بررسی تخصصی

macOS Ventura Tidbits: ‘درباره این مک’ بازطراحی شده، منوی کنترلر بازی جدید، صداهای پس زمینه و موارد دیگر

اپل اولین نسخه بتای macOS Ventura را روز گذشته برای آزمایش در اختیار توسعه دهندگان قرار داد و کاربران اولیه شروع به کشف تغییرات کوچکتر در به روز رسانی کردند. ما برخی از نکات قابل توجه macOS Ventura را که در زیر کشف کرده ایم جمع آوری کرده ایم.

macOS Ventura Tidbits: ‘درباره این مک’ بازطراحی شده، منوی کنترلر بازی جدید، صداهای پس زمینه و موارد دیگر

“درباره این مک” دوباره طراحی شد

اپل پنجره About This Mac را در macOS Ventura ساده کرده است. این پنجره همچنان نوع پردازنده مک، میزان حافظه، شماره سریال و نسخه macOS نصب شده را فهرست می‌کند، اما سایر اطلاعات سیستم به برنامه تنظیمات سیستم منتقل شده‌اند، که نسخه‌ای طراحی‌شده و تغییر نام یافته از برنامه قبلی System Preferences است. .

درباره این Mac macOS Ventura


با کلیک بر روی دکمه “اطلاعات بیشتر” در پایین درباره این مک، منوی عمومی تنظیمات سیستم باز می شود، که خود حاوی یک دکمه “گزارش سیستم” است که به یک نمای کلی پیشرفته تر از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و موارد دیگر Mac منجر می شود. .

منوی کنترلر بازی

در مورد تنظیمات سیستم، یک منوی کنترلر بازی جدید در برنامه برای مدیریت کنترلرهای بازی متصل به مک وجود دارد. این منو به کاربران macOS Ventura اجازه می‌دهد تا دکمه‌ها و انگشتان کنترلر را به صفحه‌کلید Mac نگاشت کنند، سطوح بازخورد لمسی را تنظیم کنند، پروفایل‌هایی با از پیش تنظیم‌شده برای چندین کنترلر ایجاد کنند و موارد دیگر.

منوی کنترلرهای بازی macOS Ventura


به گفته وب‌سایت توسعه‌دهنده اپل، macOS Ventura دارای پشتیبانی جدید برای برخی از محبوب‌ترین چرخ‌ها، پدال‌ها و شیفترهای مسابقه‌ای برای استفاده در بازی‌های مسابقه‌ای در مک است، از جمله چرخ‌های مسابقه‌ای G920 و G29 لاجیتک. اپل همچنین می‌گوید که macOS Ventura از بسیاری از کنترل‌کننده‌های بازی بلوتوث و USB اضافی پشتیبانی می‌کند و کاربران متوجه می‌شوند که شامل Joy-Cons و Pro Controller Nintendo Switch نیز می‌شود.

صداهای پس زمینه

macOS Ventura صداهای پس زمینه از پیش نصب شده را به مک می آورد. اپل می‌گوید این ویژگی به صداهای آرام‌بخش مانند اقیانوس یا باران اجازه می‌دهد تا سر و صدای ناخواسته محیطی را بپوشاند و به به حداقل رساندن حواس‌پرتی کمک کند. ویژگی صداهای پس‌زمینه اولین بار با عرضه iOS 15 و iPadOS 15 در سال گذشته بر روی iPhone و iPad راه‌اندازی شد.

صدای پس زمینه macOS Ventura


صداهای پس‌زمینه در Mac را می‌توان در برنامه تنظیمات سیستم در بخش Accessibility > Audio روشن کرد. در این منو، می‌توانید انتخاب کنید که کدام صدای پس‌زمینه پخش شود، میزان صدای پس‌زمینه را جدا از میزان صدای سیستم تنظیم کنید، و به‌صورت اختیاری صدای پس‌زمینه را زمانی که مک شما در حالت خواب است یا در حالت محافظ صفحه است، خاموش کنید.

سایر ویژگی ها و نکات

  • macOS Ventura برنامه های ساعت و آب و هوا را به مک اضافه می کند.
  • در برنامه Photos، آلبوم‌های Hidden و Recently Deleted اکنون به‌طور پیش‌فرض قفل شده‌اند و می‌توان با استفاده از رمز عبور مک یا Touch ID قفل آن را باز کرد.
  • لیست‌های پخش گزینه‌های مرتب‌سازی را در برنامه موسیقی بهبود داده‌اند.
  • سیری با تمرکز بر سادگی و نتایج «متمرکزتر»، طراحی مجدد کمی دریافت کرده است.

macOS Ventura در پاییز برای همه کاربران عرضه خواهد شد – احتمالاً در ماه اکتبر. اپل گفت نسخه بتا عمومی از ماه جولای در دسترس خواهد بود.

منابع تصویر: MacRumors Forums و Reddit

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا