بررسی تخصصی

تراشه M3 Pro به سختی سریعتر از M2 Pro در نتایج معیار تایید نشده است

بر اساس نتایج Geekbench 6 که امروز توسط Geekbench 6 مشاهده شد، تراشه جدید M3 Pro اپل با CPU 12 هسته‌ای در مقایسه با تراشه M2 Pro با CPU 12 هسته‌ای عملکرد CPU بسیار سریع‌تری را ارائه می‌کند. وادیم یوریف، مجری مشترک کانال YouTube Max Tech. این تنها یک نتیجه محک است، بنابراین برای اطمینان از دقت به نتایج بیشتری نیاز است.

تراشه M3 Pro به سختی سریعتر از M2 Pro در نتایج معیار تایید نشده است
اپل روز دوشنبه مدل‌های جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را با تراشه‌های M3، M3 Pro و M3 Max معرفی کرد. این نتیجه معیار به نظر می رسد برای مدل 14 اینچی، بر اساس شناسه مدل “Mac15,6” لیست شده است.

نتیجه نشان می دهد که ام 3 پرو امتیاز تک هسته ای 3035 و امتیاز چند هسته ای 15173 دارد. اگر این امتیازات دقیق باشند، M3 Pro از نظر عملکرد تک هسته‌ای تا 14 درصد سریع‌تر از M2 Pro است، اما از نظر عملکرد چند هسته‌ای برای سخت‌ترین کارها و گردش‌ها تنها تا 6 درصد سریع‌تر است.

هر دو M2 Pro و M3 Pro به یک پردازنده 12 هسته ای مجهز هستند، اما M3 Pro تنها دارای 6 هسته با کارایی بالا و 6 هسته کارآمد است، در حالی که M2 Pro دارای 8 هسته با کارایی بالا و چهار هسته بازده است. بنابراین در حالی که M3 Pro با فرآیند 3 نانومتری TSMC تولید می‌شود، در مقایسه با 5 نانومتری M2 Pro، عملکرد تراشه به دلیل داشتن دو هسته عملکرد کمتر کاهش می‌یابد. M3 Pro همچنین دارای 25 درصد پهنای باند حافظه کمتر و یک هسته GPU کمتر در مقایسه با M2 Pro است.

اپل با محدود کردن تعداد هسته های با کارایی بالا M3 Pro تمایز بیشتری بین M3 Pro و M3 Max ایجاد کرده است که تا 12 هسته با کارایی بالا دارد. با این حال، در نتیجه، M3 Pro فقط اندکی سریعتر از M2 Pro است.

نتایج Geekbench 6 در اوایل این هفته نشان داد که M3 Max تا 45٪ سریعتر از M2 Max است، در حالی که تراشه استاندارد M3 تا 20٪ سریعتر از تراشه استاندارد M2 است، بنابراین M3 Pro به مراتب کمترین پیشرفت را دارد. تراشه سری البته، M3 Pro هنوز یک ارتقاء قابل توجه برای کسانی است که از مک مبتنی بر اینتل می آیند. M3 Pro همچنین تا 20٪ سریعتر از تراشه M1 Pro است که یک پیشرفت مناسب است.

مثل همیشه، معیارها نقطه مرجع مفیدی هستند، اما عملکرد در دنیای واقعی می‌تواند متفاوت باشد.

مدل‌های جدید مک‌بوک پرو اکنون برای سفارش در دسترس هستند، و پیکربندی‌های M3 و M3 Pro از روز سه‌شنبه، 7 نوامبر به دست مشتریان می‌رسند و در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند. پیکربندی‌های M3 Max اواخر نوامبر راه‌اندازی می‌شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا