بررسی تخصصی

مقایسه ویدیویی: M1 MacBook Air در مقابل M2 MacBook Air

اپل هفته گذشته نسخه بازطراحی شده مک بوک ایر را معرفی کرد که مجهز به تراشه نسل بعدی M2 است. اگر صاحب مک‌بوک ایر اصلی M1 هستید و به ارتقای آن فکر می‌کنید، یا اگر به تازگی وارد مک‌بوک ایر شده‌اید و می‌خواهید بین این دو دستگاه یکی را انتخاب کنید، ما یک ویدیوی مقایسه عملی با نمایش مک‌بوک M2 انجام داده‌ایم. هوا در برابر نسل قبلی M1 مک بوک ایر.

اکثر به‌روزرسانی‌های مک تکراری هستند و بر روی قسمت‌های داخلی دستگاه تمرکز می‌کنند، اما در مورد M2‌ MacBook Air چنین نیست. اپل کل طراحی را بازنگری کرد و از ظاهر مخروطی خلاص شد و شکل لبه‌های تخت را که بسیار شبیه به مک بوک پرو است، حذف کرد.

مک‌بوک ایر جدید نازک‌تر و سبک‌تر از نسخه نسل قبل است و در رنگ‌های جدید شامل Midnight و Starlight موجود است. این طراحی یک به روز رسانی قابل توجه است که تازه تر و مدرن تر است، به علاوه صفحه نمایش 100 نیت روشن تر است.

تراشه M2 دارای همان CPU 8 هسته ای تراشه M1 است، اما فقط کمی سریعتر و کارآمدتر است، به علاوه دستگاه پایه دارای یک هسته GPU اضافی است بنابراین عملکرد GPU افزایش یافته است. هر دو دستگاه سطح مبتدی M1 و M2 دارای 8 گیگابایت حافظه یکپارچه و 256 گیگابایت SSD هستند، اما شایان ذکر است که M1 دارای دو تراشه فلش NAND 128 گیگابایتی است، در حالی که M2 تنها یک تراشه دارد که منجر به عملکرد کندتر در بنچمارک ها شده است.

در حالی که مک بوک ایر M1 به دو درگاه USB-C محدود شده بود، مک بوک ایر M2 یک پورت MagSafe اضافه می کند تا امکان دسترسی به پورت اضافی و تجربه شارژ بهتر را فراهم کند. صفحه‌کلید و ترک‌پد تا حد زیادی یکسان هستند، اما اپل تغییرات عمده‌ای را ارائه کرد که صدای بلندگوها را بهتر می‌کرد.

اپل MacBook Pro پایه M2 را با قیمت 1199 دلار و MacBook Pro پایه M1 را به قیمت 999 دلار می فروشد، بنابراین آیا M2 ارزش پول اضافی را دارد؟ برای اکثر مردم، بله. M2 عملکرد سریع‌تر، نمایشگر بزرگ‌تر، MagSafe و جدیدترین طراحی اپل را ارائه می‌دهد که اگر بتوانید آن را بچرخانید ارزش 200 دلار حق بیمه را دارد. اگر قبلاً یک M1 دارید، احتمالاً باید منتظر بمانید زیرا M1 هنوز عملکرد فوق العاده ای ارائه می دهد. حتماً ویدیوی کامل ما را در بالا تماشا کنید تا این دو دستگاه را در کنار هم ببینید و راهنمای M1 MacBook Air در مقابل M2 MacBook Air را برای مقایسه عمیق‌تر ببینید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا