بررسی تخصصی

با مک بوک پرو جدید M3 Pro

مدل‌های مک‌بوک پرو با تراشه‌های M3 و M3 Pro از امروز در دسترس هستند MacRumors فیلمبردار دن باربرا در نیویورک بود، بنابراین به ایستگاه بزرگ سنترال اپل استور رفت تا دستگاه جدیدی را برای نمایش در اختیار بگیرد. MacRumors خوانندگان

دن M3 Pro MacBook Pro را خریداری کرد که مدلی است که توجه زیادی را به خود جلب نکرده است. اپل مک های جدید مجهز به تراشه های M3 و M3 Max را به بازبینان ارائه کرد، اما ما در مورد M3 Pro جدید چیزی نشنیده ایم. برای زمینه، M3 Pro دارای پهنای باند حافظه 150 گیگابایت بر ثانیه است، در حالی که M2 Pro دارای 200 گیگابایت بر ثانیه است.

اپل همچنین M3 Pro 12 هسته ای را به گونه ای تنظیم کرد که به جای هشت هسته عملکرد و چهار هسته کارآمد تراشه M2 Pro، شش هسته عملکرد و شش هسته کارآمد داشته باشد که بر عملکرد کلی تأثیر می گذارد. MacBook Pro دان نسخه 16 اینچی 2499 دلاری با پردازنده 12 هسته ای، پردازنده گرافیکی 18 هسته ای، 18 گیگابایت حافظه یکپارچه و 512 گیگابایت SSD است.

در Geekbench 6، M3 Pro امتیاز تک هسته ای 3085 و امتیاز چند هسته ای 15155 را به دست آورد. در مقایسه، مک بوک پرو 16 اینچی با تراشه ‌M2‌ Pro که دارای پردازنده 12 هسته ای و پردازنده گرافیکی 19 هسته ای است، امتیاز کسب کرده است. امتیاز تک هسته ای 2643 و امتیاز چند هسته ای 14206.

M3 Pro بهتر از M2 Pro عمل می کند، اما نه چندان. سرعت تک هسته ای 16.7 درصد افزایش یافته است در حالی که سرعت چند هسته ای 6.7 درصد افزایش یافته است. توجه داشته باشید که این یک نتیجه معیار است، بنابراین ممکن است کمی واریانس وجود داشته باشد، اما مطابق با آنچه ما انتظار داشتیم است.

عملکرد GPU تقریباً ثابت است. M3 Pro MacBook Pro امتیاز OpenCL 51093 را به دست آورد، در حالی که نسخه معادل ‌M2 Pro امتیاز 50302 را با اختلاف 1.6 درصد کسب کرد.

به غیر از تراشه های M3، چیز جدیدی در مدل های مک بوک پرو وجود ندارد. M3 Pro و M3 Max در رنگ مشکی فضایی عرضه می‌شوند که بسیار تیره‌تر از چیزی است که شخصاً انتظار می‌رود، و در واقع همانطور که اپل وعده داده در برابر اثر انگشت مقاوم است.

تنها ویژگی جدید دیگر، تغییر جزئی در روشنایی نمایشگر است که برای محتوای SDR 600 نیت است که از 500 نیت بیشتر است. هیچ تغییر دیگری مشاهده نخواهید کرد، زیرا دستگاه همان طراحی و مشخصات داخلی را ارائه می دهد.

ما ویدیویی از M3 Max MacBook Pro در آینده خواهیم داشت، زیرا این دستگاه‌ها اواخر این هفته به مشتریان تحویل خواهند داد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا