بررسی تخصصی

فروشگاه Google Play اکنون به Spotify اجازه می دهد از صورتحساب جایگزین برای خریدهای درون برنامه ای استفاده کند

گوگل امروز اعلام کرد که سرویس پخش موسیقی محبوب Spotify می‌تواند بدون نیاز به استفاده از سیستم صورت‌حساب Google Play، مستقیماً در نسخه Google Play Spotify برای کاربران اندروید صورت‌حساب دریافت کند.

Spotify گوگل پلی
Spotify اولین شریک Google برای «صورت‌حساب انتخاب کاربر» است، قابلیتی که به کاربران اندروید اجازه می‌دهد با استفاده از گزینه پرداختی که ترجیح می‌دهند، خرید کنند. صورت‌حساب انتخاب کاربر اساساً یک گزینه صورت‌حساب جایگزین برای خریدهای درون‌برنامه‌ای است و با هزینه کاهش‌یافته همراه است.

Spotify می‌تواند مستقیماً از کاربران پرداخت‌ها را دریافت کند و گوگل چهار درصد کمتر از حالت عادی از Spotify هزینه دریافت می‌کند. Spotify و سایر توسعه‌دهندگانی که در نهایت صورت‌حساب انتخاب کاربر را اتخاذ می‌کنند، همچنان باید به Google کاهش فروش و خرید برنامه‌های خود را بدهند، اما با نرخ کاهش‌یافته. گوگل به طور معمول بین 15 تا 30 درصد از خریدهای درون برنامه ای را مانند اپل جمع آوری می کند.

در یک پست وبلاگی، Spotify گفت که گوگل “گامی جسورانه برای کمک به هموار کردن زمین بازی” برداشته است و “سکوهای منصفانه و باز” “تجارب بدون اصطکاک مصرف کننده” را به ارمغان می آورند.

Spotify سالهاست که به طور عمومی از عدالت پلت فرم و گزینه های پرداخت گسترده حمایت می کند. ما معتقدیم که پلتفرم‌های منصفانه و باز، تجربه‌های بهتر و بدون اصطکاک مصرف‌کننده را امکان‌پذیر می‌سازد که همچنین توسعه‌دهندگان را برای تصور، نوآوری و پیشرفت توانمند می‌سازد.

Spotify در حال اجرای آزمایش اولیه صورتحساب انتخاب کاربر برای کاربران در کشورهای منتخب از این هفته است. گوگل امروز همچنین اعلام کرد که با Bumble همکاری می کند و Bumble در ماه های آینده پشتیبانی خود را اضافه می کند.

صورت‌حساب انتخاب کاربر از Google یک گزینه در 35 کشور از جمله ایالات متحده، بیشتر اروپا، استرالیا، ژاپن و غیره است و برنامه‌ای آزمایشی است که توسعه‌دهندگان دیگر نیز می‌توانند به آن بپیوندند.

با صورت‌حساب انتخاب کاربر، Google Play Store را از App Store متمایز کرده است، زیرا اپل در حال حاضر به برنامه‌ها اجازه نمی‌دهد از صورت‌حساب جایگزین استفاده کنند. با این حال، دو استثنا وجود دارد، از جمله کره جنوبی و هلند. رگولاتورها در این کشورها اپل را مجبور کرده اند تا به برخی از برنامه ها اجازه دهد از ارائه دهندگان پرداخت شخص ثالث استفاده کنند.

در هلند، اپل به جای 30 درصد کمیسیون، 27 درصد و در کره جنوبی، اپل 26 درصد کمیسیون دریافت می کند. هر دو کاهش کمیسیون مشابه کاری است که گوگل برای سیستم صورت‌حساب انتخاب کاربر خود انجام داده است. با اتخاذ گزینه‌های Google برای صورت‌حساب جایگزین و ادامه فشار نظارتی، ممکن است اپل فرآیندهای هلندی و کره جنوبی را به سایر کشورها و انواع برنامه‌ها گسترش دهد، اما اپل همچنان به مبارزه برای خرید درون برنامه‌ای ادامه می‌دهد تا تنها باقی بماند. روش پرداخت در اپ استور در زمان فعلی.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا