بررسی تخصصی

نکات بیشتر iOS 16: رابط کاربری تماس ویدیویی FaceTime جدید، پخش کننده ویدیوی بازطراحی شده و موارد دیگر

اپل این هفته iOS 16 را معرفی کرد، یک نسخه بزرگ پر از ویژگی های سفارشی سازی قابل توجه برای صفحه قفل، ویژگی های جدید برای حالت فوکوس، امکان ویرایش و پس گرفتن iMessages و موارد دیگر.

صفحه قفل ios 16
در حالی که اپل برخی از ویژگی‌های اصلی iOS 16 را در جریان سخنرانی پرجمعیت خود در WWDC به نمایش گذاشت، ده‌ها، اگر نگوییم صدها، ویژگی و تغییر کوچک‌تر برای کاربران باقی مانده است تا کشف کنند. در زیر، ما فهرستی از شش تغییر و ویژگی های جدید را که ممکن است از آنها اطلاعی نداشته باشید، گردآوری کرده ایم.

رابط کاربری تماس تصویری FaceTime شفاف

رابط کاربری تماس تصویری شفاف ios 16


در طول تماس ویدیویی FaceTime، اپل رابط کاربری را در iOS 16 به‌روزرسانی کرده است تا کاملاً شفاف باشد و دکمه‌های دوربین، میکروفون، پیام، اسپیکر و SharePlay اکنون بزرگ‌تر و راحت‌تر است.

iMessage ذکر پیشنهادات در حال حاضر شامل تصاویر تماس

آی او اس 16 اشاره می کند


هنگام نام بردن از یک مخاطب در iMessage، اکنون پیشنهادات ذکر یک تصویر مخاطب را در نوار Quick Tap قرار دهید. این می تواند به ویژه در چت های گروهی که ممکن است چند نفر نام کوچک خود را به اشتراک بگذارند مفید باشد.

رابط کاربری پخش کننده ویدیو کاملاً دوباره طراحی شده است

ios 16 به روز رسانی رابط کاربری vidoe player


اپل رابط کاربری پخش‌کننده ویدیوی استوک را در iOS 16 دوباره طراحی کرده است و با خلاص شدن از شر درهم‌کاری‌های غیرضروری پاک‌تر می‌شود و در عین حال کنترل‌های اساسی مانند صدا، پخش/مکث و تصویر در تصویر را برجسته می‌کند.

تجربه بازطراحی پیام صوتی در iMessage

آی‌اس 16 جدید برای ضبط صدا


اپل تجربه پیام‌رسانی صوتی در iMessage را با iOS 16 دوباره طراحی کرده است و آن را به برنامه iMessage جداگانه خود تبدیل کرده است که در نوار برنامه زندگی می‌کند.

این برنامه به کاربران امکان می دهد پیام ها را سریعتر ضربه بزنند، نگه دارند و ضبط کنند. اپل ژست قبلی نگه داشتن و سوایپ را برای ضبط پیام های صوتی با دکمه دیکته جدید جایگزین کرده است. در یک یادداشت مرتبط، کاربران اکنون می‌توانند پیام‌های صوتی را در iOS 16 مرور کنند.

سابقه دسترسی به حریم خصوصی

سابقه دسترسی به حریم خصوصی ios 16


در iOS 16، اپل در حال اضافه کردن یک ترفند ساده است که به کاربران امکان می دهد بررسی کنند که کدام برنامه ها اخیراً به دوربین، میکروفون، مکان و سایر حسگرهای حساس آیفون خود دسترسی داشته اند. نمای جدید را می توان با ضربه زدن روی بالای Control Center کمی پس از استفاده برنامه از دسترسی، مشاهده کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا