بررسی تخصصی

بررسی نهایی iOS 16: راهنماها و نحوه کار برای هر ویژگی جدید

در طول دوره آزمایش بتای iOS 16، MacRumors مجموعه ای از راهنمای ویژگی های عمیق را نوشت که هر افزوده جدید در به روز رسانی را برجسته می کند، همراه با نحوه استفاده از ویژگی های جدید.


این یک راهنمای جامع با همه پوشش‌های ما است، و یک منبع عالی برای کاربران معمولی است که فرصتی برای آزمایش iOS 16 قبل از راه‌اندازی آن نداشته‌اند. همه چیز بر اساس برنامه یا ویژگی سازماندهی شده است تا یافتن آنچه ممکن است به دنبال آن باشید آسان شود، و برای کسانی که از iPad استفاده می کنند، بسیاری از این ویژگی ها به استثنای سفارشی سازی صفحه قفل، در iPadOS 16 نیز موجود است.

سفارشی سازی قفل صفحه

با iOS 16، اپل لاک اسکرین آیفون را بازبینی کرد و یکی از بزرگترین تغییرات بصری را که در سال‌های اخیر در آیفون دیده‌ایم، معرفی کرد. می توانید والپیپرهای سفارشی تنظیم کنید، فونت زمان را تغییر دهید، و حتی ویجت هایی را انتخاب کنید که می توانید در صفحه قفل مشاهده کنید.


ما یک راهنمای همه تغییرات جدید با صفحه قفلو لیست طولانی از روش هایی که به شما کمک می کند صفحه قفل آیفون خود را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید.

برنامه پیام ها

اپل تعدادی ویژگی بسیار درخواستی را به برنامه Messages در iOS 16 اضافه کرد، از جمله ویرایش iMessage، لغو ارسال، و علامت گذاری به عنوان خوانده نشده، به علاوه برنامه Messages اکنون از SharePlay پشتیبانی می کند.


ما راهنمای اختصاصی پیام ها همه چیزهای جدید را با برنامه Messages در iOS 16 پوشش می دهد.

تمرکز

تجربه فوکوس در iOS 16 بهبود یافته است و تنظیم حالت‌های فوکوس را آسان‌تر می‌کند. حالت‌های فوکوس اکنون می‌توانند به صفحه‌های قفل و صفحه‌های اصلی مختلف مرتبط شوند تا هنگام انجام کارهای مختلف، قابلیت شخصی‌سازی بیشتر را داشته باشند.


همه چیز جدید با برنامه Focus است در راهنمای فوکوس iOS 16 ما توضیح داده شده است.

سافاری

با جدیدترین نسخه Safari، اکنون می‌توانید برگه‌ها را پین کنید، درست مانند آنچه در Mac می‌توانید، بعلاوه گروه‌های برگه مشترک اکنون پشتیبانی می‌شوند. اپل در حال کار بر روی جایگزینی رمزهای عبور با Passkeys است، یک روش احراز هویت امن تر، و اعلان های فشار وب به دستگاه های iOS می آیند.


ما راهنمای سافاری iOS 16 همه چیزهایی که در مرورگر سافاری جدید هستند را به تفصیل شرح می دهد.

برنامه ایمیل

مانند Messages، برنامه Mail در iOS 16 برخی ویژگی‌ها را به دست می‌آورد که برای تطبیق آن با برنامه‌های رقیب بسیار مورد نیاز است. یک ویژگی Undo Send به شما 10 ثانیه فرصت می دهد تا نظر خود را در مورد ایمیل تغییر دهید، و گزینه هایی برای برنامه ریزی ایمیل و دریافت اطلاع در مورد مفقود شدن پیوست ها وجود دارد.

استفاده از پایه دوربین پیوسته آیفون جدید Belkin برای دسکتاپ ها و نمایشگرهای مک
>


برای خلاصه کامل همه چیزهای جدید در برنامه Mail، ما یک راهنمای اختصاصی برنامه ایمیل iOS 16.

نقشه ها

برنامه نقشه‌های iOS 16 ویژگی مسیریابی چند مرحله‌ای را که مدت‌ها انتظارش را می‌کشید، به‌علاوه برخی از ویژگی‌های حمل‌ونقل جدید و به‌روزرسانی‌های رابط را به همراه دارد. برای یک لیست کامل از همه چیزهایی که در Maps در iOS 16 جدید هستند، ما یک راهنمای اختصاصی که تغییرات را فهرست می کند.

سیری

سیری قابلیت‌های جدیدی در iOS 16 دارد، مانند ارسال خودکار پیام و امکان درج ایموجی در هنگام ارسال متن یا ایمیل، به علاوه اپل پیشرفت‌های عمده‌ای در دیکته ایجاد کرده است. کامل ما راهنمای سیری iOS 16 همه ویژگی‌های جدید را فهرست می‌کند، و همچنین نحوه‌های مرتبط را در زیر برجسته کرده‌ایم.

سلامتی و تندرستی

به‌روزرسانی‌های iOS اغلب شامل ویژگی‌های جدید مرتبط با سلامتی و تناسب اندام هستند و iOS 16 نیز از این قاعده مستثنی نیست. ردیابی خواب بهبود یافته است، و یک ویژگی اختصاصی ردیابی دارو وجود دارد تا بتوانید از آنچه مصرف می‌کنید مطلع شوید و یادآوری‌های دارویی را دریافت کنید.


سایر ویژگی‌های جدید شامل دعوت‌نامه‌های اشتراک‌گذاری سلامت و ردیابی تناسب اندام بدون اپل واچ، با جزئیات کامل در دسترس است راهنمای سلامت و تناسب اندام iOS 16.

کتابخانه عکس مشترک iCloud

iOS 16 کتابخانه عکس اشتراک‌گذاری شده iCloud را معرفی می‌کند تا اشتراک‌گذاری عکس‌ها را با دوستان و خانواده آسان‌تر کند. یک کتابخانه مشترک اساساً مشابه یک کتابخانه شخصی استاندارد است، اما می‌تواند تا پنج نفر را پشتیبانی کند.


ما جزئیات کاملی در مورد هر چیزی که باید در مورد iCloud‎ Shared Photo Library بدانید، داریم در راهنمای اختصاصی کتابخانه عکس مشترک iCloud ما. اپل می‌گوید که iCloud Shared Photo Library با راه‌اندازی iOS 16 در دسترس نخواهد بود و در عوض در اواخر سال جاری به‌روزرسانی به iOS 16 ارائه می‌شود.

متن زنده

ویدیوها در iOS 16 از Live Text پشتیبانی می‌کنند و به شما امکان می‌دهند ویدیو را مکث کنید و متن داخل آن را مانند تصویر انتخاب کنید. متن در یک قاب ویدیوی مکث شده را می توان کپی، جایگذاری کرد، ترجمه کرد و موارد دیگر.

از دیگر ویژگی‌های جدید Live Text می‌توان به دوربین ترجمه زنده، اقدامات سریع و غیره اشاره کرد جزئیات کامل در راهنمای متن زنده ما.

امنیت و حریم خصوصی

با iOS 16، تعدادی به روز رسانی متمرکز بر امنیت و حریم خصوصی وجود دارد که شامل شناسه چهره افقی، بررسی امنیتی، به روز رسانی های امنیتی سریع تر، کلیدهای عبور و موارد دیگر می شود.

اپل واچ فوق العاده ورزشی با نمایشگر بزرگتر، بدنه فلزی و عمر باتری بیشتر در سال 2022 عرضه می شود
>


ما یک راهنمای اختصاصی امنیت و حریم خصوصی که هر ویژگی جدیدی را که باید در مورد آن بدانید برجسته می کند.

یادداشت ها و یادآوری ها

اپل زمان زیادی را صرف صحبت در مورد ویژگی‌های جدید Notes و Reminders در iOS 16 نکرده است، اما Quick Notes اکنون روی آیفون برای برنامه Notes کار می‌کند، یادداشت‌ها را می‌توان با رمز عبور دستگاه قفل کرد و پوشه‌های هوشمند به‌روزرسانی‌شده وجود دارد.


در مورد یادآوری‌ها، لیست‌ها را می‌توان پین کرد، یک لیست هوشمند کامل وجود دارد که کارهای تمام شده را نشان می‌دهد، و می‌توانید الگوهای فهرست را ذخیره و بارگیری کنید. مروری کامل بر همه چیز جدید در یادداشت ها و یادآوری ها در راهنمای ما موجود است.

عکس و دوربین

برنامه Photos دارای انواع ویژگی‌های اضافه شده است، مانند گزینه کپی و جای‌گذاری ویرایش‌ها و آلبوم‌های مخفی و اخیراً حذف شده امن‌تر که به‌صورت بیومتریک قفل شده‌اند.


گزینه ای برای حذف عکس های تکراری وجود دارد، آلبوم افراد را می توان بر اساس حروف الفبا مرتب کرد، و برای برنامه دوربین، اکنون گزینه ای برای استفاده از آن برای ترجمه های بلادرنگ وجود دارد.

یک لیست کامل از همه چیز جدید در عکس ها و دوربین را می توانید در راهنمای ما پیدا کنید.

یک دکمه جدید «جستجو» درست روی صفحه اصلی در iOS 16 وجود دارد تا دسترسی به جستجوی Spotlight را آسان‌تر کند، به علاوه اکنون از اقدامات سریع برای انجام کارهایی مانند شروع تایمر، فعال کردن فوکوس یا اجرای میانبر پشتیبانی می‌کند.


پیشنهادات سیری بهبود یافته‌اند و وقتی Live Activities در آینده راه‌اندازی شود، Spotlight می‌تواند یک Live Activity قابل ردیابی را در صفحه قفل راه‌اندازی کند. همچنین نتایج غنی‌تر و پیشرفت‌هایی برای جستجوی تصویر با خلاصه کامل در Spotlight وجود دارد در راهنمای Spotlight ما موجود است.

اپلیکیشن آب و هوا

اپلیکیشن Weather اکنون به شما امکان می دهد تا به هر یک از ماژول های آب و هوا ضربه بزنید تا اطلاعات بیشتری در مورد معیارهایی مانند دما، بارندگی، کیفیت هوا، شاخص UV و موارد دیگر دریافت کنید، به علاوه یک صفحه قفل آب و هوا و ویجت های آب و هوای اختصاصی برای اضافه کردن به هر صفحه قفل وجود دارد. .


اگر می خواهید در مورد برنامه Weather بیشتر بدانید، ما یک راهنمای برنامه هواشناسی اختصاصی.

راهنمای بازخورد

درباره ‌iOS 16 سؤالی دارید، ویژگی‌ای را می‌شناسید که ما کنار گذاشته‌ایم، یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه کنید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا