بررسی تخصصی

ویژگی های جدید برنامه Maps در iOS 16: مسیریابی چند مرحله ای، پشتیبانی از کارت حمل و نقل و موارد دیگر

برنامه نقشه های iOS 16 به اندازه برخی از برنامه های دیگر در به روز رسانی تغییرات زیادی دریافت نکرد، اما حداقل یک تغییر عمده وجود دارد که شایان ذکر است – مسیریابی چند مرحله ای. مسیریابی چند توقفی یکی از ویژگی های Maps است که مدت ها در انتظار آن بودیم، به علاوه چند گزینه جدید دیگر نیز وجود دارد.

ویژگی راهنمای نقشه های iOS 16 جالب است
این راهنما تمام ویژگی‌هایی را که برای برنامه Maps در iOS 16 جدید هستند، برجسته می‌کند.

مسیریابی چند توقفه

با iOS 16 می توانید مسیری را برنامه ریزی کنید که برای اولین بار چندین توقف داشته باشد. پیش از این، شما فقط می‌توانستید خود را به یک مکان هدایت کنید، و برنامه Apple Maps در زمان برنامه‌ریزی برای بیش از یک توقف در سفر، از رقبایی مانند Waze و Google Maps بسیار عقب بود.

ios 16 نقشه های مسیریابی چند توقفه


وقتی مقصدی را در برنامه Maps در iOS 16 تایپ می‌کنید، می‌توانید روی دکمه جدید «افزودن توقف» ضربه بزنید تا چندین مکان را انتخاب کنید. حداکثر 15 مکان را می توان در یک مسیر اضافه کرد و برنامه Maps به نوبت به هر ایستگاه می رود. توجه داشته باشید که برنامه Maps مسیر را بهینه نمی‌کند، بنابراین باید این کار را به صورت دستی هنگام تایپ کردن توقف انجام دهید.

اضافه کردن توقف با سیری

اگر از قبل در جاده هستید و می خواهید یک توقف در مسیر خود وارد کنید، می توانید از دستورات صوتی سیری برای این کار استفاده کنید.

برنامه ریزی مسیرها در مک

برای برنامه‌ریزی سفری با توقف‌های متعدد، می‌توانید همه چیز را در برنامه Maps در Mac آماده کنید، سپس وقتی آماده سفر شدید، آن را به آیفون منتقل کنید.

apple maps mac plan route

به روز رسانی رابط نقشه ها

برای تطبیق با گزینه جدید مسیریابی چند توقفه، دریافت مسیرها ساده شده است. تغییر بین رانندگی، پیاده‌روی، حمل‌ونقل، دوچرخه‌سواری، و سهم سواری ساده‌تر است.

رابط نقشه ios 16


همچنین منوهای کشویی برای تغییر حالت سفر، زمانی که می‌خواهید حرکت کنید، و گزینه‌هایی برای جلوگیری از عوارض یا بزرگراه‌ها وجود دارد، که باعث می‌شود هنگام دریافت مسیر، به تنظیمات برگزیده خود توجه کنید.

مسیرهای اخیری که استفاده کرده‌اید در بخش اخیر برای دسترسی سریع‌تر نشان داده می‌شوند.

کارت های حمل و نقل در Maps

کارت‌های حمل‌ونقل اضافه‌شده به برنامه Wallet در برنامه Maps یکپارچه شده‌اند، بنابراین می‌توانید ببینید که موجودی شما کم است یا خیر و بدون نیاز به جابجایی با برنامه Wallet، پول بیشتری اضافه کنید.

کارت کلیپر نقشه ios 16

کرایه حمل و نقل

هنگام برنامه ریزی یک مسیر ترانزیت، می توانید ببینید هزینه کرایه حمل و نقل در شهرهای منتخب چقدر است.

نقشه ios 16 کرایه حمل و نقل

مجوزهای استفاده از عکس

برنامه Maps در iOS 16 دارای یک جابجایی است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد از عکس‌هایی که با استفاده از ویژگی رتبه‌بندی داخلی Maps آپلود می‌کنید استفاده کنند. این برای شرکت‌هایی که عکس‌ها را به Maps ارائه می‌کنند، اعمال می‌شود، و شامل اطلاعات مکان است، اما نه هویت.

مجوزهای عکس نقشه ios 16

طراحی نقشه اپل اصلاح شده

اپل در iOS 15 طراحی جدید و دقیق‌تری از Apple Maps را معرفی کرد که جزئیات بیشتری را برای جاده‌ها، مسیرها، فضای سبز و موارد دیگر ارائه می‌دهد. برنامه به روز شده Maps در iOS 16 به کشورهای زیر می آید:

  • بلژیک
  • فرانسه
  • اسرائيل
  • لیختن اشتاین
  • لوکزامبورگ
  • موناکو
  • هلند
  • نیوزلند
  • سرزمین های فلسطینی
  • عربستان سعودی

راهنمای بازخورد

درباره Maps در iOS 16 سؤالی دارید، از ویژگی‌هایی که حذف کرده‌ایم اطلاع دارید یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه کنید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا