بررسی تخصصی

مدیر یادگیری ماشین اپل که سیاست بازگشت آفیس را ترک کرد به گوگل می‌پیوندد

در اوایل این ماه، ایان گودفلو، مدیر سابق یادگیری ماشین اپل، زمانی که به دلیل امتناع اپل از اجازه دادن به کارمندان از راه دور به کار تمام وقت، از سمت خود استعفا داد، خبرساز شد. گودفلو اکنون شرکت دیگری برای کار پیدا کرده است و در DeepMind، یکی از شرکت‌های تابعه آلفابت، موقعیتی را اتخاذ کرده است. بلومبرگ.

مدیر یادگیری ماشین اپل که سیاست بازگشت آفیس را ترک کرد به گوگل می‌پیوندد
DeepMind یک شرکت یادگیری ماشینی است که گوگل در سال 2014 خریداری کرد و این شرکت این هفته از راه اندازی یک سیستم هوش مصنوعی چند وجهی چند وجهی به نام Gato خبر داد. هنوز مشخص نیست که نقش گودفلو در DeepMind چه خواهد بود، اما قبل از اپل، او به عنوان یک دانشمند تحقیقاتی گوگل کار می کرد. به گفته گودفلو به عنوان یکی از برجسته ترین محققان یادگیری ماشینی شناخته می شود بلومبرگ، بنابراین این می تواند ضرر قابل توجهی برای اپل باشد.

گودفلو در نامه ای ایمیلی به کارمندان دیگر اپل توضیح داد که به دلیل برنامه اپل برای بازگشت به کار شخصی، شرکت را ترک می کند. او نوشت: “من قویا معتقدم که انعطاف پذیری بیشتر بهترین سیاست برای تیم من بود.”

اپل در ماه آوریل شروع به الزام کارمندان شرکت به کار در دفتر یک روز در هفته کرد و این میزان در ماه می به دو روز در هفته افزایش یافت. اپل قصد داشت از 23 می، سه روز در هفته کارمندان خود را در دفتر کار کند، اما به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کووید در سراسر ایالات متحده، این طرح به عقب کشیده شد. با این حال، در حال حاضر، کارمندان باید حداقل دو روز در هفته در پردیس ها و مکان های اداری اپل کار کنند.

تعدادی از کارمندان اپل علاوه بر گودفلو، با وجود اینکه اپل قصد دارد به آنها اجازه دهد تا دو روز در هفته در خانه بمانند، به شدت مخالف بازگشت به کار حضوری هستند، زمانی که برنامه کاری بتواند به حالت عادی بازگردد. در ماه مه، گروهی از کارمندان که خود را “Apple Together” می نامند، نامه ای به تیم اجرایی اپل نوشتند تا استدلال کنند که برنامه کاری ترکیبی “کار منعطف را تشخیص نمی دهد و فقط ترس را هدایت می کند.”

سایر شرکت‌های فناوری مانند متا و گوگل گزینه‌های کاری انعطاف‌پذیرتری را اجرا کرده‌اند که می‌تواند کارمندان اپل را که علاقه‌ای به سیاست‌های کاری در دفتر کار ندارند، فریب دهد. به عنوان مثال، گوگل از کارمندان خواسته است که به دفتر بازگردند، اما برای بسیاری از افرادی که هنوز می خواهند در خانه کار کنند، معافیت هایی را تایید می کند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا