بررسی تخصصی

برنامه ایمیل iOS 16: جستجوی بهبودیافته، لغو ارسال، ارسال زمان‌بندی‌شده، یادآوری‌ها و موارد دیگر

با iOS 16 و iPadOS 16، اپل تعدادی بهبود را به برنامه Mail اضافه کرده است تا آن را با برنامه های ایمیل رقیب هماهنگ کند. برنامه Mail شامل به‌روزرسانی‌های جستجو، گزینه لغو ارسال، و ابزارهایی برای دریافت یادآوری‌هایی درباره ایمیل‌هایی است که باید آن‌ها را دنبال کنید، به علاوه موارد دیگر.

برنامه ایمیل iOS 16: جستجوی بهبودیافته، لغو ارسال، ارسال زمان‌بندی‌شده، یادآوری‌ها و موارد دیگر
این راهنما همه چیزهایی را که باید در مورد برنامه Mail در iOS 16 بدانید را پوشش می‌دهد، با این ویژگی‌ها در سپتامبر، زمانی که iOS 16 برای عموم عرضه می‌شود، در دسترس قرار خواهند گرفت.

جستجو در برنامه Mail بهبود یافته است و اکنون وقتی شروع به تایپ یک عبارت جستجو می کنید، طیف وسیع تری از پیشنهادات را مشاهده خواهید کرد. پیام های ایمیل مرتبط تری را مشاهده خواهید کرد، و اپل همچنین می گوید که جستجو اشتباهات تایپی را تصحیح می کند و از مترادف برای عبارات جستجو استفاده می کند.

برنامه ایمیل ios 16 جستجو را بهبود بخشید


تفاوت قابل توجهی با عملکرد جستجوی iOS 15 ندارد، اما جستجو را سریع‌تر، دقیق‌تر و بصری‌تر می‌کند.

جستجوی بهبودیافته فقط به زبان انگلیسی (استرالیا، کانادا، هند، سنگاپور، بریتانیا و ایالات متحده) در دسترس است.

لغو ارسال

پس از ارسال ایمیل در iOS 16 یا iPadOS 16، یک دوره زمانی 10 ثانیه دارید که در صورت اشتباه، ایمیل را لغو کنید. 10 ثانیه کمتر از مدت زمانی است که سایر برنامه های ایمیل مانند Gmail برای لغو ارسال ایمیل به شما می دهند (30 ثانیه)، اما بهتر از گزینه عدم ارسال ایمیل است.

برنامه ایمیل ios 16 لغو ارسال


پس از ارسال ایمیل در iOS 16، دکمه «لغو ارسال» را در پایین رابط در برنامه Mail خواهید دید. برای لغو ارسال ایمیل، باید در عرض 10 ثانیه روی آن ضربه بزنید، که شما را به رابط نوشتن برمی‌گرداند. از آنجا می توانید خطای خود را تصحیح کرده و ایمیل را مجددا ارسال یا حذف کنید.

ارسال برنامه ریزی شده

هنگامی که آماده ارسال ایمیلی هستید که نوشته اید، می توانید زمانی را برای ارسال آن برنامه ریزی کنید که این یک ویژگی جدید در iOS 16 است. برای انجام این کار، نماد ارسال (فلش آبی) را به مدت طولانی فشار دهید و سپس یک گزینه را انتخاب کنید.

برنامه ایمیل iOS 16 برای ارسال برنامه ریزی شده است


اپل گزینه های از پیش تعیین شده ای دارد که عبارتند از «ارسال اکنون»، «ارسال 9:00 عصر امشب» و «ارسال 8:00 صبح فردا». اگر آن زمان‌های از پیش تعیین‌شده برای شما کار نمی‌کند، می‌توانید روی «ارسال بعدا…» ضربه بزنید و هر تاریخ یا زمانی را که می‌خواهید انتخاب کنید.

قبل از اینکه ایمیل ارسال شود، ایمیل در صندوق پستی “Send Later” که در زیر گزینه هایی مانند Flagged و Unread فهرست شده است، فهرست می شود. می‌توانید روی این صندوق ورودی ایمیل ضربه بزنید تا پیام‌هایی را که برنامه‌ریزی کرده‌اید ببینید و برای چه زمانی برنامه‌ریزی شده‌اند.

برنامه ایمیل ios 16 بعداً ارسال شود

یادآوری ایمیل

اگر ایمیلی را باز کردید و زمان پاسخگویی به آن را ندارید، می‌توانید از برنامه Mail بخواهید که به شما یادآوری کند که بعداً به آن بازگردید. اپل به شما امکان می دهد تاریخ و ساعتی را انتخاب کنید تا پیام ها دوباره در صندوق ورودی شما ظاهر شوند تا چیزی از بین نرود.

برنامه ایمیل ios 16 به من یادآوری کنید


برای استفاده از ویژگی Remind Me، روی دکمه Reply در هر ایمیلی در صندوق ورودی خود ضربه بزنید. از آنجا به «Remind Me» بروید و روی آن ضربه بزنید. اپل گزینه های از پیش تعیین شده را در اختیار شما قرار می دهد تا در عرض یک ساعت، «امشب» و «فردا» به شما یادآوری شود. همچنین می توانید گزینه “Remind Me Later…” را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد تاریخ و زمان خاصی را برای دریافت یادآوری برای پاسخ تنظیم کنید.

وقتی زمان یادآوری به پایان می رسد، برنامه Mail ایمیل را با برچسب “Remind Me” به بالای صندوق ورودی شما منتقل می کند تا بتوانید پاسخ دهید.

پیگیری

اپل یک ویژگی “Follow Up” را اضافه کرده است که برای انتقال پیام های ایمیل ارسالی به بالای صندوق ورودی شما طراحی شده است تا در صورت عدم دریافت پاسخ از شخصی که ایمیل را برایش ارسال کرده اید، بتوانید پیام های بعدی را ارسال کنید.

پیگیری برنامه ایمیل ios 16


در ایمیل‌های خاصی در صندوق ورودی خود که در آن‌ها اعلام کرده‌اید منتظر پاسخ هستید، گزینه «پیگیری» را خواهید دید. با ضربه زدن روی آن به رابط نوشتن با ایمیلی خطاب به شخصی که منتظر شنیدن او هستید می‌روید.

اعلان‌ها برای دریافت‌کنندگان گمشده و پیوست‌ها

اگر پیوست یا شخصی را ذکر کنید که قصد دارید در ایمیلی در متن ایمیل اضافه کنید و سپس فراموش کنید که آن اطلاعات را اضافه کنید، برنامه Mail به شما اطلاع می‌دهد.

برنامه ایمیل ios 16 فاقد پیوست است


این ویژگی برنامه Mail را با سرویس‌های پست الکترونیکی رقیب مانند Gmail هماهنگ می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که پیوستی را فراموش کرده‌اید یا شخصی را که می‌خواهید به ایمیل اضافه کنید، اضافه کنید.

پیوندهای وب‌سایت‌ها، آهنگ‌ها در Apple Music و موارد دیگر به‌جای متن ساده به‌عنوان پیوندهای غنی در iOS 16 نمایش داده می‌شوند. این بدان معناست که اگر شخصی پیوندی را در برنامه ایمیل برای شما ارسال کند، می‌توانید پیش‌نمایش محتویات را مستقیماً در پیام بدون نیاز به کلیک بر روی پیوند مشاهده کنید.

لینک های غنی از برنامه ایمیل ios 16


اپل در حال حاضر از لینک‌های غنی در برنامه‌هایی مانند پیام‌ها استفاده می‌کند، بنابراین به‌روزرسانی iOS 16، برنامه Mail را با سایر برنامه‌های اپل هماهنگ می‌کند.

فیلترهای فوکوس برای ایمیل

اپل در iOS 16 یک گزینه Focus جدید به نام فیلترها اضافه کرد. فیلترها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهند محتوای درون برنامه‌ها را فیلتر کنند و یک حساب ایمیل یا تقویم خاص را نمایش دهند، اگر چندتایی دارید. هنگامی که از یک فوکوس با مجموعه فیلتر استفاده می کنید، برنامه دارای فیلتر فقط آنچه را که انتخاب کرده اید نشان می دهد و بقیه موارد را پنهان می کند.

فیلترهای فوکوس ios 16 1


برای برنامه Mail، می‌توانید هر حساب ایمیلی را برای مرتبط کردن با Focus انتخاب کنید. با مجموعه فیلتر، وقتی در آن فوکوس هستید، برنامه Mail فقط حساب‌هایی را که انتخاب کرده‌اید نشان می‌دهد. اگر می خواهید ایمیل های شخصی را در حین کار فیلتر کنید و برای مثال برعکس، مفید است.

راهنمای بازخورد

آیا در مورد برنامه ایمیل iOS 16 سؤالی دارید، از ویژگی‌هایی که حذف کرده‌ایم اطلاع دارید یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه دهید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا