بررسی تخصصی

آیفون 16 شامل دکمه اکشن در کل خط است

انتشار آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس شاهد معرفی یک دکمه کاملاً جدید با قابلیت تنظیم توسط کاربر بود که به نام دکمه اکشن شناخته می شود و اکنون، MacRumors شواهد گسترده ای دیده شده است که تایید می کند اپل قصد دارد دکمه Action را در کل طیف آیفون 16 قرار دهد.

هدر ساختگی آیفون 16 آپدیت شد 1
طراحی‌ها و برنامه‌های دکمه Action حداقل به سال 2021 برمی‌گردد، زیرا این دکمه برای انتشار در کنار دکمه‌های صدا و پاور لمسی در آیفون 15 پرو در نظر گرفته شده بود. در حالی که دکمه‌های ولوم لمسی و پاور به‌دلیل مشکلات فنی حل‌نشده به‌طور ناگهانی لغو شدند، دکمه Action باقی ماند و در نهایت راه خود را به واحدهای تولید انبوه نهایی آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس باز کرد.

در آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس، دکمه اکشن جایگزین سوئیچ بی‌صدایی می‌شود که قبلاً در همه مدل‌های آیفون وجود داشت. بر خلاف سوئیچ بی صدا که فقط یک هدف منحصر به فرد را انجام می دهد، دکمه Action کاربردهای مختلفی را در اختیار کاربران آیفون قرار می دهد. می توان آن را برای انجام طیف وسیعی از عملکردها پیکربندی کرد، مانند:

  • حالت بی صدا: حالت بی‌صدا را تغییر دهید، که صدای زنگ را قطع/بی‌صدا می‌کند و مانند سوئیچ زنگ در مدل‌های قدیمی‌تر آیفون، هشدار می‌دهد.
  • چراغ قوه: عملکرد چراغ قوه آیفون را روشن یا خاموش کنید.
  • دوربین: برنامه دوربین را به انتخاب خود از حالت عکس، سلفی، ویدیو، پرتره یا سلفی پرتره راه اندازی کنید.
  • میانبرها: یک میانبر را از برنامه Shortcuts باز کنید، که امکان طیف وسیعی از عملکردهای قدرتمند را فراهم می کند.
  • یادداشت صوتی: شروع یا توقف ضبط یادداشت صوتی.
  • تمرکز: یک حالت فوکوس خاص را فعال یا غیرفعال کنید.
  • ویژگی های دسترسی: هر یک از انواع ویژگی‌ها و تنظیمات دسترسی را برای کاربرانی که بینایی یا شنوایی ضعیف دارند، فعال یا غیرفعال کنید.
  • ذره بین: از دوربین آیفون خود به عنوان یک ذره بین از طریق برنامه Magnfier استفاده کنید.
  • ترجمه کردن (در iOS 17.2): به سرعت گفتار را بین دو زبان ترجمه کنید.

با خط تولید آیفون 16، اپل قصد دارد با تغییر دکمه از مکانیکی به دکمه خازنی، عملکرد بیشتری را به دکمه Action اضافه کند. انتظار می‌رود دکمه Action اصلاح‌شده که با کد Atlas توسعه یافته است، عملکردی مشابه با دکمه Touch ID Home در مدل‌های قدیمی‌تر آیفون یا ترک‌پد Force Touch در مک‌بوک‌های جدیدتر پیدا کند.

با توجه به اسناد داخلی، دکمه Action به روز شده دارای یک سنسور نیرو است که تغییرات فشار را تشخیص می دهد، و همچنین “عملکرد تعویض درایت” را تشخیص می دهد، اگرچه دقیقاً آنچه مورد دوم مستلزم آن است در حال حاضر نامشخص است. دکمه جدید «تصویربرداری» که برای سری آیفون 16 برنامه‌ریزی شده است نیز قرار است دارای عملکردی مشابه با دکمه Action بهبودیافته باشد.

همانند آیفون 15 پرو، حتی اولین طراحی‌ها و نمونه‌های اولیه مدل پایه آیفون 16 دارای دکمه Action بودند. وجود دکمه Action در مراحل مختلف توسعه و حتی تنظیمات سخت افزاری مختلف ثابت مانده است.

اپل همچنین اندازه‌های مختلفی را برای دکمه Action آزمایش کرده است، با پیکربندی‌های سخت‌افزاری خاصی که دارای یک دکمه Action بزرگتر از دکمه‌ای است که در حال حاضر در iPhone 15 Pro یافت می‌شود و از نظر اندازه بیشتر شبیه دکمه‌های تنظیم صدا است. دکمه Action در چندین واحد نمونه اولیه آیفون 16 دیده شده است و همچنین در اسناد داخلی مربوط به دستگاه های جدید ظاهر شده است.

دکمه Action همچنین قرار است در نسخه بعدی نسل چهارم آیفون SE مبتنی بر بودجه ظاهر شود که طبق گزارش ها برای عرضه در سال 2025 برنامه ریزی شده است، در نتیجه به طور موثر سوئیچ قطع صدا را از تمام آیفون های آینده در حال توسعه حذف می کند.

در حالی که بعید به نظر می رسد برنامه های اپل تغییر کند، مهم است که در نظر داشته باشیم که اطلاعات ارائه شده در اینجا اطلاعات پیش از تولید است و ممکن است لزوماً منعکس کننده چیزی نباشد که در نهایت در واحدهای تولید انبوه عرضه می شود، زیرا هنوز چند ماه با طراحی های سخت افزاری نهایی فاصله داریم.

برای جزئیات بیشتر در مورد آنچه که باید انتظار داشته باشید، خلاصه های اختصاصی آیفون 16 و آیفون 16 پرو را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا