بررسی تخصصی

iOS 17: نکات جدید در یادداشت ها و یادآوری ها

آپدیت iOS 17 اپل دارای تعداد انگشت شماری از ویژگی های جدید برای برنامه یادداشت ها و یادآوری ها است که آنها را برای کسانی که برنامه های پیش فرض اپل را ترجیح می دهند مفیدتر می کند. هیچ اصلاحات اساسی وجود ندارد، اما افزوده‌ها به ابزار کاربردی برنامه‌ها اضافه می‌کنند و تغییراتی هستند که برخی برای مدتی می‌خواهند.

ویژگی یادداشت های عمومی iOS 17
این راهنما همه چیزهایی را که در برنامه‌های یادداشت‌ها و یادآوری‌ها جدید هستند برجسته می‌کند.

یادداشت

پیوند یادداشت ها

اکنون می‌توان یک یادداشت را به یادداشت دیگری پیوند داد، که برای اتصال دو یادداشت مرتبط به یکدیگر برای مستندات سبک ویکی مفید است.

پیوند یادداشت‌های iOS 17

پی دی اف های درون خطی و اسناد اسکن شده

برنامه Notes از فایل‌های PDF درون خطی پشتیبانی می‌کند، به این معنی که می‌توانید یک پی‌دی‌اف را در یادداشت‌ها وارد کنید و سپس آن‌ها را بخوانید، حاشیه‌نویسی کنید و روی آن‌ها همکاری کنید.

ipados 17 پی دی اف در یادداشت
این قابلیت برای اسناد اسکن شده نیز کار می کند و در iPhone و iPad در دسترس است.

قالب بندی به روز شد

Notes گزینه ای برای ایجاد نقل قول بلوک به دست آورده است، به علاوه یک قالب جدید Monostyled برای انتخاب وجود دارد.

صفحات

یادداشتی از iPhone یا iPad را می‌توان در برنامه Pages باز کرد و گزینه‌های طرح‌بندی و قالب‌بندی اضافی را ارائه کرد.

یادآوری ها

طبقه بندی مواد غذایی

وقتی فهرستی با نوع فهرست جدید «مواد غذایی» ایجاد می‌کنید، می‌توانید غذاها و اقلام مختلف را وارد کنید و آنها را به‌طور خودکار بر اساس دسته‌بندی سازماندهی کنید. وقتی در فروشگاه مواد غذایی هستید، سازمان یافتن آنچه را که نیاز دارید آسان‌تر می‌کند.

برنامه یادآوری ios 17
انواع دسته بندی موجود عبارتند از محصولات، نان و غلات، غذاهای منجمد، تنقلات و آب نبات، گوشت، لبنیات، تخم مرغ و پنیر، نانوایی، اقلام پخت، اقلام خانگی، مراقبت شخصی و بهداشت، و شراب، آبجو و ارواح.

اگر آیفون تشخیص ندهد یک مورد باید کجا برود، دسته بندی نشده باقی می ماند. برندها و انواع خاصی از مواد غذایی مانند “Sour Patch Kids” را می شناسد، بنابراین یک راه حل نسبتاً قوی برای خرید مواد غذایی است. شما همچنین می توانید دسته بندی های خود را در لیست مواد غذایی ایجاد کنید.

بخش های سفارشی

بخش‌ها یا دسته‌ها به‌طور پیش‌فرض برای فهرست خواربار فعال هستند، اما هر فهرست یادآوری ایجاد شده در iOS 17 می‌تواند بخش‌هایی به آن اضافه شود.

بخش های یادآوری
در هر لیستی، روی سه نقطه ضربه بزنید تا به رابط گزینه ها برسید. از آنجا روی New Section ضربه بزنید تا بخشی به لیست اضافه شود. شما باید به صورت دستی موارد موجود در لیست را در هر بخش سازماندهی کنید، اما این کار را می توان با حرکات کشیدن و رها کردن ساده انجام داد.

نمای ستون

در همان رابط گزینه‌ها، یک گزینه جدید «مشاهده به‌عنوان ستون» وجود دارد که هر بخش را به صورت کنار هم نشان می‌دهد. می‌توانید در منوی گزینه‌ها بین نمای ستون و فهرست جابه‌جا شوید.

یادآوری ios 17 نمای ستون

ابزارک های تعاملی

iOS 17 ویجت‌های تعاملی را به صفحه قفل و صفحه اصلی می‌آورد و Reminders یکی از برنامه‌های داخلی است که می‌تواند به بهترین شکل از این ویژگی استفاده کند. یادآوری‌های موجود در ویجت Reminders را می‌توان مستقیماً از صفحه اصلی یا صفحه قفل بدون نیاز به باز کردن برنامه یادآوری‌ها بررسی کرد.

ویجت یادآوری

یادآوری های اولیه

اگر یادآوری با تاریخ خاصی اضافه کنید، می‌توانید برای دریافت یک هشدار زودتر تصمیم بگیرید که یک یادآوری زودهنگام دریافت کنید. می‌توانید 1 روز قبل، 2 روز قبل، 1 هفته قبل، 2 هفته قبل، 1 ماه قبل، 3 ماه قبل و 6 ماه قبل اعلان دریافت کنید، به علاوه گزینه‌ای برای تنظیم زمان یادآوری اولیه سفارشی نیز وجود دارد.

یادآوری اولیه iOS 17

ادامه مطلب

اطلاعات اضافی درباره ویژگی‌های جدید در به‌روزرسانی iOS 17 را می‌توانید در خلاصه iOS 17 ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا