بررسی تخصصی

iOS 17 شامل برنامه اختصاصی ژورنال نویسی و ردیابی خلق و خو

گزارش ها حاکی از آن است که آپدیت iOS 17 که اپل قصد دارد در ماه ژوئن اعلام کند شامل یک اپلیکیشن اختصاصی ژورنالینگ می شود بلومبرگمارک گورمن. روزنامه وال استریت در ماه آوریل، کار اپل را بر روی یک برنامه روزنامه نگاری به سبک روز اول برجسته کرد، اما در آن زمان، مشخص نبود که آیا این برنامه در iOS 17 عرضه می شود یا خیر.

iOS 17 Mock Health Feature آبی
به گفته Gurman، این اپلیکیشن واقعاً برای گنجاندن در iOS 17 برنامه ریزی شده است و «یادداشت برداری و یک عنصر اجتماعی قوی تر» را به آیفون معرفی می کند.

هیچ جزئیات دیگری در مورد برنامه در گزارش وجود ندارد، اما روزنامه وال استریت قبلاً گفته شده بود که این برنامه به کاربران امکان می دهد فعالیت های روزانه و افکار خود را پیگیری کنند. اپل موضوعاتی را در اختیار افراد قرار می‌دهد که درباره آن‌ها بنویسند، مانند تمرین یا جلسه، و یک ویژگی «All Day People Discovery» وجود خواهد داشت که تعیین می‌کند کاربر چه زمانی در نزدیکی افراد دیگر قرار دارد. این برنامه متوجه می‌شود که کاربران چه زمانی پیام‌های متنی، تماس‌های تلفنی و سایر اعلان‌ها را دریافت می‌کنند، اما حفظ حریم خصوصی تمرکز خواهد داشت و همه چیز روی دستگاه انجام می‌شود.

به نظر می‌رسد اپلیکیشن ژورنالینگ یک ابتکار مرتبط با سلامتی است که روز معمول هر کاربر را تحلیل می‌کند و می‌تواند با ویژگی ردیابی خلق و خوی که اپل برای iOS 17 نیز در نظر گرفته است، ادغام شود. برنامه ردیابی احساسات به کاربران اجازه می دهد وضعیت روحی خود را پیگیری کنند، به سوالات مربوط به روز خود پاسخ دهند و نتایج را در طول زمان مشاهده کنند.

اپل قصد دارد با اپلیکیشن ژورنالینگ و عملکرد ردیابی خلق و خو، اپلیکیشن Health را برای اولین بار به آی‌پد بیاورد و به دارندگان آی‌پد این امکان را می‌دهد تا داده‌های مربوط به سلامت خود را حتی زمانی که آیفون در دسترس نیست، مشاهده کنند.

توسعه‌دهندگان برنامه‌های شخص ثالث مانند Day One مدت‌هاست که پلتفرم‌های ژورنال‌نویسی را برای آیفون و آی‌پد ارائه کرده‌اند، و بر اساس گزارش‌های اولیه، به نظر می‌رسد که پیشنهاد اپل می‌تواند شبیه آنچه در روز اول ممکن است باشد.

در ماه آوریل، زمانی که اخبار مربوط به برنامه ژورنالینگ اپل منتشر شد، روز اول گفت که “هیجان زده” است که اپل ژورنالینگ را برای مخاطبان گسترده تری به ارمغان می آورد و قصد دارد اطمینان حاصل کند که برنامه روز اول “بهترین گزینه” برای آنها باقی می ماند. علاقه مند به روزنامه نگاری اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ژورنالینگ را می توانید در گزارش کامل گورمان بیابید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا