بررسی تخصصی

سرویس گیرنده Mimestream Gmail برای Mac مهندس سابق اپل به طور رسمی راه اندازی می شود، دسترسی بتا رایگان برای پایان فردا

Mimestream، سرویس گیرنده Gmail برای macOS که توسط مهندس سابق Apple Mail، نیل جاوری، تأسیس شد، این هفته با انتشار رسمی Mimestream 1.0 به بیش از دو سال توسعه بتا پایان داد.

mimestream 1 0
رابط کاربری Mimestream به عنوان یک برنامه بومی که با Swift نوشته شده و با AppKit و SwiftUI برای ظاهری تمیز و موجود طراحی شده است، برای بسیاری از کاربران Apple Mail آشنا خواهد بود، اما این برنامه منحصراً برای دسترسی به Gmail است (پشتیبانی از سایر خدمات در حال بررسی است).

Mimestream از Gmail API به جای اتصال IMAP استاندارد برای پشتیبانی از ویژگی‌هایی مانند صندوق‌های ورودی طبقه‌بندی‌شده، نام‌های مستعار و امضاها، فیلترهای سمت سرور، الگوها، برچسب‌ها، پاسخ‌های تعطیلات، اشاره‌ها، لغو ارسال، بایگانی و غیره استفاده می‌کند.

پشتیبانی از چندین حساب جیمیل همراه با صندوق ورودی یکپارچه گنجانده شده است، و این برنامه به طور کامل با macOS ادغام می شود تا اعلان های سطح سیستم، پشتیبانی از حالت تاریک در سطح سیستم، میانبرهای صفحه کلید، حرکات حرکتی و پیوند دادن پروفایل های ایمیل به فیلترهای فوکوس را ارائه دهد.

در میان چندین ویژگی جدید برای نسخه 1.0، Mimestream از پروفایل ها نیز پشتیبانی می کند، بنابراین حساب های جیمیل جداگانه را می توان به عنوان مثال به «کار» و «شخصی» تقسیم کرد و آیکون ها و رنگ های مختلفی را به آن ها اختصاص داد. همچنین یک آیتم نوار منوی Mimestream برای بررسی سریع پیام های خوانده نشده بدون باز کردن برنامه وجود دارد.

در طول مرحله بتای طولانی و رایگان، بیش از 220 به روز رسانی و بیش از 100 ویژگی به برنامه اضافه شد و این استارتاپ از توسعه دهنده انفرادی اصلی خود به یک تیم پنج نفره گسترش یافته است.

اکنون که توسعه بتا به پایان رسیده است، در حال تبدیل شدن به یک مشتری پولی است. Mimestream 1.0 4.99 دلار در ماه یا 49.99 دلار در سال است، اما طرح سالانه با قیمت راه اندازی با تخفیف 29.99 دلار برای سال اول تا 9 ژوئن ارائه می شود. یک آزمایش آزمایشی 14 روزه رایگان نیز در دسترس است، بدون نیاز به کارت اعتباری.

از بیش از 167000 نفری که از این برنامه در نسخه بتا در macOS 12 یا جدیدتر استفاده کرده اند، دسترسی به برنامه در 26 مه 2023 منقضی می شود، اما کاربران می توانند برای امتحان کردن به نسخه آزمایشی 14 روزه در Mimestream 1.0 حرکت کنند. ویژگی های جدید برای کاربران macOS 11 یا 10.15، نسخه‌های بتا موجود بر روی آن نسخه‌های سیستم عامل کار خواهند کرد. کاربران علاقه مند می توانند نقشه راه شرکت را بررسی کنند تا در مورد برنامه های دیگری که برای این برنامه در نظر گرفته شده است مطلع شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا