بررسی تخصصی

شایعه: آیفون 14 از 799 دلار شروع می شود، همان آیفون 13

طبق شایعه جدیدی که از شرق آسیا منتشر شده، مدل پایه آیفون 14 آینده اپل از 799 دلار شروع می شود، همان قیمت ورودی سال گذشته آیفون 13 6.1 اینچی.

آیفون 14 لاین آپ ویژگی رنگی
با توجه به پستی از حساب کاربری “yeux1122” در وبلاگ کره‌ای Naver، اپل قیمت دستگاه پرچمدار جدید خود را افزایش نخواهد داد تا فروش را افزایش دهد و کاهش تقاضا را در بحبوحه رکود بازار جهانی گوشی‌های هوشمند جبران کند.

علیرغم اینکه این شرکت با افزایش هزینه‌های تولید و ادامه ناآرامی‌های زنجیره تامین مواجه بود، گفته می‌شود تصمیم برای تعلیق قیمت آیفون 14 6.1 اینچی در سال جاری “در بالاترین سطح اجرایی” گرفته شده است.

گفته می شود منبع این شایعه از یک “موسسات مالی بزرگ ایالات متحده” ناشناس با سابقه در صحت، ادعا می شود که MacRumors قادر به تأیید مستقل نیست.

اگر اپل آیفون 14 را با همان قیمت اولیه آیفون 13 سال گذشته عرضه کند، این دومین سال متوالی خواهد بود که قیمت مدل پایه 6.1 اینچی آیفون پرچمدار اپل ثابت می ماند. آیفون 12 پایه در سال 2020 با همان قیمت 799 دلاری عرضه شد.

البته تفاوت بزرگ امسال این است که اندازه آیفون در حال تغییر است و آیفون 14 مینی 5.4 اینچی وجود نخواهد داشت. آیفون 13 مینی مقرون به صرفه ترین گزینه پرچمدار در سال 2021 بود که از 699 دلار شروع می شد، اما مشخص شد که مورد پسند مشتریان نیست، بنابراین اپل بر روی اندازه های بزرگتر آیفون برای دستگاه های پرچمدار خود در سال 2022 تمرکز کرده است.

خط تولید آیفون های آینده اپل شامل آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 14 مکس 6.7 اینچی و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی خواهد بود. قابل ذکر است که انتظار نمی رود مدل های غیر پرو دارای تغییرات قابل توجهی در طراحی باشند و شایعات حاکی از آن است که احتمالاً از همان تراشه A15 که در سری آیفون 13 معرفی شده بود، استفاده خواهند کرد.

این در تضاد با مدل های آیفون 14 پرو است که انتظار می رود از تراشه سریعتر A16 استفاده کنند. آنها همچنین احتمالاً بریدگی نمایشگر را که از آیفون X سال 2017 جزء اصلی آیفون های پرچمدار اپل بوده است، حذف خواهند کرد. در عوض، گفته می شود که آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس دارای ترکیبی از بریدگی سوراخ دایره ای هستند. دوربین جلو همراه با یک برش قرص شکل برای قرار دادن اجزای کلیدی Face ID.

حساب Naver که شایعات امروز از آن منتشر شده است، منبع اطلاعات دقیقی در گذشته بوده است، از جمله برخی جزئیات در مورد iPad mini 6 قبل از عرضه.

با این حال، همان حساب به اشتباه اعلام کرد که اپل یک “iPad mini Pro” را در نیمه دوم سال 2021 منتشر خواهد کرد، اما این اتفاق نیفتاد، بنابراین تا زمانی که منابع دیگر بتوانند آن را تایید کنند، این آخرین شایعه را با کمی نمک می گیریم. آی تی.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا