده‌های کاربران TikTok چندین سال است که محل بحث و مناقشه بوده است، و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، چندین دستور اجرایی را امضا کرد که برنامه‌های مرتبط با چین را در دوران ریاست‌جمهوری خود ممنوع می‌کرد. ترامپ در پرمخاطب ترین دستور به دنبال ممنوعیت اپلیکیشن ویدئویی کوتاه TikTok در سال 2020 بود.

با این حال، با وجود ادعاهای دولت ترامپ مبنی بر اینکه این برنامه ها خطری برای امنیت ملی دارند، ممنوعیت های ترامپ پس از چندین حکم دادگاه که محدودیت ها را مسدود کرد، هرگز اجرا نشد.

در ژوئن 2021، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، دستورات اجرایی ترامپ را که در ماه آگوست صادر شده بود، لغو کرد و بایت‌دنس را وادار به واگذاری TikTok به یک شرکت آمریکایی، همراه با یکی دیگر از برنامه‌های پیام‌رسان و تراکنش‌های مالی دیگر از جمله Alipay و WeChat Pay کرد. در عوض، دولت بایدن گفته است که هنگام بررسی نگرانی‌های امنیتی ناشی از برنامه‌ها، «رویکرد مبتنی بر شواهد» را در پیش گرفته است.

فرمان اجرایی بایدن بیان می‌کند که جمع‌آوری داده‌ها از آمریکایی‌ها «تهدید می‌کند که دشمنان خارجی به آن اطلاعات دسترسی داشته باشند» و به وزارت بازرگانی دستور می‌دهد تا به طور مستمر هرگونه معامله‌ای را که «خطر نابه‌جای تأثیرات فاجعه‌بار بر امنیت یا انعطاف‌پذیری» ایجاد می‌کند، ارزیابی کند. زیرساخت های حیاتی یا اقتصاد دیجیتال ایالات متحده.”

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا