بررسی تخصصی

تبلیغ جدید «iPager» گوگل، اپل را به دلیل استفاده از استاندارد پیام رسانی قدیمی شرمنده می کند

گوگل به کمپین بازاریابی بی‌وقفه #GetTheMessage خود ادامه می‌دهد تا اپل را وادار به پذیرش پروتکل پیام‌رسانی RCS کند. گوگل در آخرین تبلیغ خود، «iPager» را نشان می‌دهد که گوگل آن را دستگاهی توصیف می‌کند که «از فناوری پیام‌رسانی قدیمی استفاده می‌کند» مانند اپل که «هنگام ارسال پیامک با اندروید» از آن استفاده می‌کند.

RCS یا Rich Communication Services یک پروتکل ارتباطی است که توسط Google طراحی شده و توسط آن پذیرفته شده است. گوگل اپل را برای اجرای پشتیبانی از RCS تحت فشار قرار داده است، اما دستگاه های اپل همچنان از پروتکل قدیمی SMS پشتیبانی می کنند. گوگل ادعا می کند که اپل مسئول تمام مشکلاتی است که کاربران اندروید و آیفون برای ارسال پیامک به یکدیگر دارند، از جمله عدم رمزگذاری، چت های گروهی شکسته، تصاویر و ویدیوهای پیکسلی و حباب های سبز رنگ.

در ویدیوی گوگل آمده است: “iPager واقعی نیست، اما مشکلاتی که اپل با استفاده از پیامک ایجاد می‌کند این است. بیایید پیامک را برای همه بهتر کنیم و به Apple #GetTheMessage و ارتقاء به RCS کمک کنیم.”

اپراتورهای بزرگ ایالات متحده و سایر اپراتورها در سراسر جهان پشتیبانی از RCS را پذیرفته‌اند، اما اپل علی‌رغم تلاش‌های چند ساله گوگل، برنامه‌ای برای انجام این کار ندارد. گوگل از بیلبوردها، تبلیغات، وب‌سایت‌ها، کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر برای جلب توجه اپل و تلاش برای متقاعد کردن کاربران آیفون به درخواست این ویژگی از اپل استفاده کرده است، اما تاکنون جواب نداده است.

در سپتامبر 2022، تیم کوک، مدیر عامل اپل گفت که RCS برای اپل اولویت ندارد. او توضیح داد: «من نمی‌شنوم که کاربران ما بخواهند در این مرحله انرژی زیادی روی آن بگذاریم. کوک به یکی از خبرنگاران که می‌گفت با یک دستگاه اندرویدی به مادرش پیامک ارسال می‌کند، مشکلی دارد، گفت: «برای مادرت یک آیفون بخر».

مشخص نیست که آیا اپل هرگز RCS را اتخاذ خواهد کرد یا خیر، اما تا کنون، به نظر نمی رسد که این شرکت هیچ علاقه ای به انجام این کار داشته باشد. اگر اپل RCS را بپذیرد، امکان رمزگذاری سرتاسری برای مکالمات بین کاربران آیفون و اندروید و همچنین رسانه‌های با کیفیت بالاتر را می‌دهد. اپل در حال حاضر این ویژگی‌ها را برای سرویس iMessage که از آیفون تا آیفون کار می‌کند، ارائه کرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا