بررسی تخصصی

ایلان ماسک تصاحب 44 میلیارد دلاری توییتر را تکمیل کرد، مدیران ارشد را اخراج کرد و خود را مدیر عاملی کرد.

بر اساس گزارش‌های متعدد، ایلان ماسک تصاحب 44 میلیارد دلاری توییتر را تکمیل کرده و خود را به عنوان مدیرعامل معرفی کرده است، تنها چند ساعت قبل از پایان مهلت مقرر توسط دادگاه برای خرید این تجارت.

توییتر ایلان ماسک
در اشاره به لوگوی توییتر، میلیاردر ماسک توییت کرد پس از اخراج چند تن از مدیران ارشد از جمله پاراگ آگراوال، مدیر اجرایی، “پرنده آزاد شد”. ماسک قبلاً بیوگرافی توییتر خود را به “Chief Twit” تغییر داد.

دیگر شخصیت‌های ارشد که توسط ماسک برکنار شده‌اند شامل ند سگال، مدیر ارشد مالی و ویجایا گاد، رئیس سیاست‌های حقوقی، اعتماد و ایمنی هستند.

این معامله نهایی حماسه خرید پر هرج و مرج را در بر می گیرد که با پیشنهاد اولیه ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار در آوریل آغاز شد – معامله ای که توییتر آن را پذیرفت – قبل از اینکه ماسک در ماه مه تصاحب آن را “به طور موقت” به دلیل اختلاف بر سر تعداد موارد جعلی به حالت تعلیق در آورد. یا اکانت های اسپم که توییتر ادعا می کرد دارد.

در ماه ژوئیه، ماسک تصمیم گرفت که دیگر نمی‌خواهد توییتر را بخرد و سعی کرد این خرید را لغو کند. توییتر نیز به نوبه خود شکایتی را برای مجبور کردن ماسک به ادامه فروش تنظیم کرد. در ماه اکتبر، ماسک بار دیگر با پیشنهاد خرید با قیمت اصلی، مسیر خود را تغییر داد.

اخراج ماسک به دنبال اخباری بود که هفته گذشته منتشر شد مبنی بر اینکه این میلیاردر قصد دارد تعداد کارکنان توییتر را 75 درصد کاهش دهد تا بار بدهی شرکت را کاهش دهد. ماسک بعداً این گزارش ها را رد کرد و گفت که این تعداد کارمند را کاهش نخواهد داد.

اکنون توجه به مسیر آینده توییتر معطوف شده است و اینکه چگونه برنامه های ماسک بر پلتفرم رسانه اجتماعی با بیش از 230 میلیون کاربر تأثیر می گذارد. او در ادامه گفت: «دلیلی که من توییتر را خریداری کردم این است که برای آینده تمدن داشتن یک میدان شهری دیجیتالی مشترک، که در آن بتوان طیف گسترده ای از عقاید را به شیوه ای سالم و بدون توسل به خشونت مورد بحث قرار داد، مهم است. بیانیه روز پنجشنبه در حساب توییتر خود منتشر کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا