بررسی تخصصی

iOS 16 محبوب‌تر از iOS 15 سال گذشته است

بر اساس داده های به روز شده شرکت تحلیلی Mixpanel، کاربران آیفون با سرعت بیشتری نسبت به iOS 15 در سال گذشته از iOS 16 استفاده می کنند. نه روز پس از عرضه، iOS 16 بر روی 23.26 درصد از آیفون‌ها نصب شده است.

ویژگی صفحه قفل ios 16
10 روز پس از عرضه در سال 2021، iOS 15 تنها بر روی 19.3 درصد از دستگاه ها نصب شد، زیرا دارندگان آیفون در آن زمان به دلیل برخی باگ های اولیه تمایلی به ارتقای آن نداشتند. iOS 16 نیز ممکن است به دلیل تغییرات بصری که معرفی می‌کند جذاب‌تر باشد.

یک تجربه طراحی مجدد Lock Screen برای سفارشی سازی بسیار بیشتر از قبل، همراه با ویجت های Lock Screen وجود دارد. iOS 16 همچنین دارای ویژگی هایی مانند ویرایش iMessage و لغو ارسال است که می تواند افراد را برای ارتقا وسوسه کند.

میکس پنل پذیرش iOS 16


در حال حاضر، اپل با ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی به کاربران آیفون اجازه می‌دهد در صورت تمایل در iOS 15 بمانند و به‌روزرسانی به iOS 16 هنوز مورد نیاز نیست. اپل در سال گذشته با عرضه iOS 15 همین کار را انجام داد و به افراد اجازه داد تا حدود چهار ماه پس از راه اندازی به روز رسانی در iOS 14 باقی بمانند.

به‌روزرسانی آینده iOS 16.1 ویژگی‌های قابل‌توجهی مانند Live Activities برای صفحه قفل و تغییرات در نشانگر باتری در نوار وضعیت اضافه می‌کند و زمانی که این به‌روزرسانی در ماه اکتبر راه‌اندازی شود، می‌توانیم شاهد افزایش قابل توجهی در پذیرش iOS 16 باشیم.

با افزایش ساعت به ساعت پذیرش iOS 16، iOS 15 اکنون بر روی 66.96 درصد دستگاه ها نصب می شود، در حالی که 9.77 درصد از دستگاه ها همچنان نسخه قدیمی iOS را اجرا می کنند. داده‌های Mixpanel از بازدید از وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی می‌آیند که از Mixpanel analytics SDK استفاده می‌کنند، بنابراین اعداد در نوسان هستند و رسمی نیستند.

اپل هنوز جزئیاتی در مورد تعداد دستگاه‌هایی که iOS 16 را اجرا می‌کنند ارائه نکرده است، اما داده‌های Mixpanel از نظر تاریخی خیلی دور از اعداد واقعی نبوده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا