بررسی تخصصی

هر آنچه که باید درباره ویژگی رمزگذاری جدید iCloud اپل بدانید

همانطور که ممکن است شنیده باشید، اپل این هفته اعلام کرد که رمزگذاری سرتاسری را به انواع دیگری از داده‌های ذخیره شده در iCloud با قابلیتی به نام حفاظت از داده‌های پیشرفته، از جمله پشتیبان‌گیری از دستگاه، عکس‌ها، پیام‌ها و موارد دیگر، گسترش می‌دهد. با تغییر جدید، حتی انواع بیشتری از داده‌های ذخیره شده در iCloud به طور کامل رمزگذاری می‌شوند که سطح بالاتری از استاندارد رمزگذاری است.


برای کمک به MacRumors خوانندگان بهتر متوجه می شوند که ویژگی جدید چیست، چگونه کار می کند، و موارد دیگر، ما این پست کوتاه را برای پاسخ به برخی از سوالات پرطرفدار در مورد محافظت از داده های پیشرفته ایجاد کرده ایم.

چه کاری انجام می دهد و چرا جدید است؟

قبل از محافظت از داده های پیشرفته، اپل فقط انواع خاصی از داده های کاربر را در iCloud رمزگذاری می کرد، مانند گذرواژه ها و داده های سلامت. با رمزگذاری داده ها، تنها یک دستگاه کاربر قابل اعتماد می تواند به آن اطلاعات دسترسی داشته باشد. با این حال، سایر اطلاعات ذخیره شده در iCloud، مانند عکس‌ها، پیام‌ها و پشتیبان‌گیری‌های دستگاه، کاملاً رمزگذاری‌شده سرتاسر نبودند، یعنی اگر اپل بخواهد، می‌تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد. با حفاظت از داده های پیشرفته، همه چیز تغییر می کند.

با فعال شدن «محافظت پیشرفته داده» برای یک حساب کاربری خاص iCloud، اکثریت قریب به اتفاق داده‌های ذخیره‌شده در فضای ابری رمزگذاری‌شده سرتاسر خواهند بود، به این معنی که هیچ‌کس، نه اپل، نه مجری قانون، یا دولت‌ها هرگز نمی‌توانند به آن اطلاعات دسترسی پیدا کنند. فقط یک دستگاه قابل اعتماد می تواند آن اطلاعات را رمزگشایی کند.

چگونه اشتراک Netflix خود را در iPhone، iPad و Desktop لغو کنیم
>

چه داده هایی کاملاً سرتاسر رمزگذاری خواهند شد؟

با حفاظت از داده‌های پیشرفته، کاربران انواع داده‌های زیر را در iCloud در کنار داده‌ها و گذرواژه‌های Health رمزگذاری شده خواهند داشت.

  • پشتیبان گیری از دستگاه
  • پشتیبان گیری از پیام ها
  • iCloud Drive
  • عکس ها
  • یادآوری ها
  • نشانک های سافاری
  • میانبرهای سیری
  • یادداشت های صوتی
  • پاس های کیف پول

شایان ذکر است که ایمیل، مخاطبین و تقویم iCloud رمزگذاری سرتاسر نخواهند بود زیرا همگی به قابلیت اتصال به منابع خارجی مانند جیمیل، یاهو و غیره نیاز دارند.

آیا به صورت پیش فرض فعال است و اگر نه، چگونه آن را فعال کنم؟

حفاظت از داده های پیشرفته به طور پیش فرض برای کاربران فعال نمی شود. در مصاحبه اخیر، کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، توضیح داد که حفاظت از داده‌های پیشرفته به تلاش بیشتر کاربر برای فعال کردن روش بازیابی نیاز دارد. فدریگی توضیح داد که فرآیند و مسئولیت اضافی بر دوش کاربران در صورت فراموشی رمز عبور یا از دست دادن دسترسی به حساب کاربری خود، اجبار هر کاربر را برای انجام این فرآیند غیرعملی می کند.

با این وجود، حتی اگر به طور پیش فرض فعال نباشد، فعال کردن آن همچنان آسان است. وقتی این ویژگی تا پایان این ماه برای همه کاربران ایالات متحده عرضه شود، بسته به زمانی که دستگاه خود را فعال کرده‌اید، می‌توانید به تنظیمات، iCloud و حفاظت از داده‌های پیشرفته بروید، آن را فعال کنید و اعلان‌های روی صفحه را دنبال کنید. .

الان میتونم ازش استفاده کنم؟

نه هنوز. Advanced Data Protection تا پایان این ماه برای همه کاربران ایالات متحده عرضه می شود و اپل می گوید در اوایل سال 2023 به صورت جهانی راه اندازی می شود. تاریخ های مشخصی برای عرضه جهانی مشخص نیست.

فصل اول نمایش‌های Hit Apple TV+ تا 3 ژانویه برای تماشا رایگان است
>

آیا رایگان است؟

بله، رایگان است. حفاظت از داده‌های پیشرفته یک لایه حفاظتی اضافی است که به هر کسی که حساب iCloud دارد، بدون پرداخت هزینه اضافی ارائه می‌شود.

واکنش چه بوده است؟

همانطور که انتظار می رفت، واکنش کاربران مثبت بوده است. با حفاظت از داده های پیشرفته، داده های کاربر امن تر و خصوصی تر می مانند. گروه‌های حریم خصوصی نیز این تصمیم اپل را ستایش کرده و آن را “پیروزی حریم خصوصی کاربران” نامیده‌اند. از طرف دیگر، به نظر نمی‌رسد که دولت‌ها از گزینه جدیدی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، هیجان‌زده نیستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا