بررسی تخصصی

مدیر اجرایی اپل می‌گوید سامسونگ از آیفون کپی کرده و به سادگی «صفحه نمایش بزرگ‌تری در اطراف آن قرار داده است»

روزنامه وال استریتجوآنا استرن امروز یک مستند جدید در مورد تکامل آیفون در آستانه پانزدهمین سالگرد عرضه این دستگاه در 29 ژوئن 2007 به اشتراک گذاشت. این مستند شامل مصاحبه ای با گرگ جوسویاک، مدیر بازاریابی اپل، تونی فادل، یکی از خالقان آیفون، و خانواده ای از کاربران آیفون

مدیر اجرایی اپل می‌گوید سامسونگ از آیفون کپی کرده و به سادگی «صفحه نمایش بزرگ‌تری در اطراف آن قرار داده است»
یکی از بخش‌های مصاحبه نشان می‌دهد که گوشی‌های اندرویدی سال‌ها قبل از آیفون، نمایشگرهای بزرگ‌تری پیدا کرده‌اند. هنگامی که از او پرسیده شد که سامسونگ و سایر سازندگان گوشی های هوشمند اندرویدی در آن زمان تا چه اندازه بر روی اپل تأثیر داشتند، Joswiak اعتراف کرد که آنها “آزاردهنده” هستند و آنها را به کپی کردن ضعیف از فناوری اپل متهم کرد.

جوسویاک گفت: «آنها آزاردهنده بودند. آنها آزاردهنده بودند زیرا همانطور که می دانید فناوری ما را از بین بردند. آنها از نوآوری هایی که ما ایجاد کرده بودیم استفاده کردند و یک نسخه ضعیف از آن ایجاد کردند و فقط یک صفحه بزرگتر در اطراف آن قرار دادند. بنابراین، بله، ما هم هیچکدام نبودیم. راضی.”

سامسونگ گلکسی اس 4 را با نمایشگر 5 اینچی در اوایل سال 2013 عرضه کرد، در زمانی که آیفون 5 دارای صفحه نمایش 4 اینچی بود. اپل در نهایت اولین گوشی هوشمند بزرگتر خود را با آیفون 6 4.7 اینچی و آیفون 6 پلاس 5.5 اینچی در سال 2014 عرضه کرد و این دستگاه ها با تقاضای زیادی روبرو شدند و در میان پرفروش ترین مدل های آیفون قرار گرفتند.

اپل در سال 2011 از سامسونگ به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت کرد و ادعا کرد که سامسونگ از طراحی آیفون با سری گوشی های هوشمند گلکسی خود کپی کرده است. اپل در ابتدا حدود 1 میلیارد دلار غرامت دریافت کرد، اما این مبلغ در دادگاه مجدد کاهش یافت. در سال 2018، اپل سرانجام با سامسونگ توافق کرد و بیانیه زیر را تکرار کرد:

ما عمیقاً به ارزش طراحی اعتقاد داریم و تیم های ما خستگی ناپذیر برای ایجاد محصولات نوآورانه ای کار می کنند که مشتریان ما را خوشحال می کند. این پرونده همیشه چیزی فراتر از پول بوده است. اپل انقلاب گوشی های هوشمند را با آیفون شعله ور کرد و این یک واقعیت است که سامسونگ آشکارا طراحی ما را کپی کرده است. مهم است که ما همچنان از کار سخت و نوآوری بسیاری از افراد در اپل محافظت کنیم.

ما از هیئت منصفه برای خدماتشان سپاسگزاریم و خوشحالیم که قبول کردند سامسونگ باید هزینه کپی کردن محصولات ما را بپردازد.

مستند کامل را می توان در ادامه مشاهده کرد روزنامه وال استریتوب سایت و نگاهی جالب به آیفون در طول سال ها ارائه می دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا