بررسی تخصصی

FBI رمزگذاری پیشرفته iCloud اپل را عمیقا نگران کننده می خواند زیرا گروه های حفظ حریم خصوصی آن را به عنوان یک پیروزی برای کاربران می خوانند

اپل دیروز اعلام کرد که رمزگذاری سرتاسر به انواع حساس‌تر داده‌های iCloud، از جمله پشتیبان‌گیری از دستگاه، مخاطبین، پیام‌ها، عکس‌ها و موارد دیگر می‌آید و به تقاضای دیرینه کاربران و گروه‌های حریم خصوصی که برای این شرکت اعتراض کرده‌اند پاسخ می‌دهد. برای برداشتن گام مهمی در حفظ حریم خصوصی کاربران.

امنیت پیشرفته اپل ویژگی پیشرفته صفحه حفاظت از داده ها
رمزگذاری سرتاسر iCloud یا آنچه اپل «محافظت پیشرفته داده» می‌نامد، داده‌های کاربران ذخیره‌شده در iCloud را رمزگذاری می‌کند، به این معنی که فقط یک دستگاه قابل اعتماد می‌تواند داده‌ها را رمزگشایی و بخواند. داده‌های iCloud در حساب‌های دارای «محافظت داده‌های پیشرفته» را فقط می‌توان توسط یک دستگاه قابل اعتماد خواند، نه اپل، مجری قانون یا نهادهای دولتی.

پس از اعلامیه های خود، EFF یا Electronic Frontier Foundation، گروهی که مدت هاست از اپل خواسته است تا رمزگذاری پایان به انتها را فعال کند و اقدامات بیشتری برای محافظت از حریم خصوصی کاربران انجام دهد، بیانیه ای را منتشر کرد که ویژگی جدید و تعهد مجدد اپل به آن را تحسین کرد. حریم خصوصی.

ما اپل را به خاطر گوش دادن به نظرات کارشناسان، مدافعان کودکان و کاربرانی که می خواهند از حساس ترین داده های خود محافظت کنند، تحسین می کنیم. رمزگذاری یکی از مهمترین ابزارهای ما برای حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین است. به همین دلیل است که ما این درخواست را که اپل به کاربران اجازه دهد پشتیبان‌های iCloud را رمزگذاری کنند را در کمپین Fix It Already که در سال 2019 راه‌اندازی کردیم، لحاظ کردیم.

مردیث ویتاکر، مدیر عامل اپلیکیشن پیام‌رسان رمزگذاری‌شده محبوب سیگنال، گفت که تصمیم اپل برای ارائه رمزگذاری سرتاسر “عالی” است. ویتاکر گفت: “فشار کافی و کار روایی کافی وجود دارد که آنها می بینند سمت تاریخ شکل می گیرد. این واقعاً باورنکردنی است.” واشنگتن پست.

پروژه نظارت بر فناوری نظارت یا STOP، حفاظت از داده های پیشرفته را “ضروری و معوق” نامید. علیرغم این اعلامیه، گروه از اینکه رمزگذاری سرتاسری به کاربران نیاز دارد تا به صورت پیش فرض فعال نشود، “ناامید” است. فاکس کان، مدیر اجرایی این گروه، گفت: «خوب است که می‌بینیم حمایت‌های حریم خصوصی اپل با پیشرفت فروشش پیش می‌رود، اما انتخاب این حفاظت‌ها بیشتر کاربران را آسیب‌پذیر می‌کند».

برای سال‌ها، اپل سابقه حفظ حریم خصوصی خود را تبلیغ می‌کند و در عین حال کاربران خود را آسیب‌پذیر می‌کند، به ویژه در برابر نظارت پلیس. بسیاری از داده‌هایی که کاربران در iCloud ذخیره می‌کنند، فقط یک حکم دادگاه هستند تا تبدیل به یک ابزار پلیسی شوند. با این تغییرات، اپل با بهترین روش‌های حفظ حریم خصوصی که سال‌هاست سایر شرکت‌ها دنبال کرده‌اند، ادامه می‌دهد. اما ناامید کننده است که کاربران مجبورند بسیاری از این حفاظت های جدید را انتخاب کنند و اکثریت قریب به اتفاق را در معرض خطر قرار دهند.

مبارزه برای آینده، یکی دیگر از گروه های مدافع حریم خصوصی، گفت در توییتر اعلامیه اپل مبنی بر رمزگذاری انتها به انتها، بازاریابی این شرکت را مبنی بر تمرکز بر حریم خصوصی به واقعیت تبدیل می کند. شهرت اپل به عنوان شرکت فناوری حامی حریم خصوصی مدت‌هاست که با این واقعیت که پشتیبان‌های iCloud با رمزگذاری سرتاسر ایمن نمی‌شوند، در تضاد بوده است. ، هکرها و خود اپل.” گروه است اکنون تماس می گیرد اپل برای پیاده سازی پیام RCS در آیفون، اقدامی که به گفته این گروه “گام بعدی غیرقابل مذاکره” است.

appleprivacyad


در حالی که گروه‌ها و برنامه‌های حریم خصوصی اپل را برای گسترش رمزگذاری سرتاسر در iCloud تحسین می‌کنند، دولت‌ها واکنش متفاوتی نشان داده‌اند. در بیانیه ای به واشنگتن پستFBI، بزرگترین آژانس اطلاعاتی در جهان، گفت که “عمیقا نگران تهدید رمزگذاری سرتاسر و دسترسی فقط کاربر است.” این دفتر گفت که رمزگذاری سرتاسر و حفاظت پیشرفته داده اپل، انجام کار را برای آنها سخت‌تر می‌کند و آنها درخواست «دسترسی قانونی بر اساس طراحی» دارند.

این دفتر در بیانیه ای ایمیلی گفت: «این مانع از توانایی ما برای محافظت از مردم آمریکا در برابر اعمال جنایتکارانه از حملات سایبری و خشونت علیه کودکان گرفته تا قاچاق مواد مخدر، جنایت سازمان یافته و تروریسم می شود». “در این عصر امنیت سایبری و تقاضا برای “امنیت بر اساس طراحی”، FBI و شرکای مجری قانون به “دسترسی قانونی بر اساس طراحی” نیاز دارند.”

ساشا اوکانل، مسئول سابق اف بی آی نیز در این مورد صحبت کرد مجله نیویورک تایمز بسیار خوب است که می‌بینیم شرکت‌ها امنیت را در اولویت قرار می‌دهند، اما باید در نظر داشته باشیم که معاوضه‌هایی وجود دارد، و یکی از مواردی که اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرد تاثیری است که بر کاهش دسترسی مجری قانون به شواهد دیجیتالی می‌گذارد.

در ژانویه 2020، رویترز گزارش داد که اپل به دستور FBI، برنامه‌های رمزگذاری داده‌های کاربران در iCloud را کنار گذاشت، زیرا نگران بود چنین اقدامی مانع از تحقیقات و تلاش‌های اطلاعاتی آن شود. در مصاحبه دیروز با روزنامه وال استریتجوآنا استرن، معاون مهندسی نرم افزار اپل، کریگ فدریگی، این گزارش را نادرست توصیف کرد. من آن شایعه را شنیده ام، اما نمی دانم از کجا آمده است.»

در همان مصاحبه، فدریگی گفت که اپل “عمیقاً از کار مجریان قانون قدردانی می کند و از کار اجرای قانون حمایت می کند. ما معتقدیم که ما واقعاً همان ماموریت را در قلب داریم که حفظ امنیت مردم است.” اپل می گوید که Advanced Data Protection تا پایان سال جاری برای همه کاربران آمریکایی در دسترس خواهد بود و برنامه هایی برای عرضه جهانی در اوایل سال 2023 دارد.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا