بررسی تخصصی

با Apple TV جدید 4K دست به کار شوید

اپل در ماه اکتبر نسخه به روز شده Apple TV 4K را معرفی کرد که از امروز در دسترس است. ما یکی را انتخاب کردیم تا نگاهی به ویژگی‌های جدید بیندازیم و مشخص کنیم که آیا ارزش ارتقا را دارد یا خیر MacRumors خوانندگانی که قبلاً Apple TV 4K دارند.

نسل سوم اپل تی وی 4K بسیار شبیه مدل نسل دوم است، اما کمی نازک تر و سبک تر است. آنقدر نازک نیست که تفاوت عمده ای را متوجه شوید، اما اگر کنار هم باشند، می توانید بگویید.

در مورد مجموعه ویژگی‌ها، یک تراشه A15 بسیار سریع‌تر وجود دارد که در مقایسه با تراشه A12 در مدل قبلی تا 50 درصد در عملکرد CPU و تا 30 درصد بهبود عملکرد GPU را ارائه می‌دهد. اینکه آیا می‌توانید متوجه این تفاوت سرعت شوید، بستگی به کاری دارد که در Apple TV خود انجام می‌دهید.

اگر بازی‌های گرافیکی فشرده بازی می‌کنید، ممکن است پیشرفت خوبی را مشاهده کنید، اما باید انیمیشن‌ها، زمان بارگذاری برنامه و موارد دیگر را در سیستم‌عامل tvOS افزایش دهد. مدل های به روز شده همچنین دارای 4 گیگابایت رم به جای 3 گیگابایت هستند و فضای ذخیره سازی پایه از 64 گیگابایت شروع می شود و گزینه 128 گیگابایتی به عنوان ارتقاء موجود است.

اپل همچنین پشتیبانی HDR10+ را اضافه کرده است که به HDR10 و Dolby Vision می پیوندد. بنابراین اگر تلویزیونی دارید که از HDR10+ پشتیبانی می کند، ممکن است بخواهید آن را ارتقا دهید. در مورد Siri Remote هم همینطور است، اما اکنون به جای Lightning از طریق USB-C شارژ می شود.

پس آیا ارزش ارتقا دارد؟ بستگی دارد. اگر فقط از Apple TV 4K خود برای تماشای برنامه‌ها استفاده می‌کنید و عملکرد خوب است، احتمالاً ارزش صرف هزینه اضافی را ندارد. اگر می‌توانید از ویژگی‌هایی مانند HDR10+ یا بهبود سرعت استفاده کنید، ارتقای خوبی است. اگر مدل قدیمی‌تری مانند Apple TV HD دارید، مطمئناً ارزش بررسی مدل جدید را دارد.

دو نوع وجود دارد و قیمت پایین تر از سال های اخیر است. اپل برای نسخه 64 گیگابایتی 129 دلار و برای مدل 128 گیگابایتی 149 دلار که دارای Thread و پورت اترنت داخلی است، شارژ می کند. اگر به اترنت نیاز دارید، باید 20 دلار اضافی بپردازید و همچنین اگر راه‌اندازی خانه هوشمند برای ادغام Thread دارید، باید ادامه دهید و مدل بهتر را دریافت کنید.

نظر شما در مورد Apple TV 4K چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا