بررسی تخصصی

گوگل و غول های مخابراتی اروپا از اتحادیه اروپا می خواهند که iMessage را به اجبار باز کند

گوگل و گروه‌های مخابراتی اروپایی از قانون‌گذاران اتحادیه اروپا خواسته‌اند که iMessage را یک سرویس «هسته‌ای» معرفی کنند که اپل را مجبور می‌کند تا پلتفرم ارتباطی را با سرویس‌های چت رقیب سازگار کند. فایننشال تایمز.

کمیسیون اروپا
در نامه‌ای به کمیسیون اروپا، نهاد اجرایی اتحادیه اروپا، امضاکنندگان از جمله گوگل و برخی از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی اروپا ادعا کردند که سرویس اپل از آستانه‌های کیفی این قانون برخوردار است و بنابراین باید تحت قوانین به نفع مصرف‌کنندگان اروپایی باشد. و مشاغل.”

Google، Vodafone، Deutsche Telekom، Telefónica و Orange در نامه استدلال می‌کنند که «ماهیت اساسی» iMessage به‌عنوان «دروازه‌ای مهم بین کاربران تجاری و مشتریان آن‌ها بدون شک دلیلی برای معرفی اپل به عنوان دروازه‌بان برای سرویس iMessage است». آنها گفتند که مصرف کنندگان در نتیجه این نامگذاری وضعیت بهتری خواهند داشت زیرا “پیام های غنی شده” فقط بین کاربران اپل در دسترس است.

اپل از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد، اما به بیانیه قبلی اشاره کرد که گفته بود:

“iMessage یک سرویس عالی است که کاربران اپل آن را دوست دارند زیرا راه آسانی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده فراهم می‌کند و در عین حال حفاظت‌های امنیتی و حریم خصوصی پیشرو در صنعت را ارائه می‌دهد.

“مصرف‌کنندگان امروزه به طیف گسترده‌ای از برنامه‌های پیام‌رسان دسترسی دارند و اغلب از بسیاری از آنها به طور همزمان استفاده می‌کنند، که نشان‌دهنده آسانی جابه‌جایی بین آنهاست. iMessage برای ارتباطات شخصی مشتریان طراحی و به بازار عرضه شده است، و ما مشتاقانه منتظر توضیح آن به کمیسیون هستیم. چرا iMessage خارج از محدوده DMA است.”

اپل در ماه سپتامبر، پیش از انتشار اولین فهرست خدماتی که توسط قانون بازارهای دیجیتال (DMA) تنظیم می‌شوند، با رگولاتور اتحادیه اروپا که آنها را «دروازه‌بان» نامیده بود، به چالش کشید. این قانون قوانین جدیدی را معرفی می کند که در مورد خدماتی که به عنوان خدمات پلتفرم اصلی در نظر گرفته می شوند اعمال می شود و آنها را مجبور می کند خدمات و پلت فرم های مختلف خود را برای سایر شرکت ها و توسعه دهندگان باز کنند. به عنوان مثال، اپل ممکن است مجبور شود به شرکت های شخص ثالث و برنامه های رقیب مانند WhatsApp متا اجازه دهد تا مستقیماً با iMessage ادغام شوند.

با این حال، اپل استدلال کرد که iMessage تعداد کاربران مورد نیاز برای اعمال قوانین DMA را برآورده نمی کند و نباید ملزم به رعایت آن باشد. اپل به کمیسیون گفته است: «iMessage به دلیل مقیاس کوچک آن نسبت به سایر سرویس‌های پیام‌رسان، دروازه مهمی در اتحادیه برای کاربران تجاری برای دسترسی به کاربران نهایی نیست.

تحلیلگران تخمین می زنند که iMessage بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، اما اپل چندین سال است که هیچ آمار رسمی در مورد این سرویس فاش نکرده است. اینکه آیا iMessage در لیست اولیه خدمات دروازه‌بان اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد به نحوه تعریف بازاری که در آن فعالیت می‌کند بستگی دارد.

تحقیقات اتحادیه اروپا در مورد iMessage ادامه دارد و کمیسیون اروپا تا فوریه فرصت دارد تا در این مورد تصمیم گیری کند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا