بررسی تخصصی

بریدگی قرص‌دار بزرگ آیفون 14 پرو، نشانگرهای حریم خصوصی دوربین و میکروفون را نمایش می‌دهد.

به گفته منبعی که با آن صحبت کرده است، بریدگی ترکیبی قرص شکل بزرگی که برای مدل های آیفون 14 پرو در نظر گرفته شده است، نشانگرهای حفظ حریم خصوصی میکروفون و دوربین را نمایش می دهد. 9to5Mac.

نشانگرهای برش آیفون 14 پرو

تصویر از طریق 9to5Mac


اپل در حال برنامه‌ریزی برای جایگزینی بریدگی در مدل‌های آیفون 14 پرو با دو بریدگی جداگانه به شکل قرص و سوراخ‌دار است که سخت‌افزار سیستم دوربین TrueDepth برای Face ID را در خود جای می‌دهد، اما همانطور که امروز فهمیدیم، بریدگی‌ها با استفاده از نرم‌افزار با هم ترکیب می‌شوند. ، زمانی که آیفون در حال استفاده است به صورت یک بریدگی بلند و قرص شکل ظاهر می شود.

ظاهراً از فضای بین دو برش برای نشان دادن نقاط نارنجی و سبز استفاده می شود که نشان می دهد دوربین یا میکروفون توسط یک برنامه فعال شده است. در حال حاضر، این نشانگرها در سمت راست بریدگی زمانی که سخت‌افزار فعال است نشان داده می‌شوند، اما قرار دادن آن‌ها در جلو و وسط روی صفحه‌نمایش آیفون باعث می‌شود هنگام استفاده از دوربین و میکروفون بیشتر نمایان شود.

وجود نقطه سبز در جلو و مرکز در زمانی که دوربین فعال است، تجربه استفاده از آیفون را شبیه به استفاده از مک می کند. در مک، زمانی که وب‌کم در حال استفاده است، یک چراغ نشانگر سبز وجود دارد که نمی‌توان آن را غیرفعال کرد و نور دقیقاً در کنار دوربین قرار دارد.

ظاهراً اپل به کاربران اجازه می دهد تا برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برنامه هایی که از سخت افزار آیفون استفاده می کنند، روی نقاط سبز و نارنجی ضربه بزنند. در حال حاضر، این داده‌ها در مرکز کنترل ارائه می‌شوند و اپل برنامه‌هایی را فهرست می‌کند که اخیراً از دوربین، میکروفون و مکان استفاده کرده‌اند.

9to5Mac ادعا می‌کند که اپل برنامه دوربین را نیز طراحی مجدد خواهد کرد و اکثر کنترل‌ها را به بالای صفحه نمایش منتقل می‌کند تا نمای بزرگ‌تری از پیش‌نمایش دوربین در اختیار کاربران قرار دهد، اما این تغییر «هنوز کاملاً قفل نشده است».

هنگامی که نشانگرهای حریم خصوصی درگیر نباشند، فضای بین دو بریدگی در مدل‌های آیفون 14 پرو سیاه می‌شود تا به صورت یک بریدگی ظاهر شود. مدل‌های آیفون 14 از یک بریدگی استاندارد استفاده می‌کنند و بنابراین احتمالاً همان نشانگرهای سخت‌افزاری موجود در مدل‌های آیفون 13 را نشان خواهند داد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا