بررسی تخصصی

پیش نویس پیشنهادات اتحادیه اروپا از سازندگان تلفن می خواهد که قطعات یدکی را به مدت 5 سال ارائه دهند و از عمر باتری طولانی تر اطمینان حاصل کنند.

بر اساس پیش نویس پیشنهادی جدید منتشر شده توسط کمیسیون اروپا، تولیدکنندگان گوشی های هوشمند که اتحادیه اروپا را تامین می کنند، ملزم به ارائه قطعات یدکی حداقل به مدت پنج سال از تاریخ معرفی دستگاه و تضمین عمر طولانی تر باتری خواهند بود.

کمیسیون اروپا
را فایننشال تایمز گزارش‌ها حاکی از آن است که این پیشنهادات مستلزم دست‌کم 15 قطعه مختلف برای در دسترس بودن است و باتری‌ها باید حداقل 500 بار شارژ کامل را بدون کاهش به کمتر از 83 درصد ظرفیت خود تحمل کنند.

تلفن‌هایی که در اتحادیه اروپا فروخته می‌شوند نیز باید برچسب کارآمدی انرژی، مشابه آنچه برای ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی استفاده می‌شود، نشان دهند که عمر باتری مورد انتظار و سایر ویژگی‌ها مانند مقاومت در برابر سقوط دستگاه را نشان می‌دهد.

این پیش‌نویس مقررات تبلت‌ها و تلفن‌های همراه را پوشش می‌دهد و بر این ادعا استوار است که با تعمیرپذیری و بازیافت سخت‌افزار، مصرف انرژی در تولید و استفاده از یک دستگاه به یک سوم کاهش می‌یابد.

در حال حاضر، دارندگان محصولات آیفون، آی‌پد، آی‌پاد، مک یا اپل تی‌وی می‌توانند خدمات و قطعاتی را از ارائه‌دهندگان خدمات اپل، از جمله فروشگاه‌های خرده‌فروشی اپل و ارائه‌دهندگان تعمیرات مستقل، به مدت حداقل پنج سال از زمانی که اپل آخرین محصول را برای فروش توزیع کرده است، دریافت کنند. .

پس از پنج سال، اپل معمولاً آیفون‌ها را به‌عنوان «وینتیج» طبقه‌بندی می‌کند و اپل همچنان می‌تواند در صورت داشتن قطعات، به این دستگاه‌ها سرویس دهد. پس از هفت سال، دستگاه ها به عنوان “منسوخ” طبقه بندی می شوند و خدمات سخت افزاری دیگر در دسترس نیست.

اپل در ماه آوریل برنامه Self Service Repair خود را راه‌اندازی کرد که به کاربران امکان می‌دهد تعمیرات خود را از طریق فروشگاه آنلاین جدیدی که به قطعات و ابزار اختصاص داده شده است، تکمیل کنند، اما این سرویس در حال حاضر فقط در ایالات متحده در دسترس است، اگرچه به کشورهای دیگر نیز گسترش خواهد یافت. از جمله اروپا، بعداً در سال 2022.

پیشنهادهای جدید نرم افزار را نیز پوشش می دهد و تولیدکنندگان را ملزم می کند تا به مدت پنج سال پس از خروج دستگاه ها از بازار و به روز رسانی عملکرد به مدت سه سال، به روز رسانی های امنیتی را ارائه دهند. اپل معمولاً تقریباً یک دهه پس از عرضه آیفون‌ها، پشتیبانی نرم‌افزاری را ارائه می‌کند، اما دارندگان تلفن‌های اندرویدی معمولاً تنها چند سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت می‌کنند، بنابراین این مقررات احتمالاً تأثیر زیادی بر Google خواهد داشت.

سازندگان گوشی‌های هوشمند منتقد پیش‌نویس پیشنهادها استدلال کرده‌اند که عرضه قطعات بیشتر در واقع مصرف پلاستیک را افزایش می‌دهد و در نتیجه منابع هدر می‌رود، اما اتحادیه اروپا هشدار داده است که محصولاتی که الزامات پایداری آن را برآورده نمی‌کنند «از بازار خارج خواهند شد».

آخرین پیش نویس پیشنهادات اتحادیه اروپا به دنبال الزامی است که در ژوئن برای گوشی های هوشمند برای استفاده از شارژر استاندارد تا سال 2024، علی رغم سال ها مخالفت اپل، ارائه شد.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا