بررسی تخصصی

E-Ink iPad رقیب ‘reMarkable’ بیش از 1 میلیون دستگاه می فروشد

سازنده تبلت های جوهر الکترونیک “reMarkable” اکنون بیش از یک میلیون دستگاه از سال 2017 فروخته است و به ارزش 1 میلیارد دلار پول جمع آوری کرده است، که نشان می دهد تبلت غیرمعمول مینیمالیستی متمرکز بر خواندن و نوشتن، علیرغم رقابت با تبلت کاملاً مینیمالیستی، در حال افزایش سهم بازار خود است. تبلت های جدید مانند iPad (از طریق TechCrunch).

این شرکت استارت آپی مستقر در نروژ، که بیش از 300 نفر را استخدام می کند، اعلام کرده است که در سال گذشته با ارزش 1 میلیارد دلاری خود از چندین سرمایه گذار بین المللی سرمایه گذاری کرده است. ارزش‌گذاری شرکت پس از کسب درآمد 300 میلیون دلاری و سود عملیاتی 31 میلیون دلاری در سال 2021 صورت می‌گیرد. مگنوس وانبرگ، موسس و مدیر عامل شرکت، گفت که شرکت اکنون سرمایه‌گذاری را به‌عنوان “نشان خوب، سیگنالی به جهان” می‌بندد.

ReMarkable 2 در سال 2020 با قیمت 299 دلار عرضه شد که فقط 30 دلار کمتر از نسل نهم iPad اپل است. در حالی که هر دو دستگاه قابلیت‌های خواندن الکترونیکی خود را نشان می‌دهند و می‌توانند با لوازم جانبی قلم برای یادداشت‌برداری و حاشیه‌نویسی پی‌دی‌اف استفاده شوند، reMarkable به طور موثر فقط اجازه خواندن و نوشتن را می‌دهد، بدون هیچ عملکرد دیگری. ReMarkable 2 دارای ویژگی هایی مانند تبدیل دست خط، اشتراک گذاری صفحه نمایش، اتصال Wi-Fi، ادغام با سرویس های ذخیره سازی ابری و غیره است. وانبرگ گفت:

آینده تبلت همانطور که می بینیم به سمتی است که اپل و دیگران در حال حرکت هستند، تلفیقی از لپ تاپ و تبلت… اما پیشنهاد ما یک دستگاه سوم است، فضایی متمرکز برای کتاب ها، نقاشی ها و یادداشت ها، جایی که شما واقعا می توانید از حواس پرتی و اهمال کاری جلوگیری کنید. این موقعیت ماست.

با در نظر گرفتن این اهداف خاص، ReMarkable دارای یک صفحه نمایش جوهر الکترونیکی است که نسبت به صفحه نمایشی که مستقیماً نور ساطع می کند، ملایم تر است، یک صفحه نمایش بافت برای احساس کاغذ مانند و طراحی فوق العاده باریک. این شرکت ادعا می کند که مشتریان حداقل تا 10 سال پس از خرید یک تبلت reMarkable نیازی به خرید دستگاه جدید ندارند.

با یک E-reader و شما مالک آن هستید و برای مدت طولانی از آن استفاده می کنید. در کسب و کار ما، هر سال یک مدل جدید نیست. هیچ تاکیدی بر مالکیت مدل جدید وجود ندارد. ما نمی‌خواهیم شرکتمان را مجبور کنیم که به خاطر این کار تکراری کند. نوآوری واقعی وجود دارد، گام های مهمی در زمینه آنچه که ما می توانیم به مشتری ارائه دهیم. ما همچنین فکر می کنیم از منظر پایداری عالی است [to move away from] بیرون آوردن سخت افزار جدید

این شرکت می گوید که دستگاه هایش فاصله بین قلم و کاغذ و دستگاه های دیجیتال را پر می کند. در حالی که reMarkable 2 یک رقیب مشابه برای iPad نیست، رشد سریع این شرکت ممکن است نشان دهنده ظهور بازار انبوه جدیدی از تبلت‌های جوهر الکترونیکی «بدون حواس‌پرتی» باشد که به وظایف خاصی اختصاص یافته است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا