بررسی تخصصی

جک هدفون از آخرین دستگاه iOS حذف می شود

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که آخرین جک هدفون باقی‌مانده اپل در هر دستگاه iOS و iPadOS که هنوز در حال فروش است، قرار است اواخر امسال با عرضه نسل دهم آی‌پد حذف شود.

جک هدفون از آخرین دستگاه iOS حذف می شود
بر اساس رندرهای ادعایی به دست آمده توسط MySmartPrice از یک سازنده لوازم جانبی، نسل دهم آی‌پد دارای طراحی جدید کمی نازک‌تر با لبه‌های صاف و برآمدگی دوربین عقب است. در این گزارش چندین شایعه موجود در مورد نسل دهم آی‌پد از جمله نمایشگر بزرگ‌تر، پورت USB-C، تراشه A14 Bionic، پشتیبانی از 5G و موارد دیگر تکرار شد.

رندر آی‌پد MySmartPrice نسل دهم


به نظر می رسد در کنار این تغییرات طراحی، اپل نیز در حال برنامه ریزی برای حذف جک هدفون 3.5 میلی متری از دستگاه است، بدون اینکه هیچ نشانه ای از جک هدفون بر روی دستگاه وجود نداشته باشد. همانطور که اپل آی‌پد پرو، آی‌پد ایر و اخیراً آی‌پد مینی را به طراحی یکنواخت‌تر منتقل کرد، هک هدفون را حذف کرد.

رندر آی‌پد نسل دهم MySmartPrice 2


اپل در سال 2017 شروع به حذف جک هدفون 3.5 میلی متری از دستگاه های iOS و iPadOS خود با آیفون 7 کرد. آخرین آیفون باقی مانده با جک هدفون، اولین نسل آیفون SE، در سال 2018 متوقف شد و آخرین دستگاه iOS با هدفون جک، نسل هفتم آی پاد، اوایل سال جاری متوقف شد. با عرضه نسل ششم آی‌پد مینی در سال گذشته، آی‌پد سطح پایه تنها مدل باقی‌مانده اپل با جک هدفون شد.

اگر رندرها درست باشند، عرضه نسل دهم ‌iPad، پایان جک هدفون را در هر دستگاه iOS و iPadOS جدید نشان می‌دهد. انتظار می‌رود اپل نسل دهم آی‌پد را در کنار مدل‌های جدید آی‌پد پرو با تراشه M2 در اواخر سال جاری معرفی کند. بلومبرگمارک گورمن اخیراً گزارش داده است که اپل قصد دارد iPadOS 16 را در ماه اکتبر برای عموم عرضه کند، بنابراین ممکن است نسل دهم آی‌پد و مدل‌های جدید آی‌پد پرو نیز در ماه اکتبر رونمایی شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا