بررسی تخصصی

آیفون 14 پرو بیش از 20 درصد سریعتر از Samsung Galaxy S23 Ultra در بنچمارک ها

گلکسی اس 23 اولترا که به تازگی معرفی شده است هنوز وارد بازار نشده است، اما معیارهای کشف شده برای این دستگاه نشان می دهد که اپل هنوز با اختلاف قابل توجهی سریع ترین پردازنده موبایل جهان را دارد.

سامسونگ s23 اولترا عقب
با توجه به امتیازات Geekbench برای عملکرد تک هسته ای که توسط مقایسه شماره گیریگلکسی اس 23 اولترا امتیاز 1480 را به دست آورد، در حالی که نزدیک ترین رقیب آن یعنی آیفون 14 پرو به سال 1874 دست یافت. این نشان می دهد که آیفون 14 پرو در تست های تک هسته ای 21.02 درصد سریعتر از گلکسی اس 23 اولترا است.

وقتی صحبت از عملکرد چند هسته‌ای به میان آمد، تفاوت کوچک‌تر، اما همچنان قابل توجه بود. S23 Ultra امتیاز 4584 را در مقایسه با امتیاز 5384 برای آیفون 14 پرو به ثبت رساند که نشان می دهد دستگاه پرچمدار اپل در تست های چند هسته ای 14.86 درصد سریعتر از آخرین پیشنهاد برتر سامسونگ است.

بنچمارک های تک هسته ای سامسونگ گلکسی اس 23


سامسونگ به طور سنتی برای همگام شدن با فناوری پردازنده های موبایل اپل تلاش می کند و این شکاف در سال های اخیر بیشتر شده است. به عنوان مثال، آیفون 13 سال گذشته عملکرد تک هسته ای و چند هسته ای گلکسی اس 22 را حتی راحت تر شکست داد، صرف نظر از اینکه گلکسی اس 22 از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 کوالکام (که در مدل های فروخته شده در ایالات متحده استفاده می شود) یا اگزینوس 2200 سامسونگ قدرت می گیرد. تراشه (مورد استفاده در مدل های فروخته شده در اروپا).

بهبود عملکرد در سال جاری عمدتاً به این دلیل است که سامسونگ استفاده از تراشه‌های Exynos پایین‌تر خود را در بازار اروپا متوقف کرده است و فناوری سریع‌تر و کم مصرف‌تر کوالکام اکنون برای Galaxy S23 در همه بازارها استفاده می‌شود.

بنچمارک های چند هسته ای سامسونگ گلکسی اس 23


با این حال، در حدود هفت ماه دیگر، اپل به دنبال افزایش عملکرد خود با تراشه حتی سریع‌تر برای سری آیفون 15 خواهد بود. مدل‌های آیفون 15 می‌توانند اولین مدل‌هایی باشند که از تراشه‌های سری A ساخته شده بر روی گره 3 نانومتری عرضه‌کننده اپل، TSMC استفاده می‌کنند. انتظار می رود فناوری تراشه 3 نانومتری عملکرد پردازش را 10 تا 15 درصد افزایش دهد و در عین حال مصرف انرژی را تا 35 درصد کاهش دهد.

در همین حال، سری گلکسی S23 سامسونگ هم اکنون برای پیش‌سفارش در دسترس است و عرضه عمومی آن برای 17 فوریه برنامه‌ریزی شده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا