بررسی تخصصی

کار با M2 Ultra Mac Studio

اپل در WWDC ما را با تراشه M2 Ultra غافلگیر کرد که ویژگی کلیدی نسل دوم مک استودیو جدید است. ما فکر کردیم آن را با نسل اول مک استودیو با تراشه M1 Ultra مقایسه کنیم تا ببینیم آیا ارزش ارتقا دارد یا خیر.

در مقایسه با پایه M1 Ultra، مدل پایه M2 Ultra دارای یک CPU 24 هسته ای (از 20 هسته) و یک پردازنده گرافیکی 60 هسته ای (از 48 هسته) است. دارای همان حافظه 64 گیگابایتی یکپارچه و موتور عصبی 32 هسته ای است.

در یک آزمایش صادراتی Final Cut Pro در دنیای واقعی با فیلم‌های 4K، یک کلیپ 13 دقیقه‌ای در پنج و نیم دقیقه در دستگاه M1 Ultra و کمی بیش از سه دقیقه در M2 Ultra صادر می‌شود. صادرات یک ویدیوی یک ساعته تقریباً هفده دقیقه در M1 Ultra Mac Studio و فقط هشت و نیم دقیقه در M2 Ultra طول کشید.

با گذشت زمان، ‌M2‌ Ultra در زمان صادرات زیادی برای ویرایش ویدیو صرفه‌جویی می‌کند و سایر کارهایی که نیاز به پردازش گرافیکی دارند، احتمالاً در زمان مشابهی صرفه‌جویی خواهند کرد.

مک استودیو با M2 Ultra که ما آزمایش کردیم به SSD ارتقا یافته 2 ترابایتی مجهز است و در تست سرعت دیسک بلک مجیک، سرعت خواندن 5455 و سرعت نوشتن 5100 را دریافت کردیم. با یک SSD 1 ترابایتی در دستگاه M1 Ultra، ما شاهد سرعت خواندن 1853 و سرعت نوشتن 5092 بودیم، بنابراین سرعت SSD به حداقل می رسد.

اگر قبلاً یک M1 Ultra‌Mac Studio دارید، اگر می‌خواهید در زمان صادرات ویدیو و کارهای مشابه صرفه‌جویی کنید، ممکن است ارزش ارتقاء آن را داشته باشد، اما اگر نمی‌خواهید از افزایش سرعت GPU استفاده کنید، این کار را نمی‌کند. ارزش قیمت اولیه 3999 دلاری برای M2 Ultra Mac Studio سطح پایه را داشته باشد. M2 Ultra Mac Studio بدون شک بهترین دستگاه رومیزی است که اپل از نظر قیمت و عملکرد برای حرفه ای ها به فروش می رساند.

یک ‌M2‌ Mac Pro وجود دارد، اما قیمت آن از ۶۹۹۹ دلار برای همان عملکرد اما با اسلات‌های PCIe شروع می‌شود. نظر شما در مورد تراشه M2 Ultra چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا