بررسی تخصصی

همه چیز جدید در iOS 17.2 بتا 1: برنامه مجله، اکشن ترجمه، واکنش‌های استیکر iMessage و موارد دیگر

اپل امروز اولین نسخه بتای آپدیت iOS 17.2 را منتشر کرد و مجموعه ای از ویژگی ها را به آن اضافه کرد. اکنون می توانید به برنامه Journal که اپل روی آن کار می کند دسترسی داشته باشید و لیست های پخش را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا بتوانند آهنگ اضافه کنند.

همه چیز جدید در iOS 17.2 بتا 1: برنامه مجله، اکشن ترجمه، واکنش‌های استیکر iMessage و موارد دیگر
iOS 17.2 در حال حاضر محدود به توسعه دهندگان است، اما باید به زودی برای آزمایش کنندگان بتا عمومی عرضه شود. ما انتظار داریم که iOS 17.2 را در ماه نوامبر یا دسامبر برای عموم عرضه کنیم.

برنامه مجله

iOS 17.2 شامل برنامه Journal است که اپل آن را به عنوان بخشی از iOS 17 معرفی کرد. با برنامه Journal، کاربران می توانند فعالیت ها و افکار روزانه خود را ضبط کنند و اپل درخواست های اختیاری ارائه می دهد که می تواند به عنوان الهام از آنها استفاده شود.

برنامه مجله iOS 17 ویژگی سبز
یک مدخل مجله را می توان با ضربه زدن بر روی دکمه “+” در برنامه Journal اضافه کرد و از آنجا، کاربران می توانند پیشنهادی را به عنوان مبنای نوشتن خود انتخاب کنند یا فقط برای نوشتن هر چیزی “ورود جدید” را انتخاب کنند.

ورودی ها به طور خودکار با یک تاریخ برای اهداف سازمانی برچسب گذاری می شوند، اما گزینه هایی برای نشانک گذاری نیز وجود دارد. مدخل های مجله می تواند شامل تصاویر، صداهای ضبط شده و برچسب های مکان باشد.

پیام‌ها استیکر برنامه Tapback Reactions

اکنون می‌توانید برای مدت طولانی روی هر حباب چت در برنامه پیام‌ها فشار دهید تا پاسخ برچسبی را اضافه کنید که به عنوان جایگزینی برای واکنش ضربه‌ای عمل می‌کند. با ضربه زدن روی «افزودن استیکر» می‌توانید یک برچسب یا یک شکلک را برای اعمال در گوشه iMessage انتخاب کنید.

برچسب ios 17 2 tapback reply
قبلاً گزینه ای برای کشیدن استیکر یا ایموجی روی هر حباب پیام وجود داشت، اما این روشی بسیار سریعتر برای پاسخگویی سریع به پیام دریافتی با گرافیکی سریع است که گویاتر از واکنش ضربه ای است.

لیست های پخش مشترک Apple Music

اکنون گزینه ای برای ایجاد یک لیست پخش در Apple Music وجود دارد که چندین نفر می توانند به آن اضافه کنند. در لیست پخشی که ساخته اید، روی نماد سه نقطه در سمت راست بالای برنامه ضربه بزنید.

لیست های پخش مشترک Apple Music
از آنجا، گزینه همکاری را انتخاب کنید و “شروع همکاری” را انتخاب کنید. شما می توانید پیوندی به لیست پخش ایجاد کنید و هر کسی که به آن پیوند دسترسی دارد می تواند به آن اضافه کند. همچنین می‌توانید از طریق کد QR افراد را به عضویت دعوت کنید و در صورت تمایل می‌توانید هر فردی را که درخواست پیوستن می‌کند تأیید کنید.

لیست پخش موسیقی مورد علاقه اپل

آهنگ‌هایی که در برنامه Apple Music مورد علاقه‌تان قرار داده‌اید، اکنون در فهرست پخش مورد علاقه‌ها جمع‌آوری می‌شوند.

لیست های پخش مورد علاقه apple music

فیلتر فوکوس تاریخچه گوش دادن به موسیقی اپل

یک فیلتر فوکوس برای ویژگی ‌Apple Music Listening History وجود دارد، بنابراین اگر می‌خواهید به شخص دیگری اجازه دهید از دستگاه شما برای گوش دادن به موسیقی استفاده کند، می‌توانید این فیلتر را فعال کنید تا Listening History خاموش شود تا انتخاب آهنگ او بر توصیه‌های شما تأثیری نگذارد.

فیلترهای فوکوس ios 17 2

اکشن دکمه ترجمه

کاربران آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس اکنون می توانند گزینه ترجمه جدیدی را برای دکمه Action انتخاب کنند.

ios 17 ترجمه کنید
هنگامی که دکمه Action به عنوان Translate تنظیم می شود، فشار دادن برای نگه داشتن باعث می شود آیفون یک پنجره Translate ظاهر شود که به متن گفتاری گوش می دهد. با استفاده از زبان هایی که قبلاً در برنامه Translate تنظیم کرده اید، می تواند از یک زبان مجموعه ای به زبان دیگر ترجمه کند.

تأیید کلید تماس با iMessage

برای اولین بار در دسامبر 2022 پیش‌نمایش شد، تأیید کلید تماس iMessage یک ویژگی است که برای کسانی طراحی شده است که با “تهدیدات دیجیتالی خارق‌العاده” مانند روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و مقامات دولتی روبرو هستند.

امنیت پیشرفته اپل ویژگی صفحه تأیید کلید تماس با iMessage
کاربران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که «مردی در وسط» مکالمات iMessage را زیر و رو نمی‌کند، و یک کد تأیید تماس وجود دارد تا کاربران iMessage بتوانند تأیید کنند که در طول جلسات حضوری یا تماس‌های FaceTime با فرد صحیح صحبت می‌کنند.

پیام‌ها در iCloud Syncing

بخش «پیام‌ها» در iCloud در برنامه تنظیمات به «پیام‌ها در iCloud» تغییر نام داده است. مقدار کل فضای ذخیره‌سازی که پیام‌ها اشغال می‌کنند، تعداد پیام‌های همگام‌سازی شده با iCloud و زمان آخرین همگام‌سازی را نشان می‌دهد. همچنین یک گزینه “Sync Now” برای اجبار به روز رسانی وجود دارد.

ios 17 2 پیام در icloud
اپل قبلاً گفته بود که تنظیمات اضافی از طریق پیام‌ها در iCloud در iOS 17 همگام‌سازی می‌شود، مانند ارسال پیام متنی، حساب‌های ارسال و دریافت پیامک و فیلترهای پیامک در سراسر دستگاه‌ها، بنابراین ممکن است این تنظیمات اضافی همگام‌سازی شوند.

اپلیکیشن Apple TV

اپل تب های جداگانه فیلم ها و نمایش های تلویزیونی را در بخش فروشگاه برنامه Apple TV در آیفون و آی پد حذف کرده است. بلومبرگمارک گورمن گفته است که اپل همچنین قصد دارد گزینه خرید نمایش های تلویزیونی و فیلم ها را از برنامه iTunes به عنوان بخشی از طراحی مجدد برنامه تلویزیونی حذف کند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

برنامه تلویزیون ios 17 2

هشدارهای اضطراری آگاهی محلی

در قسمت Notifications > Emergency Alerts در برنامه Settings، یک گزینه جدید “Local Awareness” وجود دارد که می تواند روشن شود. اپل می گوید که Local Awareness از مکان تقریبی شما برای بهبود به موقع، دقت و قابلیت اطمینان هشدارهای اضطراری استفاده می کند.

آگاهی محلی اضطراری ios 17 2

ابزارک های آب و هوا

ویجت های جدید Details، Daily Forecast، و طلوع/غروب خورشید وجود دارد. جزئیات اطلاعاتی مانند شانس بارش، شاخص UV، سرعت باد و کیفیت هوا را نشان می دهد، در حالی که پیش بینی روزانه آب و هوای چند روز آینده را در اندازه ویجت کوچک ارائه می دهد. طلوع/غروب خورشید زمان طلوع و غروب خورشید را برای هر روز نشان می دهد.

ویجت های برنامه آب و هوا

ویجت ساعت دیجیتال

یک ویجت ساعت دیجیتال جدید وجود دارد که می تواند به صفحه اصلی یا صفحه قفل اضافه شود.

ویجت ساعت ios 17 2

تماس با پوستر

اکنون می توانید هنگام تنظیم پوستر تماس در برنامه مخاطبین، متن رنگین کمانی را برای نام خود انتخاب کنید.

ios 17 2 پوستر تماس با رنگین کمان

انیمیشن صفحه کتابها

یک گزینه جدید “Fast Fade” برای انیمیشن چرخاندن صفحه در برنامه Books وجود دارد. اپل همچنین نمادی را که می‌توانید برای پیمایش سریع در محتوا روشن کنید، حذف کرده است.

ios 17 2 صفحه انیمیشن چرخش

AirPlay

یک تنظیم جدید «AirPlay Receiver» وجود دارد که به هدست اپل ویژن پرو آینده اجازه می‌دهد محتوا را در یک آیفون پخش یا به اشتراک بگذارد.

ios 17 2 airplay handoff
همچنین به نظر می‌رسد که قابلیت AirPlay برای هتل‌ها که اپل در اوایل سال جاری اعلام کرد فعال است یا به زودی فعال خواهد شد. این طراحی شده است تا به شما امکان می دهد محتوای AirPlay را از iPhone یا iPad خود به تلویزیون هوشمند مجهز به AirPlay بفرستید.

Memoji

اپل بخش «بدن» را برای Memoji اضافه کرد که در آن کاربران می‌توانند کمر، سینه، شانه‌ها و بازوها را سفارشی کنند.

ios 17 2 memoji body

اپلیکیشن خبر

برنامه News اکنون از Live Activities برای دنبال کردن رویدادهای مرتبط با اخبار مانند انتخابات پشتیبانی می کند.

فعالیت های زنده ios 17 2 apple news

ویژگی های بیشتر iOS 17.2 Beta 1

ویژگی ای را می شناسید که در این لیست از قلم انداخته ایم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا