بررسی تخصصی

گواهینامه رانندگی آیفون در برنامه های iOS 16 پذیرفته می شود

اپل اخیراً قابلیتی را راه‌اندازی کرده است که به ساکنان ایالت‌های شرکت‌کننده در ایالات متحده اجازه می‌دهد گواهینامه رانندگی یا شناسه ایالتی خود را به برنامه کیف پول در آیفون و اپل واچ اضافه کنند، و راهی راحت و بدون تماس برای نمایش مدارک هویت یا سن ارائه می‌کند.

شناسه کیف پول در اپلیکیشن‌های ios 16 uber
با شروع iOS 16، کاربران می توانند کارت های شناسایی ذخیره شده در برنامه Wallet را در برنامه های منتخبی که نیاز به تأیید هویت یا سن دارند ارائه دهند. برای مثال، اپل Uber Eats و Turo را به‌عنوان دو اپلیکیشنی که می‌توانند شناسه‌های اپلیکیشن Wallet را بپذیرند، نشان داد، اما باید دید دقیقاً کدام برنامه‌ها تصمیم به اجرای این عملکرد دارند.

اپل گفت کاربران می‌توانند به سادگی روی دکمه‌ای ضربه بزنند تا اطلاعات گواهینامه رانندگی یا شناسه دولتی خود را در برنامه‌های پشتیبانی‌شده که نیاز به تأیید هویت یا سن دارند، ارائه دهند. اپل یک نمای کلی از اطلاعات جمع‌آوری شده توسط این برنامه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و نشان می‌دهد که آیا داده‌ها ذخیره می‌شوند و برای چه مدت. کاربر باید با Face ID یا Touch ID مجوز دهد تا کارت شناسایی به برنامه ارائه شود.

شناسه کیف پول ios 16 در app turo


توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از یک حق ویژه که بخشی از چارچوب PassKit است، پشتیبانی از شناسه‌های کیف پول را به برنامه‌های خود اضافه کنند.

آریزونا و مریلند اولین دو ایالت ایالات متحده هستند که به ساکنان اجازه می دهند گواهینامه رانندگی یا شناسه ایالتی خود را به برنامه کیف پول اضافه کنند. اپل گفت ایالت های دیگری از جمله کلرادو، هاوایی، می سی سی پی، اوهایو، جورجیا، کانکتیکات، آیووا، کنتاکی، اوکلاهاما و یوتا و همچنین قلمرو پورتوریکو متعهد به حمایت از این ویژگی هستند.

توجه داشته باشید که برخی از ایالت‌ها مانند فلوریدا و لوئیزیانا مجوزهای رانندگی آیفون را از طریق برنامه‌های خودشان جدا از این ویژگی Wallet ارائه می‌کنند.

برای افزودن شناسه به برنامه کیف پول، کاربران به سادگی روی دکمه «+» در گوشه سمت راست بالای برنامه کیف پول ضربه زده و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنند. این ویژگی به آیفون 8 یا جدیدتر با iOS 15.4 یا بالاتر یا اپل واچ سری 4 یا جدیدتر با watchOS 8.4 یا بالاتر نیاز دارد. تا کنون، این ویژگی فقط در ایالات متحده موجود است.

علاوه بر استفاده در برنامه‌ها، شناسه‌های کیف پول در ایست‌های بازرسی TSA در فرودگاه‌های منتخب نیز پذیرفته می‌شوند، همانطور که در علائم نشان داده شده است.

iOS 16 در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و در پاییز برای همه کاربران عرضه خواهد شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا