بررسی تخصصی

SOS اضطراری آیفون 14 اپل از طریق ویژگی ماهواره ای مرد گیر افتاده در آلاسکا را نجات می دهد

با راه اندازی iOS 16.1، اپل یک SOS اضطراری از طریق ماهواره را ارائه کرد که برای دارندگان آیفون 14 این امکان را فراهم می کند تا با استفاده از اتصال ماهواره ای با خدمات اضطراری تماس بگیرند، زمانی که اتصال سلولی یا WiFi در دسترس نیست. این ویژگی امروز در آلاسکا مورد آزمایش قرار گرفت، زمانی که مردی در یک منطقه روستایی سرگردان شد.

SOS اضطراری از طریق ماهواره iPhone YT
در ساعات اولیه صبح روز 1 دسامبر، سربازان ایالت آلاسکا هشداری دریافت کردند که مردی که با ماشین برفی از نورویک به کوتزبو در حرکت بود، سرگردان شده است. این مرد در یک مکان سرد و دورافتاده و بدون اتصال بود و از طریق ویژگی ماهواره‌ای بر روی آیفون 14 خود Emergency SOS را فعال کرد تا مقامات را از وضعیت مخمصه خود آگاه کند.

مرکز واکنش اضطراری اپل با تیم‌های جستجو و نجات محلی و هماهنگ‌کننده جستجو و نجات منطقه شمال غرب قطب شمال کار کرد تا جستجوگران داوطلب را مستقیماً به مختصات GPS که با استفاده از عملکرد اضطراری به اپل منتقل می‌شد، بفرستد.

این مرد با موفقیت نجات یافت و آسیبی ندید. منطقه ای که او در آن قرار داشت دورافتاده و در حاشیه جایی است که اتصال ماهواره ای در دسترس است. اپل می گوید که اتصال ماهواره ای ممکن است در مکان های بالاتر از عرض جغرافیایی 62 درجه مانند مناطق شمالی کانادا و آلاسکا کار نکند و نورویک و کوتزبوئه نزدیک به عرض جغرافیایی 69 درجه هستند.

سربازانی که به امداد کمک کردند تحت تأثیر دقت و کامل بودن اطلاعات موجود در هشدار اولیه قرار گرفتند، با ویژگی Emergency SOS از طریق ماهواره که برای پرسیدن چندین سوال قبل از ارسال هشدار برای تسریع ماموریت های نجات طراحی شده است.

ماهواره اضطراری از طریق SOS برای همه کاربران آیفون 14 در دسترس است و در مواقع اضطراری و عدم دسترسی به وای فای یا اتصال سلولی می توان آن را فعال کرد. استفاده از این ویژگی به مدت دو سال رایگان است و اپل هنوز جزئیاتی در مورد هزینه آن در آینده ارائه نکرده است.

اتصال ماهواره ای در حال حاضر در آمریکای شمالی در دسترس است و به زودی به فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا گسترش خواهد یافت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا