بررسی تخصصی

شایعه شده که iOS 18 دارای بهبودهای عمده سیری است

اپل در iOS 18 قصد دارد از مدل های زبان برای هوشمندتر کردن سیری استفاده کند اطلاعات. اپل می‌خواهد سیری بتواند به کاربران کمک کند تا کارهای پیچیده و چند مرحله‌ای را با دستورات صوتی خودکار کنند.

iOS 18 Mock Siri Feature Baubles
به عنوان مثال، Siri ممکن است بتواند کاری مانند گرفتن یک سری از پنج عکس، تبدیل آنها به یک GIF و ارسال GIF به دست آمده را برای یک دوست انجام دهد، همه اینها به عنوان یک اقدام واحد. تبدیل خودکار عکس ها به GIF در حال حاضر با برنامه Shortcuts امکان پذیر است، اما باید به صورت دستی تنظیم شود.

عملکرد سیری مشابه آنچه در اپلیکیشن Shortcuts امکان پذیر است خواهد بود و به احتمال زیاد سیری را عمیق‌تر با Shortcuts ادغام خواهد کرد. میانبرها به بخش کلیدی سیستم عامل آیفون تبدیل شده اند و می توان از آنها برای برخی از اقدامات خودکار قدرتمند استفاده کرد. اپل گالری از گزینه های میانبر را برای همه چیز از حذف پس زمینه از تصاویر گرفته تا ایجاد لیست کارهای سخت، نگهداری می کند.

اطلاعات می گوید که اپل قصد دارد قابلیت های جدید سیری را به عنوان بخشی از سیستم عامل آیفون در سال آینده منتشر کند که نشان می دهد بخشی از iOS 18 خواهد بود. رقیب اپل، گوگل نیز در حال کار برای ارتقای دستیار گوگل با نرم افزار مدل زبانی است که قادر به مدیریت بیشتر است. وظایف پیچیده، بنابراین اپل ممکن است بخواهد گوگل را تا حد زیادی شکست دهد یا حداقل عملکرد مشابهی را در همان زمان راه اندازی کند.

دستیار شخصی سیری اپل مدت‌هاست که به دلیل پشت سر گذاشتن دستیارهای صوتی سایر شرکت‌ها مانند گوگل و الکسا، عمدتاً به دلیل تمرکز اپل بر امنیت و حریم خصوصی، مورد انتقاد قرار گرفته است. بسیاری از وظایف سیری به‌جای سرور ابری، روی دستگاه انجام می‌شوند، بنابراین اپل باید با اتخاذ مدل‌های زبانی برای سیری، تعادلی بین حریم خصوصی و عملکرد پیدا کند.

به‌روزرسانی iOS 17 که قرار است در عرض چند هفته به صورت عمومی عرضه شود، عملکرد بسیار کمی در عملکرد سیری دارد، اما عملکرد کلیدی وجود دارد که پیش‌روی وظایف چند مرحله‌ای است. سیری در iOS 17 قادر است چندین درخواست پشت سر هم را بدون نیاز به فعال سازی مجدد تشخیص دهد و به آنها پاسخ دهد، چیزی که در iOS 16 امکان پذیر نیست. برای مثال می توانید زمان را از سیری بپرسید و با درخواست پیامک پیامک خود را دنبال کنید. دوستی که بدون دو درخواست جداگانه دیر می آیی.

با iOS 17، اپل کلمه بیداری «Hey» را نیز حذف می کند، بنابراین اکنون می توانید برای فعال کردن دستیار شخصی فقط «سیری» بگویید. حذف «Hey» امکان تعاملات طبیعی‌تر Siri را فراهم می‌کند.

اپل یک برنامه سخت‌گیرانه برای عرضه‌های نرم‌افزاری خود دنبال می‌کند، بنابراین می‌توان انتظار داشت که مجموعه ویژگی‌های iOS 18 در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان در سال 2024 رونمایی شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا