بررسی تخصصی

گوگل می‌خواست آیفون‌ها با اپلیکیشن جستجوی گوگل از پیش نصب شده باشند

در سال 2018، ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، از تیم کوک، مدیر عامل اپل خواست تا آیفون هایی را با اپلیکیشن جستجوی گوگل از پیش نصب شده ارسال کند، اما کوک در نهایت این ایده را دنبال نکرد. این اطلاعات از شکایت ضد انحصار مداومی که گوگل از وزارت دادگستری ایالات متحده با آن روبه رو است، بدست می آید و توسط آن به اشتراک گذاشته شده است. آستانه.

Slack ویژگی لوگوی گوگل
پیچای این ایده را پس از اینکه کوک گفت که می‌خواهد اپل «شریک عمیق و عمیق» با گوگل باشد، به کوک پیشنهاد داد. او به کوک گفت که با نصب پیش‌نصب اپلیکیشن جستجوی گوگل، ترافیک بیشتری به گوگل و در نتیجه پول بیشتری برای اپل می‌آورد. اپل و گوگل مدت‌هاست که قراردادی با موتورهای جستجو دارند، به طوری که گوگل سالانه 18 تا 20 میلیارد دلار به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض دستگاه‌های اپل پرداخت می‌کند، اما در سال 2018، سهم اپل از درآمد کاهش یافت.

در نتیجه، پیچای گفت که کوک باید در نظر بگیرد که به گوگل اجازه دهد یک برنامه یا تجربه دیگری از آیفون طراحی کند که مردم را به استفاده بیشتر از جستجوی گوگل سوق دهد. “ما گفتیم یکی از چیزهایی که در اندروید به خوبی کار می کند و باعث افزایش استفاده می شود، یک برنامه جستجوی گوگل است. بنابراین من پیشنهاد کردم که می توانیم یک برنامه جستجوی گوگل برای iOS بسازیم… و متعهد به پشتیبانی از محصول برای پیچای گفت: سالهای زیادی.

در حالی که آیفون های اپل با تعدادی برنامه ساخته شده توسط اپل نصب شده هستند، اپل هرگز یک برنامه شخص ثالث از پیش بارگذاری شده ارائه نکرده است، به همین دلیل است که این شرکت پیشنهاد Pichai را نپذیرفته است.

به گفته پیچای، او تقریباً سالی یک بار با کوک ملاقات می کند تا در مورد معامله جستجوی گوگل با اپل که کانون اصلی محاکمه ضد انحصار علیه گوگل بوده است، صحبت کند. وزارت دادگستری ایالات متحده معتقد است که گوگل دارای انحصار جستجو است که آن را به “دروازه بان اینترنت” تبدیل کرده است و دولت برخی از “توافقنامه های انحصاری” که گوگل با شرکت هایی مانند اپل منعقد کرده است را هدف قرار داده است.

ادی کیو، مدیر خدمات اپل در دادگاه در ماه سپتامبر شهادت داد و گفت که اپل از گوگل به عنوان گزینه پیش‌فرض استفاده می‌کند زیرا این شرکت «همیشه فکر می‌کرده است که بهترین است» و «جایگزین معتبری» وجود ندارد.

در حال حاضر، گوگل گزینه موتور جستجوی پیش فرض در تمام دستگاه های اپل است. در حالی که موتور جستجو را می توان در محصولات اپل تغییر داد، بسیاری از مشتریان یکی از گزینه های دیگر را انتخاب نمی کنند که شامل Bing، Ecosia، Yahoo و DuckDuckGo می شود. اگر دعوای قضایی مشخص کند که گوگل در فعالیت های ضد تراست شرکت کرده است، معامله بین اپل و گوگل ممکن است از بین برود و اپل را ملزم کند تا گزینه های اضافی موتور جستجو را در طول فرآیند راه اندازی دستگاه اپل ارائه دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا