بررسی تخصصی

گوگل قصد دارد حساب هایی را که بیش از دو سال است از آنها استفاده نشده است حذف کند

گوگل امروز اعلام کرد که در حال به‌روزرسانی خط‌مشی حساب‌های غیرفعال خود است و حساب‌های Google که حداقل دو سال است استفاده نشده‌اند، حذف خواهند شد. گوگل می‌گوید حساب‌هایی که برای مدت طولانی استفاده نشده‌اند، به دلیل استفاده از رمزهای عبور قدیمی‌تر و کمتر امن‌تر و عدم احراز هویت دو مرحله‌ای، بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند.

Slack ویژگی لوگوی گوگل
در آینده، اگر حداقل دو سال از یک حساب Google استفاده یا وارد نشده باشد، Google ممکن است حساب و محتویات آن را حذف کند. این شامل محتوای Gmail، Google Docs، Google Drive، Google Meet، Calendar، YouTube و Google Photos می‌شود.

این خط‌مشی برای حساب‌های Google شخصی به جای حساب‌های ایجاد شده برای مشاغل و مدارس قابل اعمال است. کاربرانی که دارای حساب غیرفعال هستند، از دسامبر 2023 شاهد حذف آن حساب‌ها خواهند بود، اما گوگل قصد دارد قبل از شروع به حذف حساب‌ها، اطلاعیه‌های زیادی را ارائه کند.

حساب‌هایی که ایجاد شده‌اند و دیگر استفاده نشده‌اند، اولین حساب‌هایی هستند که حذف می‌شوند، در صورتی که Google اعلان‌های متعددی را به آدرس ایمیل حساب و ایمیل بازیابی ارسال می‌کند.

برای فعال نگه داشتن اکانت گوگل، گوگل توصیه می کند حداقل هر دو سال یک بار وارد حساب کاربری خود شوید و هر فردی که اخیرا وارد حساب کاربری یا سرویس گوگل شده است، حسابی دارد که فعال تلقی می شود و حذف نمی شود.

فعالیت شامل خواندن یا ارسال ایمیل، استفاده از Google Drive، تماشای ویدیوی YouTube، دانلود برنامه Google Play، استفاده از جستجوی Google، داشتن اشتراک فعال از طریق حساب Google یا استفاده از ورود به سیستم با Google است.

در سال 2020، گوگل اعلام کرد که محتوا را از حساب‌های استفاده نشده پاک می‌کند اما حساب‌ها را دست نخورده نگه می‌دارد. اکنون با طرح حذف حساب‌های غیرفعال تغییر می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا