بررسی تخصصی

پنج ویژگی مفید برای آیفون در iOS 16

در حالی که ویژگی اصلی iOS 16 امکان شخصی سازی صفحه قفل با فونت ها، ویجت ها و موارد دیگر است، این به روز رسانی شامل چندین ویژگی مفید دیگر در آیفون می شود که پنج مورد از موارد مورد علاقه ما در زیر برجسته شده است.

پنج ویژگی مفید برای آیفون در iOS 16
iOS 16 در حال حاضر فقط برای توسعه دهندگان اپل در مرحله بتا قرار دارد، اما اپل اعلام کرد که نسخه بتا عمومی در ماه جولای در دسترس خواهد بود. iOS 16 در ماه سپتامبر برای همه کاربران عرضه می شود و این به روز رسانی با آیفون 8 و جدیدتر سازگار است.

فعالیت های زنده

iOS 16 دارای ویژگی جدید Live Activities است که اعلان‌های زنده را در صفحه قفل آیفون ارائه می‌کند. فعالیت‌های زنده برای ماندن در رویدادهای زنده یا کارهای دیگر مفید خواهد بود، مانند پیگیری امتیاز یک بازی ورزشی، ردیابی پیشرفت یک سواری Uber، نظارت بر وضعیت سفارش استارباکس، مشاهده تایمر، و موارد دیگر. .

فعالیت های زنده ios 16


اپل گفت که Live Activities در اواخر سال جاری به‌روزرسانی iOS 16 را ارائه می‌کند، به این معنی که زمانی که iOS 16 برای اولین بار برای همه کاربران عرضه شود، در دسترس نخواهد بود. اپل یک API در دسترس توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا فعالیت‌های زنده را در برنامه‌های شخص ثالث خود ارائه دهند، بنابراین احتمالاً انواع موارد استفاده متفاوتی برای این ویژگی جدید مفید وجود خواهد داشت.

iMessage را ویرایش یا لغو ارسال کنید

iOS 16 امکان ویرایش یا لغو ارسال iMessages را که اخیراً ارسال شده است، و همچنین علامت گذاری مکالمات iMessage به عنوان خوانده نشده پس از باز کردن آنها را معرفی می کند. اپل به کاربران اجازه می دهد تا یک iMessage را تا 15 دقیقه پس از ارسال آن ویرایش یا ارسال کنند.

ios 16 ویرایش پیام ارسال نشده


برای ویرایش یا لغو ارسال پیام، کاربران فقط باید روی حباب ضربه زده و نگه دارند و گزینه مناسب را در منوی ظاهر شده انتخاب کنند. پیام‌های iMessage که ویرایش شده‌اند به‌عنوان «ویرایش شده» در زیر حباب پیام علامت‌گذاری می‌شوند و پیام‌های ویرایش‌شده یا ارسال‌نشده همچنان به شکل اصلی‌شان برای کاربرانی که نسخه‌های نرم‌افزار قدیمی‌تر مانند iOS 15 را اجرا می‌کنند، قابل مشاهده هستند.

پشتیبانی Nintendo Joy-Cons

با وجود اینکه iOS 16 به عنوان یک ویژگی در وب سایت اپل تبلیغ نمی شود، پشتیبانی از Joy-Cons و Pro Controller Nintendo Switch را اضافه می کند. آیفون‌های دارای iOS 16 را می‌توان با Joy-Cons چپ یا راست یا هر دو به‌صورت همزمان به‌عنوان یک کنترل‌کننده استفاده کرد.

معایب شادی نینتندو


در یادداشت های انتشار iOS 16 برای توسعه دهندگان، اپل گفت که آیفون از بسیاری از کنترلرهای بازی بلوتوث اضافی در iOS 16 پشتیبانی می کند، اما اپل لیستی از کنترلرهای جدید سازگار ارائه نکرده است. این بالاتر از سازگاری موجود آیفون با کنترلرهای PS5 و Xbox Series X از زمان انتشار iOS 14.5 است.

پیگیری سفارش پرداخت اپل

Apple Pay در iOS 16 در حال به دست آوردن اطلاعات داخلی ردیابی سفارش در برنامه Wallet برای سفارشات آنلاین تکمیل شده از طریق Apple Pay است. ردیاب تاریخ تحویل تخمینی سفارش را ارائه می دهد و نشان می دهد که چه زمانی بسته برای تحویل است.

ردیابی سفارش پرداخت ios 16 اپل

برنامه تناسب اندام بدون اپل واچ

با شروع iOS 16، برنامه تناسب اندام اکنون در آیفون برای همه کاربران در دسترس است، حتی اگر اپل واچ نداشته باشند. این برنامه دارای یک حلقه فعالیت روزانه است که به حسگرهای حرکتی آیفون برای تخمین کالری سوزانده شده و قدم های روزانه فرد متکی است.

برنامه تناسب اندام ios 16


برای نگاهی دقیق تر به iOS 16، مروری بر ویدیوی ما از برخی از بزرگترین ویژگی های جدید را تماشا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا