بررسی تخصصی

iOS 17 و macOS Sonoma پشتیبانی از رمز عبور را به Apple ID خود اضافه کنید

با شروع iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma، به کاربران دارای Apple ID به طور خودکار یک رمز عبور اختصاص داده می‌شود که به آن‌ها اجازه می‌دهد به جای رمز عبور در صفحات مختلف ورود اپل، با Face ID یا Touch ID به Apple ID خود وارد شوند. از جمله icloud.com، appleid.apple.com، appstoreconnect.apple.com، و موارد دیگر.

iOS 17 Passkey با ویژگی Apple ID 3
کلیدهای عبور جایگزین امن تری برای رمزهای عبور هستند. اپل توضیح می دهد:

رمز عبور یک موجودیت رمزنگاری است که برای شما قابل مشاهده نیست و به جای رمز عبور استفاده می شود. کلید عبور از یک جفت کلید تشکیل شده است که در مقایسه با رمز عبور امنیت را عمیقاً بهبود می بخشد. یک کلید عمومی است که در وب سایت یا برنامه ای که استفاده می کنید ثبت شده است. کلید دیگر خصوصی است و فقط در دستگاه شما نگهداری می شود.

پشتیبانی از رمز عبور برای شناسه‌های اپل برای برنامه‌ها و وب‌سایت‌های شخص ثالث که از ویژگی «ورود به سیستم با اپل» پشتیبانی می‌کنند نیز در دسترس خواهد بود.

کاربرانی که نسخه‌های بتا iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma را اجرا می‌کنند، می‌توانند از امروز این عملکرد را در صفحات ورود به سیستم اپل پشتیبانی‌شده آزمایش کنند، اما به نظر می‌رسد هنوز برای همه در دسترس نیست. همه کاربران دارای Apple ID می‌توانند پس از انتشار به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار در اواخر سال جاری، با یک رمز عبور وارد شوند.

پشتیبانی از Passkey در صفحه Apple ID قبلاً توسط مشاهده شده بود کاربر توییتر @aaronp613.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا