بررسی تخصصی

پلتفرم بازی ابری استادیا گوگل امروز خاموش می شود

گوگل امروز چهارشنبه، 18 ژانویه، سرویس بازی ابری Stadia را به طور رسمی تعطیل می‌کند، زیرا نتوانست جذابیتی را که شرکت انتظار داشت به دست آورد. سرورهای Google که میزبان این سرویس هستند قرار است در ساعت 11:59 شب به وقت اقیانوس آرام خاموش شوند.


این سرویس که در نوامبر 2019 راه اندازی شد، به گونه ای طراحی شد که امکان بازی های مبتنی بر ابر را در طیف وسیعی از دستگاه ها از جمله رایانه های شخصی، کروم بوک ها، مک ها، آیفون ها و آی پدها فراهم کند.

در اوایل سال 2021، گزارش‌هایی مبنی بر جذب بی‌نظیر Stadia در میان گیمرها، مدت کوتاهی پس از تصمیم گوگل برای کشتن تنها استودیوی بازی‌سازی Stadia، Stadia Games and Entertainment (SG&E) که تنها دو سال از عمر آن می‌گذرد، آغاز شد.

از زمانی که تعطیلی این سرویس در سپتامبر 2022 اعلام شد، گوگل به وعده خود مبنی بر بازپرداخت وجه افرادی که در طول فعالیت Stadia خرید کرده اند، از جمله بازی ها، محتوای قابل دانلود و کنترلرهای ارائه شده توسط این سرویس، عمل کرده است. این شرکت پردازش بازپرداخت را در نوامبر آغاز کرد و قبلاً گفته بود که انتظار دارد “اکثریت” بازپرداخت ها را تا پایان بازی امروز پردازش کند.

کنترلرهای Stadia برای اتصال مستقیم به سرورهای Stadia از طریق Wi-Fi، به جای اتصال به کنسول یا رایانه شخصی طراحی شده اند، اما هر کدام شامل یک تراشه بلوتوث استفاده نشده است. بنابراین، گوگل ابزاری را به مالکان ارائه می دهد تا کنترلرهای Stadia را قادر به استفاده از بلوتوث کنند، که به آنها اجازه می دهد پس از بسته شدن Stadia با ماشین های محلی استفاده شوند.

گوگل با انتشار آخرین بازی Stadia، هفته گذشته تعطیل شد. بازی کرم، که توسعه دهندگان از آن برای آزمایش سرویس قبل از انتشار استفاده کردند.

مقایسه گوشی هوشمند بودجه: پیکسل 6a 449 دلاری گوگل در مقابل آیفون SE 429 دلاری اپل
>

برای ماه‌ها منتهی به بسته شدن، فروشگاه Stadia بسته شده است و تمام تجارت در پلتفرم Stadia، از جمله تراکنش‌های درون بازی، پایان یافته است. اطلاعات بیشتر در مورد بازپرداخت برای کاربران Stadia را می توانید در وب سایت Google بیابید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا