بررسی تخصصی

همه چیز جدید با Spotlight Search در iOS 16

آیفون و آیپد دارای یک ویژگی جستجوی هوشمند داخلی به نام Spotlight هستند که برای جستجو در برنامه‌ها، فایل‌ها و وب طراحی شده است تا به شما کمک کند آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. اپل Spotlight Search را با هر بار تکرار iOS بهبود می بخشد و iOS 16 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ویژگی راهنمای جستجوی iOS
این راهنما همه چیزهایی را که Spotlight در به‌روزرسانی‌های iOS 16 و iPadOS 16 جدید هستند، برجسته می‌کند.

دسترسی به ویژگی Spotlight Search معمولاً با کشیدن انگشت از صفحه اصلی به پایین برای نمایش رابط جستجو انجام می‌شود، اما اپل در iOS 16 تصمیم گرفت دکمه «جستجو» دیگری را اضافه کند.

صفحه اصلی دکمه جستجوی iOS 16


اکنون می‌توانید گزینه «جستجو» را در پایین صفحه اصلی پیدا کنید که می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا وارد رابط جستجوی Spotlight شوید. دکمه جستجو جایگزین نقطه‌هایی می‌شود که قبلاً آنجا بودند تا به شما اطلاع دهد چند صفحه برنامه در دسترس دارید.

دکمه درست بالای داک قرار دارد، اما گزینه ای برای غیرفعال کردن آن در بخش صفحه اصلی برنامه تنظیمات وجود دارد.

Spotlight می‌تواند مکان‌ها، افراد، صحنه‌ها، متن، حیوانات خانگی، اشیاء و موارد دیگر را در تصاویر پیام‌ها، یادداشت‌ها و فایل‌ها، علاوه بر برنامه Photos در iOS 16 بیابد.

کانون توجه جستجوی عکس ها

اقدامات سریع

اپل Spotlight را به‌روزرسانی کرد تا از Quick Actions پشتیبانی کند، عملکردهایی که می‌توانند مستقیماً از رابط جستجو انجام شوند.

تایمر ios 16 spotlight


برخی از گزینه ها:

  • یک تایمر راه اندازی کنید
  • یک فوکوس را فعال کنید
  • آهنگ Shazam
  • یک میانبر را اجرا کنید

Spotlight همچنین می تواند به شما کمک کند میانبرهایی را که برای هر برنامه ای در دسترس هستند پیدا کنید.

بهبودهای پیشنهاد سیری

اپل Siri Suggestions را به‌روزرسانی کرده است تا هنگام ارائه برنامه‌هایی که ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید، زمینه را در نظر بگیرد. این باعث می‌شود برنامه‌ها و اقدامات پیشنهادی در Spotlight با کاری که ممکن است در زمان کنونی انجام می‌دهید مرتبط‌تر شوند.

پیشنهادات ios 16 سیری


‌پیشنهادات سیری می‌تواند کارهایی را انجام دهد، مانند پیشنهاد جهت‌ها هنگام برگزاری جلسه، یا ارائه بررسی وضعیت پرواز هنگام انجام پرواز. همچنین می‌تواند به شما پیشنهاد کند که با فردی که تولد دارد تماس بگیرید، برنامه‌های مورد علاقه‌تان را که در زمان‌های خاصی از روز استفاده می‌کنید نشان دهید، یا جستجوهای اخیر خود را نمایش دهید تا بتوانید سریع‌تر به نتایج قبلی برگردید.

فعالیت های زنده

هنگامی که اپل Live Activities را در آینده راه اندازی می کند، Spotlight می تواند برای شروع یک Live Activity که در صفحه قفل نمایش داده می شود، استفاده شود. Live Activities اعلان‌های تعاملی هستند که به‌روز می‌مانند و به شما این امکان را می‌دهند تا از روی صفحه قفل به‌طور هم‌زمان به اتفاق‌ها نگاه کنید.

ios 16 فعالیت های زنده uber


به عنوان مثال، اگر یک بازی ورزشی را دنبال می کنید، می توانید امتیاز به روز شده را در صفحه قفل مشاهده کنید، یا اگر منتظر سواری Uber هستید، می توانید مراقب نزدیک شدن راننده خود باشید.

هنگام راه‌اندازی iOS 16، Live Activities در دسترس نخواهد بود، اما در به‌روزرسانی آینده ارائه خواهد شد.

نتایج غنی گسترده

اپل در حال بهبود نتایج جستجوی غنی است که اطلاعاتی مانند داده‌های مربوط به یک بازیگر را هنگام جستجوی نام یک بازیگر نشان می‌دهد. این ویژگی اکنون اطلاعات بیشتری را برای مشاغل، لیگ های ورزشی و تیم های ورزشی نشان می دهد.

نتایج غنی در کانون توجه iOS 16

بهبود کلیپ برنامه

App Clips نسخه‌های اصلاح‌شده‌ای از برنامه‌ها هستند که به شما امکان می‌دهند بدون نیاز به نصب کامل از عملکرد محدود برنامه استفاده کنید. Spotlight با App Clips ادغام می شود و زمانی که در یک مکان مرتبط هستید، پیشنهادات کلیپ برنامه را ارائه می دهد.

در iOS 16، اپل از پیشنهادات مکان دقیق برای بهبود پیشنهادات کلیپ برنامه در Spotlight استفاده می‌کند، اما پیشنهادات مبتنی بر مکان را می‌توان مانند همیشه در بخش حریم خصوصی برنامه تنظیمات غیرفعال کرد.

راهنمای بازخورد

درباره ویژگی Spotlight Search در iOS 16 سؤالی دارید، از ویژگی‌هایی که حذف کرده‌ایم اطلاع دارید یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه دهید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا