بررسی تخصصی

هر آنچه که باید در مورد مشخصات دوربین آیفون 15 بدانید

با هر تکرار آیفون، اپل قابلیت های جدیدی را به سیستم دوربین اضافه می کند و سری آیفون 15 نیز از این قاعده مستثنی نیست. MacRumors اطلاعات دقیقی در مورد سیستم‌های دوربین سری آیفون 15، از آیفون 15 استاندارد با دوربین 48 مگاپیکسلی ارتقا یافته تا آیفون 15 پرو مکس با لنز تله‌فوتوی پریسکوپ جدید خود به دست آورده است.

ویژگی نزدیک دوربین سه چهارم چشم انداز آبی آیفون 15 2

آیفون 15 و 15 پلاس

  • دوربین اصلیسنسور تصویر 48 مگاپیکسلی، دیافراگم ƒ/1.6
  • دوربین فوق عریضسنسور تصویر 12 مگاپیکسلی، دیافراگم ƒ/2.4

انتظار می‌رود که مدل‌های پایه آیفون 15 و آیفون 15 پلاس دارای سنسور تصویر کاملاً جدید 48 مگاپیکسلی سونی باشند که ارتقای قابل‌توجهی نسبت به دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی آیفون 14 است. افزایش مگاپیکسل وضوح بالاتری را ممکن می‌سازد. تصاویر با جزئیات بهبود یافته شایان ذکر است که این ادعا بارها توسط منابع مختلف – از جمله تحلیلگران صنعت جف پو و مینگ-چی کو، به همراه کاربر Weibo “Digital Chat Station” مطرح شده است.

انتظار نمی رود که آیفون 15 از سنسور تصویر سونی IMX-803 آیفون 14 پرو استفاده کند و در عوض از سنسور متفاوت سونی با قابلیت های بهبود یافته استفاده خواهد کرد.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد اپل پیکربندی‌های مختلفی از مدل پایه آیفون 15 را آزمایش کرده است که یکی از آنها دارای سیستم حسگر دوربین پشته‌ای بود، در حالی که دیگری این کار را نکرده است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا سیستم حسگر انباشته روی واحدهای نهایی وجود دارد یا خیر. سنسورهای پشته‌ای دوربین امکان خواندن سریع‌تر و بهبود تصویربرداری در نور کم را فراهم می‌کنند.

هیچ ارتقای قابل توجهی برای دوربین Ultra Wide پیش بینی نمی شود که انتظار می رود همچنان وضوح 12 مگاپیکسلی و دیافراگم ƒ/2.4 داشته باشد.

آیفون 15 پرو

  • دوربین اصلی: 48 مگاپیکسل، سنسور تصویر Sony IMX-803، دیافراگم ƒ/1.78
  • دوربین تله فوتو: 12.7 مگاپیکسل، دیافراگم ƒ/2.8
  • دوربین فوق عریض: 13.4 مگاپیکسل، دیافراگم ƒ/2.2

تا آنجا که به iPhone 15 Pro مربوط می‌شود، بهبودها عمدتاً بر روی دوربین‌های تله‌فوتو و Ultra Wide تمرکز دارند، با دوربین اصلی که همچنان از همان سنسور تصویر Sony IMX-803 موجود در iPhone 14 Pro استفاده می‌کند. این اطلاعات در تضاد است شایعات قبلی نشان می دهد که آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس از سنسور تصویر سونی IMX-903 استفاده می کنند. هر دو دوربین Ultra Wide و Telephoto در مقایسه با دوربین‌های 12 مگاپیکسلی آیفون 14 پرو ارتقا پیدا می‌کنند که امکان بهبود کیفیت تصویر و عکس‌های با وضوح بالاتر را فراهم می‌کند.

آیفون 15 پرو مکس

  • دوربین اصلی: 48 مگاپیکسل، سنسور تصویر Sony IMX-803، دیافراگم ƒ/1.78
  • دوربین تله فوتو: 12.7 مگاپیکسل، دیافراگم ƒ/2.8، لنز پریسکوپ
  • دوربین فوق عریض: 13.4 مگاپیکسل، دیافراگم ƒ/2.2

آیفون 15 پرو مکس تا به حال جالب‌ترین گوشی در میان است. MacRumors با منابع صنعتی تایید کرده است که آیفون 15 پرو مکس به یک سیستم لنز پریسکوپ کاملاً جدید برای دوربین تله فوتو مجهز خواهد شد که ادعاهای قبلی مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل را تایید می کند. با فناوری زوم پریسکوپ، می‌توانیم انتظار پیشرفت‌های قابل توجهی در قابلیت‌های زوم آیفون 15 پرو مکس داشته باشیم. به عنوان مثال، آیفون 14 پرو مکس به زوم 3 برابری محدود شده است، اما انتظار می رود آیفون 15 پرو مکس بین 5 تا 10 برابر زوم داشته باشد.

برخلاف اکثر دوربین‌هایی که یک حسگر تصویر مستقیماً زیر لنز دوربین دارند، سیستم‌های اپتیک تا شده از آینه‌های زاویه‌دار برای انعکاس نور به سمت سنسور تصویر استفاده می‌کنند. تغییر جهت چیزی است که امکان زوم اپتیکال را فراهم می کند که از آنچه با استفاده از یک سیستم دوربین تله فوتو استاندارد امکان پذیر است، پیشی می گیرد.

اپل احتمالاً تصمیم گرفته است که فعلاً به دلیل محدودیت فضا، لنز پریسکوپ را در انحصار آیفون 15 پرو مکس قرار دهد. طبق اطلاعات منابع ما، ماژول دوربین مورد استفاده در آیفون 15 پرو مکس تا حدی بزرگتر از ماژول دوربین در مدل های آیفون 14 پرو و ​​آیفون 15 پرو کوچکتر است. به نظر می‌رسد اپل اندازه ماژول دوربین را برای سازگاری با سخت‌افزار لنز پریسکوپ افزایش داده است که به نوبه خود نیاز به جابجایی سایر اجزای داخلی مانند مجموعه فریم میانی دارد.

در سال 2024، انتظار می‌رود که مدل‌های آیفون 16 پرو به 6.3 اینچ و 6.9 اینچ افزایش یابد و فضایی را برای اپل برای لنز پریسکوپ در هر دو مدل پرو و ​​پرو مکس فراهم کند. همانطور که مینگ چی کو، تحلیلگر اپل اشاره کرد، زوم پریسکوپ به Pro Max بزرگتر در سری آیفون 16 محدود نخواهد شد.

همراه با زوم پریسکوپ، آیفون 15 پرو مکس دارای همان سنسور تصویر 48 مگاپیکسلی IMX-803 و دوربین های Ultra Wide و Telephoto مانند آیفون 15 پرو خواهد بود.

شایان ذکر است که اطلاعات ارائه شده در اینجا است اطلاعات پیش تولیدو ممکن است لزوماً منعکس کننده سخت افزار دقیق واحدهای تولید انبوه نباشد، اما بهترین دید ما را نسبت به آنچه که اپل برای سری جدید آیفون برنامه ریزی کرده است را نشان می دهد.

برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد انتظارات، به بررسی شایعات اختصاصی ما برای iPhone 15 و iPhone 15 Pro مراجعه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا